Skocz do zawartości

zwarcie poduszki. tak ma byc?


koniokondzik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, pisze z takim zapytaniem czy w e36 powinno być zwarcie w airbagu? Wymieniam sobie kierownice na trójramienną, w tej chwili miałem cztery. Zastanawia mnie to ze nowa kierownica ma zwarcie w przewodach do poduszki ( te z pomarańczową kostką), poduszka odłączona mają zwarcie, poduszka podłączona jest zwarcie, sama poduszka w sobie tez ma zwarcie. Czy tak powinno być? Mogę śmiało to podłączać w samochodzie? Stara kierownica nie ma zwarcia na przewodach lecz świeciła na desce poducha, starej poduszki niestety nie mam możliwości sprawdzić. Oczekuje tylko odpowiedzi "tak ma być podłączaj" lub "nie podłączaj. jest źle". O nic więcej nie proszę. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam e36 z 94 roku, kierownica ta najstarsza czteroramienna była. instalacje już przerobiłem (kostki, klakson itp) kierownica zamontowana tylko jeszcze nie podłączoną poduszka bo nie wiem czy tak powinno być, rozumiem ze poduszka ma swoja rezystancje, ale myślę ze chyba przy odłączonej poduszce nie powinno być przejścia miedzy przewodami, a jednak jest. zaznaczam ze nie jest to wywolane moimi przeróbkami, odkad kupilem tą kierownice miała zwarcie miedzy przewodami od poduszki, dlatego pytam czy to normalne czy nie bo w starej tak nie bylo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale myślę ze chyba przy odłączonej poduszce nie powinno być przejścia miedzy przewodami, a jednak jest. zaznaczam ze nie jest to wywolane moimi przeróbkami, odkad kupilem tą kierownice miała zwarcie miedzy przewodami od poduszki, dlatego pytam czy to normalne

Nie jasno piszesz strasznie zawile.Coś Ci się dzieje bezpieczniki wywala?

Co dla Ciebie oznacza "zwarcie poduszki"Jeśli chodzi o rezystancję,to oczywiście musi być.

x2

Głupcem jest ten kto przecenia sam siebie...

M.]@Ř¥

Moja e36 http://bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=134&t=189558

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisalem wyraznie ze nie podłączyłem jeszcze poduszki bo boję się ze wytrzeli.. wiec nie moze mi wywalać bezpieczników.. zwarcie polega na tym iż przewód A i B mają przebicie, są "połączone".. do poduszki idą dwa przewody niebieski i brązowy.. i wlasnie one mają ze sobą zwarcie w kierownicy.. kierownica wyjęta, badam to miernikiem i jest miedzy nimi przebicie.. tak jakby były połączone w taśmie.. i pytam o to czy tak powinno byc? zaznaczam iz w starej kierownicy przewod brązowy z niebieskim nie mialy przebicia.. odrazu powiedzcie mi jaka powinna byc rezystancja poduszki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak sprawdzałem tez na podłączonej ale kierownica jeszcze nie była w samochodzie, to było zwarcie. ale skoro mówisz ze "We wtyczkach montuje się mostek,w momencie rozłączenia wtyczek zwiera piny" to musiałbym sprawdzić podłączoną w samochodzie, a tego nie zrobię bo jest ryzyko ze wystrzeli jeśli coś jest nie tak. Wsadzę poduszkę w kierownice ale po prostu jej nie podłącze, tak musi zostać. Znając życie i tak już minął termin jej ważności wiec i tak by nie działała, ale gdyby.. jednak nie chciałbym dostać w twarz przy podłączaniu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.