Skocz do zawartości

Walka z utrata mocy przy pewnym zakresie obr. 320d


zabaa1984

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka...

 

Znów mam problem z mocą przy przyspieszaniu. Jak depne gwałtownie pedał do konca to auto nieraz zmula przy pewnym zakresie obr, tak jakby cos je hamowało a nieraz jest ok.

Takie coś miałem na początku jak kupiłem potem podłubałem w aucie i było ok ale teraz znow problem wrócił ale od czasu do czasu.

 

Puki co wszystkie filtry wymienione, wszystkie podcisnienia, przeczyszczony dolot i egr, psikałem woda z mydlem czy nie ma gdzies przedmuchow i jest ok, filterki na elektrozaworkach przeczyszczone, na kompie niby zadnych bledow ....

 

Jakies wizje?

Programowanie/Obróbka CNC - Fanuc/Sinumerik/Heidenhain
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Nie...

A nic sie nie zrypie jak odepne i pojezdze bez niej ?

Nic sie nie stanie. Bedziesz miał tylko wieksze spalanie. No ale jesli masz je w normie to przepływka jest ok. Z drugiej strony mozesz spr bo jak pisałes wystepuje to od czasu do czasu

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=159&t=161201 Zapraszam do galerii

Sprzedam

Przekaźniki modułu komfortu do E46 3-Seria, M3, E83 X3, E52 Z8 , Z4 E85, E53 X5 E39, M5 E38 - centralny zamek, podnośniki szyb)

Zdjęcia przekaźników w galerii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niewiem.. odpinalem przeplywke i nie wiem czy jest jakas roznica...

Profilaktycznie chyba zakupie przeplywke ... podejdzie to http://allegro.pl/przeplywomierz-bmw-e46-e39-e38-diesel-germany-i2714556296.html ?

Programowanie/Obróbka CNC - Fanuc/Sinumerik/Heidenhain
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Jak coś to bosch i szukaj tu:

http://www.czescidobmw.pl/

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, miałem ten sam przypadek w e46 150 km 2002 rok miała moc do 2000 obrotów później luka do 2500 i dalej miała moc. próbowałem wszystiego na końcu wymieniłem przepływke miałem akurat 0928400468 i wymieniłem na 0928400527 i auto śmiga jak nowe ;) bez żadnego dołku. pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie co do tej przeplywki to o jakim nr kupic bo znalazlem cos takiego http://www.bmw.pun.pl/viewtopic.php?pid=737 ...

I juz sam nie wiem.... mam auto niby z 03.2000r.

Bede musial jakos kompa programowac po wymianie ?

Programowanie/Obróbka CNC - Fanuc/Sinumerik/Heidenhain
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Panowie co do tej przeplywki to o jakim nr kupic bo znalazlem cos takiego http://www.bmw.pun.pl/viewtopic.php?pid=737 ...

I juz sam nie wiem.... mam auto niby z 03.2000r.

Bede musial jakos kompa programowac po wymianie ?

 

Musisz kupić Bosch z końcówką 527 i zmiana w sofcie. http://www.czescidobmw.pl/szukaj/13627787076.html

 

Tu masz opisane co trzeba zrobić żeby nowa przepływka prawidłowo funkcjonowała : viewtopic.php?f=69&t=130670&hilit=soft+przep%C5%82ywki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oki.. to juz mniej wiec wiem o co chodzi z tymi przeplywkami....

 

Ale gdzies jeszcze wyczytalem o zamknieciu ekonomizera na 3 i 4 biegu...

Na 3 biegu zamykam ekonomizer do konca, nie plynnie ale sie zamyka... a na 4 biegu nie moge go zamknac dochodzi do przed ostatniej kreski.

No i to spalanie ok 8-9l/100km.

 

 

A co do elektrozaworu od egr to jak by byl padniety to blad na kompie by nie wyskoczył? Ale i tak jeszcze probuje zdjac i zatkac wezyk z egr-u i oblukam.

Programowanie/Obróbka CNC - Fanuc/Sinumerik/Heidenhain
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Panowie odswieze temat bo mam pyt.

Przeplywki jeszcze nie wymienilem bo mialem troche innych duzych wydatkow ale....

Przez oststni okres zauwazylem ze problem z utrata mocy mam tylko na zimnym silniku...

tzn wiadomo jak gwaltownie depne to przy pewnym zakresie obr auto jakby cos hamowalo ale jak auto sie nagrzeje, wskazowka stoi w pionie to auto ladnie ciagnie moze od czasu do czasu jest tylko takie delikatne szarpniecie przy jakims zakresie obr ale ogolnie to na rozgrzanym to jakby mu nic nie dlolegalo... :shock:

:?: :?: :?:

Programowanie/Obróbka CNC - Fanuc/Sinumerik/Heidenhain
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam!

 

Widzę, że mamy podobny problem.

Wymieniłem przepływomierz na BOSCHA, ale to mi nie pomogło :(

Czyściłem EGR, elektrozawory, podmieniałem je, wymieniłem wężyki i dalej nic.

U mnie wygląda tak że na zimnym jedzie OK.

ale gdy złapie temperaturę to zaczynając się cyrki...

Zauważyłeś że gdy masz "muła" to ekonomizer nie przekracza jakieś wartości?

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie glownie na zimnym jest problem z moca a na cieplm w miare oki moze raz na jakis czas jest zanik lub chwilowe jakby szarpniecie jakby.

Szczerze to nie zwrocilem uwagi jak sie zachowuje ekonomizer przy momencie utraty mocy, ale ta utrata jest chwilowa u mnie....

Programowanie/Obróbka CNC - Fanuc/Sinumerik/Heidenhain
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec tak nie zauwazylem specjalnie zeby ekonomizer jakos sie przycinal w momencie utraty mocey, idzie w miare plynnie i zamyka sie do konca ....

Dzis zrobilem troche km i auto im dluzej jezdzilo tym chyba bylo lepiej z ta utrata mocy... sam juz nie wiem... :mad2:

Programowanie/Obróbka CNC - Fanuc/Sinumerik/Heidenhain
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec tak nie zauwazylem specjalnie zeby ekonomizer jakos sie przycinal w momencie utraty mocey, idzie w miare plynnie i zamyka sie do konca ....

Dzis zrobilem troche km i auto im dluzej jezdzilo tym chyba bylo lepiej z ta utrata mocy... sam juz nie wiem... :mad2:

 

 

czyli moja buma ma inną dolegliwość.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.