Skocz do zawartości

[e39] automat- przeciąga biegi do wysokich obrotów


drluca

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem Koledzy.

Przeszukałem dostępne posty dotyczące automatycznych skrzyń biegów ale nie znalazłem odpowiedzi na moje pytanie. Dlatego postanowiłem założyć nowy wątek i prosić Was o radę.

 

W mojej e39 525 tds '98 r. automat zaczął przeciągać biegi do wysokich obrotów zanim zmieni na kolejny. Zauważyłem, że na biegach 1 i 2 zmiana jest jeszcze normalna, czyli w okolicach 2,5 k obrotów. Natomiast bieg 3 przeciągany jest do 5k obrotów (do czerwonego paska na obrotomierzu). Potem wskakuje 4 i niemal natychmiast po niej 5. Sytuacja powtarza się zawsze i nie ma znaczenia czy cisnę ostro pedał gazu, czy przyspieszam powoli i jednostajnie. Zawsze na trzecim biegu silnik żyłuje aż do czerwonego paska zanim zmieni na bieg 4.

 

poniżej schemat czasu/wysokości obrotów zmiany biegów, żeby lepiej zobrazować o co mi chodzi:

 

1----2----3----------!!!4-5------

 

 

Czy ktoś zna przyczynę takiego stanu rzeczy?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra diagnostyka i wszystko wyjdzie, może to być przepływomierz albo soft od skrzyni.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za rady. Przeprowadzilem reset ale nie ma roznicy niestety.

 

Dzwonilem do mechanika i zaproponowal wymiane oleju w skrzyni... jest sens? Mechanik mnie zdziwil twierdzac ze w automatach nie ma sprzegla... to jak to jest z tym sprzeglem?

 

Ostatnio tym autem jezdzila moja zona glownie po miescie przy niskich predkosciach. Moze skrzynia sie zaadaptowala do jej stylu jazdy?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie idz do tego mechanika bo jeszcze wleje olej rzepakowy. Możesz spróbować może pomoże, ale na niedługo. Jedyną prawidłową diagnozę, można podjąć po zrzuceniu i rozebraniu skrzyni i to przez kumatego w temacie mechanika. Cała reszta to półśrodki. Niestety przy jakichkolwiek niedomaganiach asb trzeba sprawdzić to jak najszybciej, zanim nie powstaną większe szkody.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za rady. Przeprowadzilem reset ale nie mai roznicy niestety.

 

Dzwonilem do mechanika i zaproponowal wymian oleju w skrzyni... jest sens? Mechanik mnie zdziwil twierdzac ze w automatach nie ma sprzegla... to jak to jest z tym sprzeglem?

 

Pozdrawiam

 

Sprzęgło w automatach jest hidrokinetyczne,tak zwany "konwerter".

Ten twój mechanik to chyba pralki naprawia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Mechanik mnie zdziwil twierdzac ze w automatach nie ma sprzegla... to jak to jest z tym sprzeglem?

:lol: Zażartował sobie z Ciebie, jeśli nie - zgłoś go do "Usterki" w TVN.

 

Sprawdź poziom i stan oleju. Instrukcję znajdziesz na forum.

BMW Schnellservice

Mechanik

Elektronik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.