Skocz do zawartości

[E46] Bład Airbag - Nie można skasować


dawidd3

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Kolega kilka dni temu wpadł w dziurę w wyniku czego narobił sobie troszkę bałaganu. . . Wystrzeliła kurtyna oraz poduszka boczna od strony kierowcy. Zamontowaliśmy nową kurtynę oraz nową poduszkę boczną. W pamięci pozostaje taki błąd:

 

RESULT: 1 errors in error memory !

-------------------------------------------------------------

5 Zuendkreis ZK4 / Seitenairbag vorne links

Error frequency : 1

Fehler aktuell vorhanden Widerstand zu klein Fehler nicht sporadisch

 

=============================================================

 

Zanim założyłem ten temat przeszukałem trochę internet, jednak takiego problemu nie znalazłem. Podejrzewaliśmy napinacz pasów, chociaż nie wystrzelił wymieniliśmy na inny. Dziś podłożyliśmy inny czujnik uderzenia bocznego i nadal to samo. Czy możliwe, że uszkodził się główny sensor? Ma ktoś jeszcze jakieś pomysły? Dodam, że przed feralną dziurą i uruchomieniem tych dwóch poduch było wszystko jak należy.

 

Zrobiłem też test poduszek INPĄ. Oto wynik.

 

http://zapodaj.net/6d2ebf243bc27.jpg.html

 

http://zapodaj.net/814aae4cf822d.jpg.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przecież masz napisane po niemiecku której poduszki dotyczy bład. Gdzie tam masz coś o napinaczu. Lewa boczna przednia poduszka. Może kupiliście uszkodzoną poduszkę. Proponuje zrobić podmiane z poduszką ze sprawnego auta, zobaczyć kostki etc czy coś się nie uszkodziło
szukam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na całą, ale może faktycznie jest coś z nią nie tak w końcu używka. Jutro podłożymy poduszkę z mojego auta i zobaczymy. Nie znam niemieckiego, a jedyne co znalazłem to spis kodów błędów poduszek z E46 w którym było napisane, że błąd ten oznacza "Napinacz pasa kierowcy - usterka w obwodzie" i tym się sugerowałem. Jutro napiszę co i jak, dzięki za szybką odpowiedź.

 

Pozdrawiam Dawid.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instalacja?

 

Przewód i kostka od bocznej są w porządku.

 

 

Caly modul Airbegu trzeba wymienic, uzywka za okolo 50-100 zl. (numery sie musza zgadzac) modul znajduje sie kolo lewarka zmiany biegow.

 

 

Dziwne, że główny sensor padł przy wystrzale kurtyny i bocznej, ale wszystko możliwe. Sensor da radę naprawić? Pytam, ponieważ małe jest prawdopodobieństwo, że kupię sprawną używkę . . .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Pytanko, gdzie znajduje się ten główny moduł w kombiku po lifcie ?

 

Edit, troszeczke poczytałem i jestem prawie pewien ze to sensor boczny. Poduszka w drzwiach jest wymieniona, ale błąd jest, którego nie da się skasować. Ktoś wie, gdzie dokładnie znajduję się ten moduł ?

Sprzedam:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.