Skocz do zawartości

BMW Navigation DVD Road Map Europe PROFESSIONAL 2013!


bekon74

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 281
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Czy zaczynając przygodę z mapami 2013 należy zrobić procedurę: wkładamy pierwszą płytę do napędu, zamykamy auto i czekamy kilka minut aż się załaduje...i tak samo z płytą nr 2 i 3 ?

 

U mnie jak testowałem rok temu 2012, to było tak samo - musiałem trochę czekać aż się załaduje, ale powyższa procedura pomogła :)

Z 2013 od razu profilaktycznie zrobiłem procedurę i jak testowałem płytę z PL, to nie było problemów.

Robiąc procedurę z płytami, czekałem dla pewności ok 20 minut dla każdej (wkładam płytę do napędu i zamykam auto z kluczyka no i czekam...

BMW E36 1991 Limuzyna 325i 2005↔2007

BMW E46 2002 Touring 320d Lift 2007↔2010

BMW E91 2006 330d 2010↔2018

BMW E81 2007 118d 2015→

BMW F31 2014 325d 2018→

icon1.png

F31-C-HRj_qqhnpsx.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem nie pomaga , ale każdej z płyt zadawałem jakąś trasę do wyszukania. Może to błąd. Zarezerwuje sobie godzinkę i spróbuję po prostu ładować płytki i je zmieniać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc u mnie po włożeniu każdej z płyt trzeba odczekiwać 5 minut przy wyłączonym systemie. Bez względu na to czy to płyta 1 , 2 czy 3 !

 

 

mam to samo

tak przy okazji - jak działa ta mapa z fotoradarami - czy trzeba mieć jakiś zmodyfikowany soft w aucie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ściągnąłeś mapę z fotoradarami to musisz jeszcze włączyć odpowiednie POI czyli pokaże Ci się ikonka - poszukaj to jest dodatkowa pozycja tam gdzie znajduje się bankomaty , parkingi stacje benzynowe. Nie trzeba mieć żadnego specjalnego softu. Jeśli chodzi o pokrycie zauważyłem sporo nieścisłości ale to już kwestia bazy ( pewnie to najaktualniejsza choć i tak do d.. ) Oczywiście wielkie dzięki dla kolegi Bekon - za to że MU się chce ! ! ! A co mówi oryginalna instrukcja na temat przekładania płyt - może ktoś wkleić oryginalny tekst ? !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z nagraniem na plyte dvd mape dvd3.

Nagrywanie dochodzi do 86% i wzskakuje blad.

Czz ktos moglby opisac proces wpalenia mapy w img burn, bo byc moze popelniam blad.

 

Spróbuj jeszcze raz rozpakować od nowa pliki z Rar, ale raczej będziesz musiał od nowa ściągnąć DVD 3.

U mnie ImgBurn słabo sobie radził (z 2012 miałem problemy) i nagrywałem programem Toshiby - Disc Creator, a ostatnio Nero.

BMW E36 1991 Limuzyna 325i 2005↔2007

BMW E46 2002 Touring 320d Lift 2007↔2010

BMW E91 2006 330d 2010↔2018

BMW E81 2007 118d 2015→

BMW F31 2014 325d 2018→

icon1.png

F31-C-HRj_qqhnpsx.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ściągałem z Rapida. Zapis jednej z płyt udał się za drugim razem. Ogólnie bezproblemowe ściąganie i wypalanie.

BMW E36 1991 Limuzyna 325i 2005↔2007

BMW E46 2002 Touring 320d Lift 2007↔2010

BMW E91 2006 330d 2010↔2018

BMW E81 2007 118d 2015→

BMW F31 2014 325d 2018→

icon1.png

F31-C-HRj_qqhnpsx.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Panowie, mam drobny problem. Pobrałem testowo wszystkie 3 płyty DVD z mapkami (z fotoradarami, źródłem był rapidshare) i...pierwsze dwie płyty napęd łyka bez zająknięcia i one działają. Problem w tym, że tam nie ma Polski, więc...chodzi o to, że najważniejszej płytki nie chce czytać. Myślałem, że może coś się źle nagrało, więc wypaliłem jeszcze raz z mniejszą prędkością, ale nadal nic. Płytki dobre, bo TDK i chyba nie w nich tkwi problem, bo tak jak wspomniałem - pierwsze 2 płyty wykrywa i czyta bez problemu. Natomiast tej z Polską tak jakby nie widział, bo raz mam "DVD read error" a innym razem, żebym zrestartował system i włączył za 5 minut. Ale oczywiście bez efektu. O co może chodzić?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
7zip nie wykrył błędów podczas testowania archiwów. Pobiorę jeszcze tą płytkę z innego źródła i zobaczymy. Ale to by znaczyło, że ta instalacja z rapidshare'a jest wadliwa lub niekompletna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Czyli tak jak mówiłem :cool2:

 

Dokładnie tak, dzięki :) Dla potomnych - zmiana bootype'a na DVD-ROM nie przeszkadza i śmiało można na taki zmienić. Gdzieś na angielskim forum znalazłem informację, że komuś napęd nie czytał płytek dopóki nie tego nie zmienił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
No i pochwaliłem dzień przed zachodem słońca. Dzisiaj chcąc użyć nawigacji okazało się, że jednak płytka nie działa tak jak powinna. Tzn. napęd ją widzi, czyta, widać mapę, ale jak chcę wpisać punkt docelowy to...nie można :( Klikając input address nic się nie dzieje a na starej płytce od razu przechodzi do wpisywania kraju, miasta itd. O co tu chodzi? Nawigacja niby jest a tak jakby jej nie było :( Trochę lipa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Tylko dlaczego prawidłowo czyta płytę z 2009 roku? Gdyby było coś nie tak z laserem to wg mnie nie powinien czytać żadnej płyty. A ta z 2009 śmiga aż miło - przetestowałem ją na wszelkie możliwe sposoby.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.