Skocz do zawartości

Kolorowa kamera cofania - usterka czy jest tak fatalna?


Shockwave

Rekomendowane odpowiedzi

Jako iż jestem nowym uzytkownikiem BMW postanowiłem założyć kolejny temat - mam nadzieję iż nie ma mi tego nikt za złe...

 

CHodzi o kamerę cofania!!! Wczesiej jezdzilem Lexusem IS 250 i tam równierz posiadalem ten bajer ,ale róznica jest kolosalna!!! Jakośc kamery w moim E70 wypada do Is 250 jak kamera w nokia 3510i do Iphone5 lub jak aparat na klisze do lustrzanki.

 

Przecierz ta kamera w Bmw nie nadaje sie do niczego! ona normalnie nawet jaki jest super swiatlo chodzi srednio (ile to ma klatek na sekunde w dobrym swietle? zakladam ze max 20) W Lexusie to inny wymiar mimo iż auto bylo z 2006r

Kamera byla naprawde użyteczna - widok bardzo dobry , plynne przesuwanie obrazu (napewno powyzej 30FPS) malo tego w moim obecnym BMW gdy cofam nawet w swietle latarni prawie nic nie widze co jest za mną, sam szary śnieg! w Lexusie nawet gdy nie bylo zadnych swiatel w poblizu a jedynie oswietlaly tyl swiatla wsteczne widok byl na dobrym poziomie(spokojnie widziales co jest za Toba bez domyslania sie) i nawet wtedy obraz byl przesuwany plynnie! W moim E70 kamera jest kmpletnie bezuzyteczna w nocy i w miejscach nieoswietlonych!

 

bardzo was proszę o porade czy można tą kamerę wymienić na jakąś o lepszej jakości i dedykowaną do BMW ? czy kamery w mlodszych BMW sa juz lepszej jakości ? przaysiegam ze u mnie w e70 kamera jest to maximum VGA (i tego nie jestem pewien) dla mnie to wyglada jak widok z kamery z noki 3510i ---

 

oczywiście dodam ,że kamera była umyta czyściusieńka! sterowanie jasnością również nic nie poprawia

 

Niewyobrażalnym dla mnie jest iż BMW w aucie za 250k mogło wstawić taki syf. Nie wiem jak wy ale ja mam porównanie z inną marką i róznica pomiędzy jakościa wyświetlanego obrazu nie jest duża tylko ASTRONOMICZNA! chyba ,że ja mam jakąś z awaria ?

 

 

Dziwię się iż nikt jeszcze na forum nie poruszył tego tematu...

Czy możecie sprawidzc w pełnej ciemnosci jak wrzucicie wsteczny i wskoczy obraz z kamery , czy jesteście w stanie zobaczyć co jest za wami w odległości ok 5-7metrów ?

 

jeśli nie to nie oszukujmy się coś jest nie tak z tymi kamerami i doplacanie za ten gadżet traci sens. chyba ,że to jakość monitora w środku jest tak fatalna ? mam navi professional

 

I prosze powiedzcie czy można to ustrojstwo zmienić na coś lepszego ? może kamerki z nowszych modeli seria 7 x6 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego to nie kupuj BMW , lepiej jeździć corolla z innym znaczkiem z przodu.

 

Kamera w opisywanym modelu została opracowana w 2005/6 . Możesz wymienić sobie na Chińczyka bez lini parkowania ale zmien nawigację na CIC i zainstaluj kamerę od nowego modelu wtedy będziesz miał lepszy obraz

Bimmer Retrofit Polska


Zajmujemy się diagnostyką, kodowaniem, programowaniem, naprawą sterowników, doposażenia moduły BMW, konwersją BMW z importu, DVD FREE, CIC seria F i E, BMW APPS, imp. naprawczych kodów FSC


Nasza firma posiada w BMW AG status External Service Partner

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba sam nie wiesz co mówisz :) odnośnie corolli i IS250. ale to nie o tym temat wiec ciach

ja mialem auto z 2006r i kamera byla o niebooooooo i to nie jedno lepsza - nie wiem kiedy byla opracowana.

 

Juz kupilem BMW wiec za późno - nie narzekam więcej tylko pytam co zrobic aby było lepiej.

 

Powiedz ile by kosztowala zmiana tej navi wraz z kamerka (zmiana na CIC)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety ja jestem zdania ze lexus jest niczym innym jak toyota z innym znaczkiem i dodatkowo ceny z czapki :D

 

 

W przeróbce e70 na CIC wymaga niestety przerobienia modułu PDC tzn wymianę osobnego sterownika na JBE wraz z wbudowanym sterownikiem PDC i trzeba trochę powalczyć z kablami. Po tym zabiegu możesz zamontować zestaw kamery org do CIC . Ceny modułów sprawdź na Allegro.

 

Można zastosować emulator i nie przerabiac PDC i dodatkowo podłączyć chińska kamerę bez konieczności montowana org. Modułów.

Bimmer Retrofit Polska


Zajmujemy się diagnostyką, kodowaniem, programowaniem, naprawą sterowników, doposażenia moduły BMW, konwersją BMW z importu, DVD FREE, CIC seria F i E, BMW APPS, imp. naprawczych kodów FSC


Nasza firma posiada w BMW AG status External Service Partner

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BMW_NAVI_GARAGE_ ,kupiłem w serwisie orginalne oświetlenie tablicy ledowe i założyłem do E70 LCI. W serwisie mówili że wszystko będzie dobrze,żadnych błędów itd.

Rzeczywistość inna - błąd oświetlenia tablicy.

Czy można to usunąć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak wiec pozostaje ci tylko org.kamera CIC.

w takim razie zapomnij o jakis emulatorach,

z emulatorem jest taniej ,ale kamera pozostaje stara.

widok z nowej kamery jest jakosci HD.system kamer za w miare rozsadne pieniadze mozna rozbudowac o dwie kamery w bocznych lusterkach (widok kamer top view)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak , mam samą kamerę. Mogę ją ustawić albo na połowie ekranu albo na całym - przy czym jak ustawię na połowie to na drugiej połowie wyświetlana jest nawigacja. Po pogrzebaniu w ustawieniach mogę przełączyć na widok z samych czujników (wtedy bez kamery)

Niestety nie wiem jak ustawić abym miał widok z kamery i z czujników jednocześnie tak jak to jest pokazane na foto 2 posty wyżej. Zaden inny posiadacz e70 się nie wypowie jak ma ? czy to da sie ustawić?( w sumie to zdjecie jest z BMW z allegro z 2008r) wiec tez z navi ccc

 

tak to wyglada w opcjach.

 

http://imageshack.us/a/img839/8278/imag0449xg.jpg

http://imageshack.us/a/img708/9011/imag0452h.jpg

 

Przy okazji zobaczcie ile widać w kamerze jak jest ciemno :)

 

pod opcja brightness nie ma kolejnych ona jest ostatnia na liście

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za nieocenioną pomoc.

 

Po zadaniu pytania na zagranicznym forum po 30 min juz miałem odpowiedź.

 

Z całym szacunkiem kolego Shockwave . Niektóre z Twoich pytań wymagają po prostu sięgnięcia do instrukcji. Zakładam -to że nie uzyskujesz odpowiedzi wynika z tego że odpowiedź jest dla wielu oczywista i nie chce się nikomu odpowiadać . Oferowałem Ci jakiś czas temu pożyczenie oryginalnej instrukcji obsługi. Nie skorzystałeś .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za nieocenioną pomoc.

 

Po zadaniu pytania na zagranicznym forum po 30 min juz miałem odpowiedź.

 

Z całym szacunkiem kolego Shockwave . Niektóre z Twoich pytań wymagają po prostu sięgnięcia do instrukcji. Zakładam -to że nie uzyskujesz odpowiedzi wynika z tego że odpowiedź jest dla wielu oczywista i nie chce się nikomu odpowiadać . Oferowałem Ci jakiś czas temu pożyczenie oryginalnej instrukcji obsługi. Nie skorzystałeś .

 

 

Niestety nie ma tego w instrukcji. Posiadam swoją instrukcję do auta w Polskim języku i to nie żadne ksero a oryginał.Gdybyś czytał moje posty to byś wiedział bo pisałem to już.

Zawsze pierwsze tam zaglądam a dopiero potem zawracam gitarę tutaj.

:cool2:

 

Podziel się z nami ta informacja - przyda sie na przyszlosc :)

 

Posiadam Bmw x5 z początków produkcji (2007r) i w moim "systemie operacyjnym" po prostu nie ma tej możliwości bo mam pierwszy soft jaki wogóle wyszedł i w nim nie da się ustawić widoku o jaki pytam. Jedyną metodą jest aktualizacja do nowszej wersji mojego CCC.

Przepraszam wszystkich dla których było to tak proste i oczywiste - Ja niestety nie wiedziałem że nie mam tego widoku bo mam za stary soft, teraz już wiem niestety jestem w mniejszości bo mam auto z początków produkcji - tych co mają auto z nowszyzm softem problem ten nie dotyczy....

 

Naprawdę pytam o rzeczy ,których nie ma w instrukcji ,instrukcję przestudiowałem już 3x np. nie ma tam nic o tym jakie żarówki są w lampkach, podsufitce,drzwiach ,tablicy rejestracyjnej - a chciałbym je zmienić na białe niestety Ci dla których to jest tak oczywiste sie nie odzywają a ja dalej nie wiem jak się za to zabrac ,żeby niczego nie pouszkadzać i dalej jeżdżę z żółtym światłem w środku. To co dla jednego jest oczywiste dla innego jest czarną magią.

 

Też mogę napisać na innym forum ,że oczywistym dla mnie jest to ,że ściana grubości 25cm z porothermu ocieplona grafitowym styropianem ma współczynnik przenikania ciepła u=21,7 i dla mnie to jest oczywiste - a 10 osób się o to pyta - to mam im nie napisać ? Wydaje mi się ,że nie tędy droga.

 

Aby dotrzeć do informacji na temat tej kamery i tego ,że trzeba zmienić soft straciłem pewnie z 10h ,a gdyby ktoś dla kogo to było oczywiste poswięcił 10sekund było by po moim problemie a ja w czasie straconym na rozwiązywanie tej oczywistej sprawy pomógł bym pewnie 10 osobom na innym forum.

 

P.S na zagranicznym forum zadałem to samo "oczywiste" pytanie - jednak uzyskałem odpowiedź po 30 minutach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
Odkopuję swój wątek o ironio, Ta supraśna kamera cofania w końcu mi padła na amen , wyświetla same zakłócenia (coś jak telewizor bez podłączonej anteny jak jeszcze obraz nie był cyfrowy) czy są jakieś sprawdzone zamienniki bądź najlepiej ori kamera tylko "poprawiona" czyli HD ? zastanawiam się co mogło się stać bo obraz jakiś tam jest tzn że jest sygnał bo przełącza się na widok z kamerki po wbiciu R , czy padnięta będzie sama kamerka czy coś w instalacji ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Podbijam temat, upłynęło trochę czasu, czy zmieniło się coś w temacie kamery, może jakiś zamiennik lepszej jakości? Czy pozostaje tylko zmiana na CIC?

Rzeczywiście przez tą kamerę prawie nic nie widać :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
Witam, nie chcę zakładać nowego tematu.... Nagle zamiast podglądu z tylnej kamery, na ekranie wyskoczył mi obraz kontrolny,takie kolorowe, szerokie pasy. Obraz parktronica jest. Może ktoś to miał, może wie jak to naprawić?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.