Skocz do zawartości

318i M10 Problem z ciśnieniem oleju


plazgut

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

zmieniłem olej w silniku na Carlube 10W40 (poprzednio chyba Mobil 10W40 był), oczywiście do tego nowy filtr no i przy okazji wyczyściłem miskę olejową. Kontrolka ciśnienia oleju gaśnie mi hmm... po jakiejś minucie chyba. Zwiększenie obrotów nic mu nie daje. Liczę na to, że olej jest po prostu gęsty, ale martwi mnie co innego. Jak to jest z czujnikiem oleju, wysyła on gdzieś jeszcze sygnał oprócz kontrolki? Chodzi o to, że gdy kontrolka się świeci silnik słychać jakby stukał, czyli brak oleju i na obroty wchodzi trochę kulawo. Kontrolka gaśnie, silnik cichnie, na obroty wchodzi dobrze i zaraz po tym jak gaśnie kontrolka słychać "bulgotanie" jakby nagle gdzieś się zawór otworzył i przeleciała ciecz w instalacji hydraulicznej. Ktoś się z tym spotkał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z wlasnych obserwacji wiem ze czasem w takiej sytuacji winny moze byc filtr oleju.W m10 jak i m20 mialem podobnie-po odpaleniu zimnego silnika kontrolka cisnienia oleju palila sie wyraznie dluzej..I zawsze winny byl filtron.Teraz do m20 kupuje tylko knechta(ewentualnie mann).

W tego typu filtrach jest podobno wbudowany jakis zawor ktorego zadaniem jest utrzymywanie cisnienia oleju w magistrali.Gdy trafi sie felerny to po prostu nie trzyma i pompa musi za kazdym razem nabijac od zera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Tyle że m10 ma ręczną regulację luzuw zaworowych, ale może rurka samrująca jest przytkana?? Zdejmij pokrywę i zobaczy czy na wszystkie krzyki leci olej.

Możę też być wina filtra oleju...

 

PZDR>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety silikon bo auto było potrzebne na następny dzień a robione było w sobotę wieczorem. Przedmuchów nie ma, wycieków nie ma, nie ma także mowy o resztkach silikonu, który dostał by się do oleju i zatkał coś, bo zrobione było naprawdę dobrze. Tak czy inaczej przy okazji kupna filtra kupię uszczelkę, bo silikon nie miał z góry być na długo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.