Skocz do zawartości

[E92] 335i sprzęgło


war_machine

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam mały problem a dokładnie to kończy mi się (ślizga) sprzęgło w 335i :cry2:

 

Dwie podstawowe opcje to

 

1. Byłem w ASO Best Auto w Lublinie i tam chca 2000zł za kpl sprzęga oraz 1000zł za wymianę. Ogólnie nie jest źle jak na serwis.

2. Szukając dalej w np. intercars jest kpl sprzegła SACHS lub LUK za 1100zł. tylko trzeba by było znaleźć jakis ograrniety zakład mechaniczny w lublinie

 

W przyszłośći planuje jakieś zwiększenie mocy myślę ze do ok 400KM i pytanie ile takie sprzęgła standardowe wytrzymują KM/NM?

Czy montować standardowe czy szukać coś lepszego?

Jakie ogólnie z tych standardowych wybrać SACHS czy LUK a może Oryginalne bmw?

Jakiś polecany warsztat w lublinie lub okolicach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Zapytaj w tym sklepie http://www.czescidobmw.pl/ bo prawdopodobnie dostaniesz te części w lepszej cenie. Sachs czy LUK to ta sama półka tak że co wybierzesz będzie ok, na pierwszy montaż BMW montuje LUK. Znajdź zakład który montował już sprzęgła typu SAC lub XTend bo wielu mechaników potrafi spaprać robotę i po krótkim czasie nowe sprzęgło nadaje się na złom. Tu masz informację o sprzęgle i jego montażu http://www.schaeffler.com/remotemedien/media/_shared_media/08_media_library/01_publications/automotiveaftermarket/brochure_1/downloads_5/luk_tech_sac_pl_pl.pdf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ktoś już robił osobiście z forum sprzęgło do 335i u Radzikowskiego ?? Ehh tylko trochę daleko do warszawy z takim sprzęgłem jechać ;/ chyba ze w lublinie wymontuje i zamontuje a do warszawy samo sprzęgło zawiozę/kupie.

 

A w lublinie kojarzy ktoś gdzie można bez strachu wymontować zamontować takie sprzęgło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ktoś już robił osobiście z forum sprzęgło do 335i u Radzikowskiego ?? Ehh tylko trochę daleko do warszawy z takim sprzęgłem jechać ;/ chyba ze w lublinie wymontuje i zamontuje a do warszawy samo sprzęgło zawiozę/kupie.

 

A w lublinie kojarzy ktoś gdzie można bez strachu wymontować zamontować takie sprzęgło?

 

Może się dotoczycz aż tak daleko nie masz do wawy. Jak oni ci będą robić to wtedy jak będzie coś nie tak to będziesz wiedział kto ma poprawiać. W przypadku jak ci kilku specjalistów się do tego zabierze to później może być przerzucanie winy i niepotrzebne nerwy, czego osobiście ci nie życzę. Jak chcesz mieć wzmocnione sprzęgło to zleć całą robotę Radzikowskiemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ktoś już robił osobiście z forum sprzęgło do 335i u Radzikowskiego ?? Ehh tylko trochę daleko do warszawy z takim sprzęgłem jechać ;/ chyba ze w lublinie wymontuje i zamontuje a do warszawy samo sprzęgło zawiozę/kupie.

 

spokojnie, ze ślizgającym sprzęgłem spokojnie objechałbyś jeszcze całą europę... o ile nie będziesz szaleć po drodze. do warszawy na pewno zajedziesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Zapytaj w tym sklepie http://www.czescidobmw.pl/ bo prawdopodobnie dostaniesz te części w lepszej cenie. Sachs czy LUK to ta sama półka tak że co wybierzesz będzie ok, na pierwszy montaż BMW montuje LUK. Znajdź zakład który montował już sprzęgła typu SAC lub XTend bo wielu mechaników potrafi spaprać robotę i po krótkim czasie nowe sprzęgło nadaje się na złom. Tu masz informację o sprzęgle i jego montażu http://www.schaeffler.com/remotemedien/media/_shared_media/08_media_library/01_publications/automotiveaftermarket/brochure_1/downloads_5/luk_tech_sac_pl_pl.pdf

 

Sachs czy LUK to dokładnie to samo tylko, jednego producenta masz sprzęgło drugiego tarczę ale zazwyczaj czy zamówisz LUKa czy Sachsa w pudełku masz to samo.

Ja w tej chwili mam dostępne sprzęgła LUKa SAC czyli to,które szło na pierwszy montaż do 335i w cenie 887zł moim zdaniem nie ma sensu kombinowanie z regeneracją bo potem może pracować ciężko i stawiać duży opór. Takie rzeczy sprawdzają się w autach wyczynowych a nie codziennego użytku.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.