Skocz do zawartości

318 tds: Zimna pali, ciepła nie pali.


Aleksy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. To jest moje pierwszy post, prosze o pomoc. Mam wymarzoną bawarke, która jak zimna pali dobrze, niestety ciepła (świece nie grzeją widać po kontrolce) długo trzeba kręcić. Martwi mnie to to niedługo zima. Proszę o pomoc w rozwiązaniu tego problemu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedys koles taki przypadek mial ,tylko ze u niego to byla pompa wtryskowa ,wiec nie mowie ze to ,to :nienie:

Swiece grzeja tylko jak jest silnik zimny/wychlodzony nie musza na goracym :wink:

A te "dlugie krecenie" to ile czasu wynosi w Twoim przypadku ?

"Bokiem Mijam Wszystkich " :D Bawarski Motor Warczy i Bardzo Mocno Wymiata

Moja bestia ;) http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=159&t=196786

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są dwa wyjścia

-wynalazek typu

http://allegro.pl/chip-ulatwiajacy-rozruch-bmw-opel-vw-tds-tdi-2-5-i2704131432.html

-drugie to regulacja (zwiększenie) dawki paliwa na ciepłym silniku, sprawdź kont wtrysku, ( u mnie po regulacji na zimnym i ciepłym pali od strzała) warto też wymienić przelewówki łącznie z koreczkiem na ostatnim wtrysku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Efektem nie palącej, ciepłej bmw, była niestety pompa wtryskowa. Po demontażu okazało się ze uszczelki były sparciałe i pompa była rozszczelniona (fest lała). Pompiarz wymienił cały komplet uszczelek z robocizną wyszło jedyne 250zł. Więc mam nadzieje ze to był efekt ciężkiego odpalania na ciepłym. Teraz czeka mnie tylko sprawdzenie na kompie kont wtrysku. Dobra rada po zamontowaniu pompy bmw wchodziła na max. obrotów. Przesunięcie nastawnikiem wyregulowało obroty. Mam nadzieje ze problem z odpalaniem minie :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odpowiedz znajdziesz w ksiazce sam naprawiam bmw

prawdopodobnie masz pompe napedzana lancuchem po dosyc duzym przebiegu wyciaga sie i poczatek wtrysku sie przestawia trzeba znienic wtrysku paliwa tu bym szukal zadne czujniki walu lyb walka i temperatury

Edytowane przez jedynakk
jedynakk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w twoim silniku njest pomp s wtrysku paliwagnie to zmienia sie czaa naPEDZANA lancuchem jak sie wyciagnie to zmienia sie czas wtrysku paliwa w ksiazce znajdziesz jak to skorygowa to proste tylko trzeba uwarzac Edytowane przez jedynakk
jedynakk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Po naprawie zimna nie paliła i brała dużo ropy,no i brak mocy w trasie podczas jazdy .Ustawienie pompy na kompie, wymiana 3 świec żarowych, 2 wtryski w ogóle nie dawały ropy, jeden porządnie lał.. Mam nadzieje ze zakończy się już mój problem z nieodpalaniem:). Dzięki wszystkim za odpowiedzi..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.