Skocz do zawartości

E70 zmiana wszystkich żarówek na Led + zmiana koloru ringów


Shockwave

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jako iz od niedawna jestem userem BMW x5 bardzo prosze o zrozumienie i pomoc. Niestety za pomoca opcji "szukaj" nie udało mi się znaleźć wiadomości na nurtujące mnie pytania.

 

Chciałbym zmienić w zasadzie wszystkie żarówki w lapkach w moim X5 (żarówki w drzwiach, podłodze,klapie bagażnika,podsufitce) no ogółem wszystkie jakie świecą tą brzydką żółtą barwą światła.

Oprócz tego chciałbym tez zmienic Ringi z żółtych na takie jak są teraz w nowych X5 czyli na białe (zimna barwa)

Czy jest możliwe dokonanie takich operacji aby komputer nie pokazywał błędu spalonej żarówki ? :duh:

 

Jeśli powyzsze moje pytania były juz wałkowane to bardzo prosze o podesłanie odpowiedniego linku zamiast napisau "użyj opcji szukaj" gdyż niestety sam nie umiem znaleźć odpowiedniego tematu.

 

Jeśli się da wymienic te żarówki to jakie żarówki polecacie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat był już poruszany tutaj na forum,ale jakiś rok temu.Ja kupiłem te żarówki na aukcji allegro do której zamieszczam link poniżej.

Świecenie ringów jest ok. Żarówki te posiadają przetwornice która wzmacnia jasność świecenia,barwa zimno biała.

Koszt może nie najtańszy,ale myślę że powinieneś być zadowolony.nie wyświetla żadnych błędów.

 

http://allegro.pl/ringi-led-bmw-h8-e60-e63-e70-e71-e82-e87-e92-cree-i2733307796.html

 

link do tematu na forum

 

viewtopic.php?f=84&t=143181

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za link przestudiowałem temat. już wiem ,że za ringi sie nie zabieram -ok trudno

 

Natomiast co z moim 2 pytaniem odnośnie wymiany reszty żarówek na LED ? mianowicie wszystkich lampek w aucie... podswietlanie tablicy rejestracyjnej etc. świeca mi na biało tylko diody w klamkach a chciałbym aby kazda żarówka tak świeciła jak te w klamkach... więc ponawiam pytanie czy można te żarówki wymienic aby komputer nie wyświetlał błędów ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ringi ledowe podane z aukcji wyżej i jestem bardzo zadowolony,montaż jest banalnie prosty.

Co do żarówek diodowych do wnętrza oraz podświetlenia tablicy rejestracyjnej musisz szukać na allegro tych z oznaczeniem CAN BUS,wtedy problem wyświetlania błędu zostaje wyeliminowany.Jak znajdę trochę czasu zrobię foty i zamieszczę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zarejestrowani
Te markery ( a nawet teoszke mocniejsze) mialem u siebie, jest nawet temat o grupowych zakupach i sa tam zdjecia moje i kolegow z forum, w dzien srednio widoczne lepiej juz kupic np gp thunder 7500k lub 8500k i wlozyc a napewno w dzien beda lepiej widoczne i zawsze mozna je rozjasnic kodowaniem :norty:

b4c4c1867b858a60.jpg.30a4296d964cadcc5bbee45deeb1292d.jpg

OFICJALNY ZEWNĘTRZNY PARTNER BMW AG

Chiptuning Programowanie Carplay Kodowanie Diagnostyka BMW AOS

Tel. +48-790-465-462

https://www.facebook.com/Codemybimmer

https://www.instagram.com/codemybimmer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Kolego możesz podać symbole tych żarówek abym mógł je skompletowac w PL ?

Oczywiście po zmianie komputer nie wywala błędów żarówki ? :)

 

oprócz tego pasowałoby tez mieć jakieś schemaciki wymiany ew. jakis film "tutorial" etc jest coś takiego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast żarówki Plasma white proponuję te ale o barwie 5900K (pojawi się na allegro -trzeba trochę poczekać) http://allegro.pl/zarowki-h8-xenon-krypton-35w-4200k-i2730219010.html . Cena niższa kolor świecenia dużo bardziej zbliżony do led . Jeśli chodzi o zestaw do którego podajesz link daruj sobie . Pojawiło się niedawno coś takiego http://allegro.pl/ringi-led-bmw-h8-20w-cree-dzienne-pozycja-jafra-i2756455652.html i wydaje się (po oglądnięciu kilku filmików na youtube) że świeci to podobnie do tego co mam ja a cena jest zdecydowanie niższa http://luxangeleyes.com/products) .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile dales za ten swoj zestaw ? zapowiada sie interesująco i bynajmniej na zdjeciach wyglada super. Podeslesz na maila fnx10@interia.pl kilka fotek swoich ringów w dzien i wieczorem ? (tylko nie jak calkiem ciemno bo nic nie zobacze)

 

P.SIle Ci pali to 4.8 ? :) :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Te led'y bym odrzucił, sprzedawca podaje że dają światło 320 lumenów. Sprawdziłem... żarówki osram 12V (takie normalne do domu) przy 35 watach mają 670 lumenów- czyli już dwa razy więcej, a to dopiero 35 wat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAM.Przerobilem juz temat zarowek LED itd.oceniam negatywnie.po pierwsze nie daja az tak mocnego swiatla aby mozna bylo o nich mowic "do jazdy dziennej" i do tego zyczliwi kierowcy ktorzy ciegle mrugali z naprzeciwka (nigdy nie wiedzialem czy chodzi im o brak swiatel czy o czjacej sie gdzies suszarce).Nastepne zarowki ledowe byly juz mocniejsze,bylo lepiej ale po 3 miesiacach jedna z nich sie przepalila a w zestawie sprzedawali tylko po dwie sztuki.

Jakis czas temu wymienilem lampy na poliftowe,teraz jest ofekt o jaki mi chodzilo op poczatku. Dodam ze swiatla mijania i drogowe swieca 5 razy lepiej niz stare (3 letnie).Oczywiscie trzeba wymienic tez modul swiatel na FRM3.Mozna go tak dokodowac ze przy swiatlach mijania ringi swieca ta sama moca co do jazdy dziennej,super efekt!!

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

ja również zmieniłem lampy (w ubiegłym miesiącu) - nowe, skrętne. Gdy odbierałem swojego X-a, Amerykanie "wyprzedawali" jeszcze chyba stare zapasy lamp :duh: , bo w nowych poliftowych modelach, montowali jeszcze żółte ringi i takie dostałem.

Kolega z Forum - Bono, odbierał swój chyba w czerwcu '11 (ja w lutym '11) i już dostał białe...

Przez rok miałem zamontowane żarówki za 300 zł - efekt, tak jak w postach powyżej - mizerny (i przepaliły się po 10 miesiącach). W jasny dzień zupełnie niewidoczne, ciągłe mruganie z przeciwka, tak więc musiałem jeździć na ksenonach :mad2:

 

Impreza kosztowała mnie 15 tys., montaż w moim nieautoryzowanym - ale prawie ASO - warsztacie.

Same lampy nie były takie drogie, bo chyba coś ok. 9 tys. (skrętne), montaż ok. 1 tys.; sporo kosztowały moduły, ale to chyba dotyczyło tylko mego modelu..., bo wersja USA...

 

Efekt oceniam na super - wygląd i świecenie jesienno / zimową porą bezczenne :cool2:

 

Wiem, że montowane są używki, ale często po piaskowaniu. Wyrwać w dobrym stanie - raczej jest ciężko...

Edytowane przez miniasy
pozdr.,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lampy kupilem za 4500 ale bez modulow LED,za nowe LED ( 4 sztuki) zaplacilem 2000zl.Modul FRM3 700.

sam zamontowalem i zaprogramowalem w pare godzin.

zastanawiam sie teraz nad kierunkami LED,znalazlem na na ebay

http://www.ebay.de/itm/PY24W-HI-POWER-SMD-INDICATOR-LED-CANBUS-FREE-AUDI-BMW-MERCEDES-/271067463848?pt=LH_DefaultDomain_3&var=570115623929&hash=item3f1ce140a8

 

tylne lampy wymienilem ponad rok temu (przepalily sie lampy w klapie i kupilem nowy caly komplet na tyl)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.