Skocz do zawartości

Problem z aktualizacja CICa. Szukam fachowaca.


Tiber

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z aktualizacja nawigacji. Chcialem zrobic to jak nalezy. Wiec oddalem auto do serwisu w celu zakupu i aktualizacji (wtedy z 2009 do 20011). Niestety serwis Sikora po kilku podejsciach rozlozyl rece z informacja, iz auto nie przyjmuje kodow. Po kilku miesiacach i paru moich telefonach sprawa odzyla i przy okazji wizyty jakiegos speca z BMW Germany w serwisie autko znowu trafilo do nich. Po calym dniu i kolejnej probie aktualizacji (tym razem juz do 2012 - wiec w sumie jest postep;)) wyniknely nastepujace sprawy. Moje auto jako nowe zostalo wyprodukowane bez cic'a i trafilo na stok do jakiegos salonu. Nastepnie na prosbe pierwszego klienta zostalo dokonfigurowane w kilka elementow - miedzyinnymi nawigacje i sprzedane. Niemiecki guru z BMW stwierdzil, ze po jego zabiegu wszystko juz bedzie ok i po sciagnieciu pierdyliarda aktualizacji z serwerow BMW z predkoscia 1kb/s auto zacznie przyjmowac kody. Na koniec dodal, ze ma zaraz samolot i nie moze czekac w serwisie do konca operacji ale serwis spokojnie ogarnie reszte. Jak sie domyslacie po aktualnym watku, koniec historii byl zgola odmienny i nadal ciesze sie moja nawigacja AD2009.

W zwiazku z tym szukam kogos kto w bardziej lub mniej "legalny" sposob zaktualizuje mi cica do wersji pewnie juz 2013. Taka probe doradzil mi w sumie facet z serwisu jako jedna z ostatnich opcji. Dodam, ze ver 2009 dziala bez zadnych problemow, podobnie jak i inne elementy multimedialne.

W serwisie mam zlozona sprawe o tzw good will od bmw i wymiane cic'a na nowy. Niestety na pytanie serwisu czy to napewno pomoze, niemiaszkowo nie potrafilo jednoznacznie odpowiedziec.

Jestem z Zabrza wiec moge podjechac gdzies na Slasku lub ewentualnie Opolskie lub Krakow. Facet z serwisu polecal mi kogos wlasnie z Krakowa ale nie mial aktualnego kontaktu. Czlowiek nazywa sie Wojtek W. - nie chce wpisywac nazwiska ze wzgledu na ustawe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba sprawdzić w ASAP czy są kody fsc pod twoim vinem . Wyślij vin auta na priv to sprawdze wtedy bedzie wiadomo jak doposazyli auto.

 

Jesli bedą kody to wtedy trzeba zrobić urządzenie na virgin czyli na nowe i wygrać kody pod twój vin i kod 2012 napewno wejdzie.

 

Jesli nie ma kodów w ASAP to masz emulator i CIC ma zapisany inny vin.

 

Można sprawdzić vin zapisany w CIC (chodzi fsc)

Bimmer Retrofit Polska


Zajmujemy się diagnostyką, kodowaniem, programowaniem, naprawą sterowników, doposażenia moduły BMW, konwersją BMW z importu, DVD FREE, CIC seria F i E, BMW APPS, imp. naprawczych kodów FSC


Nasza firma posiada w BMW AG status External Service Partner

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. I jaki efekt ? Pomogła interwencja fachowca ?

 

Tomek

Niestety amba. Ale w sumie byla tylko jedna proba wrzucenia mapek pod aktualny vin, co raczej nie mialo prawa pojsc, bo tak banalna sprawe to napewno ASO probowalo poprawnie przeprowadzic wczesniej. Bede rozsylal dalej zapytania moze trafie jakiegos speca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpisałem na PW jaki jest stautus samochodu i jest ok

 

Sprawdziłem i mam u Siebie na serwerze Kody FSC (19,1B,28,17) do twojego VIN auta wiec można zrobić porządek. :D

Bimmer Retrofit Polska


Zajmujemy się diagnostyką, kodowaniem, programowaniem, naprawą sterowników, doposażenia moduły BMW, konwersją BMW z importu, DVD FREE, CIC seria F i E, BMW APPS, imp. naprawczych kodów FSC


Nasza firma posiada w BMW AG status External Service Partner

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba sprawdzić w ASAP czy są kody fsc pod twoim vinem . Wyślij vin auta na priv to sprawdze wtedy bedzie wiadomo jak doposazyli auto.

 

Jesli bedą kody to wtedy trzeba zrobić urządzenie na virgin czyli na nowe i wygrać kody pod twój vin i kod 2012 napewno wejdzie.

 

Jesli nie ma kodów w ASAP to masz emulator i CIC ma zapisany inny vin.

 

Można sprawdzić vin zapisany w CIC (chodzi fsc)

 

 

auto to sprawdzalem i vin navi jest taki sam jak vin auta...Kody FSC sa dostepne pod ten VIN...emulator nie jest zalozony...

 

"Jesli bedą kody to wtedy trzeba zrobić urządzenie na virgin czyli na nowe i wygrać kody pod twój vin i kod 2012 napewno wejdzie." Tak, ale pewnie trzeba kupic kody i zaplacic tak jakby sie chcialo dodac nowe urzadzenie

PARTNER BMW AG


POLSKIE MENU BMW NAWIGACJA E60 E61 E70 E71 X5 X6 E90 F01 F07 F10 F25 F30 G01 G05 G11 G20 G30 KONWERSJA USA EUROPA


KODOWANIE, PROGRAMOWANIE, NAPRAWA NAWIGACJI CCC/CIC/NBT, AKTUALIZACJA, CARPLAY


telefon +48 504384405


http://menupolskie.pl/foto/bmw/baner.gif


http://www.menupolskie.pl/polskie-menu/bmw.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba sprawdzić w ASAP czy są kody fsc pod twoim vinem . Wyślij vin auta na priv to sprawdze wtedy bedzie wiadomo jak doposazyli auto.

 

Jesli bedą kody to wtedy trzeba zrobić urządzenie na virgin czyli na nowe i wygrać kody pod twój vin i kod 2012 napewno wejdzie.

 

Jesli nie ma kodów w ASAP to masz emulator i CIC ma zapisany inny vin.

 

Można sprawdzić vin zapisany w CIC (chodzi fsc)

 

 

auto to sprawdzalem i vin navi jest taki sam jak vin auta...Kody FSC sa dostepne pod ten VIN...emulator nie jest zalozony...

 

"Jesli bedą kody to wtedy trzeba zrobić urządzenie na virgin czyli na nowe i wygrać kody pod twój vin i kod 2012 napewno wejdzie." Tak, ale pewnie trzeba kupic kody i zaplacic tak jakby sie chcialo dodac nowe urzadzenie

 

A co miał autor z miasta Brunona na myśli... Ze trzeba płacić za kody jesli sa w systemie dziś generowalem..(dostępne za darmo pod ten vin ) :nienie:

 

Jedynie hokus pokus żeby zaimportowac do CIC..

Bimmer Retrofit Polska


Zajmujemy się diagnostyką, kodowaniem, programowaniem, naprawą sterowników, doposażenia moduły BMW, konwersją BMW z importu, DVD FREE, CIC seria F i E, BMW APPS, imp. naprawczych kodów FSC


Nasza firma posiada w BMW AG status External Service Partner

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lol, nie da sie zaimportowac zadnych kodow tego tego auta...Samochod wczesniej byl w serwisach BMW i oni tez nie dali rade...

PARTNER BMW AG


POLSKIE MENU BMW NAWIGACJA E60 E61 E70 E71 X5 X6 E90 F01 F07 F10 F25 F30 G01 G05 G11 G20 G30 KONWERSJA USA EUROPA


KODOWANIE, PROGRAMOWANIE, NAPRAWA NAWIGACJI CCC/CIC/NBT, AKTUALIZACJA, CARPLAY


telefon +48 504384405


http://menupolskie.pl/foto/bmw/baner.gif


http://www.menupolskie.pl/polskie-menu/bmw.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego napisałem ze trzeba CIC zrobic na virgin a potem import niestandardowy...

 

Spokojnie do zrobienia.

Bimmer Retrofit Polska


Zajmujemy się diagnostyką, kodowaniem, programowaniem, naprawą sterowników, doposażenia moduły BMW, konwersją BMW z importu, DVD FREE, CIC seria F i E, BMW APPS, imp. naprawczych kodów FSC


Nasza firma posiada w BMW AG status External Service Partner

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo wysypaly się certyfikaty podpisu fsc i dlatego nie przyjmuje kodu.. Trzeba wszystko wyczyścić i wrzucić cały zestaw od nowa

Bimmer Retrofit Polska


Zajmujemy się diagnostyką, kodowaniem, programowaniem, naprawą sterowników, doposażenia moduły BMW, konwersją BMW z importu, DVD FREE, CIC seria F i E, BMW APPS, imp. naprawczych kodów FSC


Nasza firma posiada w BMW AG status External Service Partner

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.