Skocz do zawartości

730i - spryskiwacze lamp (świateł)


tajger

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze

Nie, jeszcze nie dokładałem, ciągle przede mną.

Przekopałem etm dla rocznika 93/94, niestety, jedyna rozpiska jaka tam jest dotyczy rynków Kanady lub USA, nie ma nic o wersji na Europę.

Elektryka, która dotyczy sprysków lamp to, w wersji Kanada:

- przednia skrzynka z bezpiecznikami, bezpieczniki: F22, F17, F2, F3, F4, F5

- tylna skrzynka z bezpiecznikami, bezpiecznik F44

- GM

- przekaźnik sprysków N6

- są jeszcze przekaźniki K79 (świateł przeciwmgłowych), K25 (prawe światło parkowania/oświetlenia tablicy)

Z GM do przekaźnika sprysków N6 wychodzą 3 przewody, zielono/niebiesko/żółty - wchodzi na pin nr 6 w przekaźniku sprysków, niebiesko/biało/żółty wchodzi na pin nr 7, niebiesko/biało/żółty - wchodzi na pin nr 9.

Można sprawdzić czy pojawia się na nich napięcie, pin nr 8 w przekaźniku to uziemienie.

pzdr

yaz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mozliwe jest że potrzebny jest moduł komfortu od wersji ze spryskiwaczami i intensywnym myciem??że to on steruje myciem lamp po x psikinieciu??

 

całkiem możliwe

Mamuuussiu a czemu ci ludzie klęcza?

......... bo to synku jedzie siódemka!

http://img355.imageshack.us/img355/6865/s5000290mz8.jpg

Leokadia, Amelia, Przemek, Marcin

http://7er.pl/customprofilepics/profilepic345_1.gif

WIELE SERC, JEDNO BICIE. BMW PONAD ŻYCIE

www.bmwteam.boo.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Interlock Repeat i czas headwashers, czas blokady 3 min. -Reflektor pompa pralka na 5-te szyby mycie po czasie blokady -Intensywny mycia pracy pompy na skrócenie czasu od 3 do 2 sekund -Minimalny odstęp dla wycieraczek zredukowany do 2 z 3 sekundy (programmmable) -Zwiększenie docisku wycieraczki podczas mycia szyby obecnie przewidzianej -Wcześniej GM zareaguje przeciwstawne sygnały (np. sygnał unlock próbując zablokować, tak jak w przypadku wadliwego mikroprzełącznika) przeprowadzając pierwsze polecenie (np. zamek, a zaraz po odblokowaniu). Powtarzanie pierwszego polecenia, a następnie powoduje wykonywanie polecenia, np. próbują zablokować ponownie, a zamek jest obecnie realizowane. Funkcja ta (Asynchronious pozycja) pominięto w nowym GM. -Po odblokowanie odbywa się z powodu wypadku activiation czujnika polecenie zamek jest teraz reaktywowany przez podwójne zamek z kluczem z obu stron (kierowcy lub drzwi pasażera). -One-touch obsługa okien został rozszerzony na wszystkie 4 okna w kierunku otwierania. Stronie kierowcy ma jeden dotyk w obu kierunkach -Szyberdach nie jest już w pozycji uchylnej. -Wyłączyć opóźnienie wnętrza światła po wejściu do samochodu i zamknięciu drzwi kierowcy zmniejszona z 20 do 15 sekund.

 

 

to jest przetłumaczone z linka yaz

czyli na chłopski rozum jak się to dekoduje??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
mozliwe jest że potrzebny jest moduł komfortu od wersji ze spryskiwaczami i intensywnym myciem??że to on steruje myciem lamp po x psikinieciu??

Ja wiem tyle z własnego doświadczenia, że dokładając intensywne mycie szyb nie zmieniałem GM, a działa. Zmieniłem manetkę na taką z S oraz dołożyłem przekaźnik.

Wg mnie podobnie powinno być ze spryskami lamp, ale jak widać w dokładanych układach coś nie chce gadać.

Może zapytajcie kogoś kto ma fabrycznie spryski, najlepiej wersja silnikowa V8, o numer tego GM i sprawdzić czy numer jest inny.

pzdr

yaz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

intensywne zawsze będzie działało nie ważne jaki będzie moduł,na tej stronie co podałeś wychodzi na to żenie ważna jest pojemność tylko rok modułu GM do 91 r był inny niż po 91 z tym że ma zakodowane niektóre funkcje,czyli wersje z ori intensywnym mają tą funkcje odblokowaną fabrycznie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.