Skocz do zawartości

E46 320d buczenie pod autem


darek17bb

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Mam pewien problem odkad zakupilem moje 320d 2004r (euro 4), ze dziwnie buczy przy dodawaniu gazu w okolicach pierwszego katalizatora, bylem przekonany ze to dziurawy wydech. Dodam ze kladlem sie pod auto i nie widac zadnej nieszczelnosci , spalinami nie smierdzi i przychodzi mi do glowy tylko zapchany katalizator ale nie wiem czy dobrze kombinuje ?? Mam juz całą rure z łącznikiem elastycznym i katem wyciagnietą teraz tylko mam zamiar pozbyc sie kata i moje pytanie gdzie jeszcze ewentualnie szukac przyczyny ?? Diagnostyka robiona, bledów brak jedyne co to wydaje mi sie troszke słaby dół tak do 1900 obrotow niebardzo chce jechac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może faktycznie rezonuje wypalony łącznik elastyczny i stąd taki podźwięk. Również zapchany akt wywołuje takie objawy - jak jakaś trąba czy coś w tym rodzaju. Ty masz u siebie sonde lambda, więc osobiście odradzam wykonywać przelotówke, bo wypluje błędy składu mieszanki. Brak mocy wywołany słabą drożnością układu wydechowego, przez co sonda "głupieje" i ogranicza dawki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łącznik jest jeszcze oryginalny wiec ma prawo , zakupilem juz nowy a co do kata to mnie kolego zmartwiles. Czytalem na forum ze mozna wyciąć, byle sonde wstawic w rurke tak jak byla i teraz mam dylemat :? Myslalem wywalic odrazu oba katy. Co do buczenia to jest cos w rodzaju zatkanego odkurzacza :D

 

Moze wypowie sie ktos kto juz wywalil katy w modelu z sondą??

Edytowane przez darek17bb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Katy można bezproblemowo usuwać w silnikach BEZ SONDY. Ja wiem o sposobie "na przesunięcie" sondy w kierunku gardzieli kolektora wydechowego. W jednostkach wolnossących to działa i zapobiega występowaniu usterek, ale jak by się to sprawdzało w turbodoładowanych dieslu?? nie mam pojęcia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie wyciety jest pierwszy kat i powiem ze jest niezle , autko teraz ladnie przyspiesza i to czego balem sie najbardziej "blad sondy"... na szczescie nie występuje ;) W najblizszym czasie do wyciecia idzie takze drugi kat. Co do buczenia to chyba znalazlem winowajce , spod samochodu widac ze pokrywa filtra powietrza krzywo siedzi i prawdopodobnie z tamtad wydostaje sie ten dzwiek (obym mial racje bo mnie irytuje).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ! Mialem racje , winowajcą buczenia jest puszka filtra ale wyczerpują mi sie pomysly co z tym zrobic. A wiec jest tak: rozkrecilem obudowe i zalozylem jeszcze raz choc nie bylo latwo i autko chodzilo zupelnie inaczej buczenie zniknelo ale tylko na kilka mint i znow to samo wiec rozebralem jeszcze raz i jeszcze raz zlozylem i znowu wszystko cacy ale tylko na chwile no i tak ze 4 razy. Pokrywa filtra wg mnie cos zbyt ciezko wchodzi na tą dolną część co powoduje nieszczelnosc i teraz moje pytanie jak to wyglada u was ? Moze poprostu filtr jest jakis nie wymiarowy albo cos? Filtr mam Knechta a z tego co wyczytalem gdzies na forum to mieli jakas wpadke z filtrami paliwa bodajze do e90 i zastawiam sie czy tez nie trafilem na jakis wadliwy. Moze wypowiedzcie sie jak to wyglada u was i na jakich filtrach jezdzicie glownie o filtr powietrza mi chodzi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Kolego źle ją składasz, obudowa musi wskoczyć w swoje miejsce, przyjrzyj się dokładnie, bo ciężko to opisać. Też jak pierwszy raz składałem to nie mogłem sobie poradzić :oops:

Masz tu filmik z wymiany odmy, może coś pomoże przy składaniu obudowy filtra.

http://www.youtube.com/watch?v=W3ge85NZ6BI

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze ta uszczelka piankowa jest juz do d... i temu tak sie dzieje bo obudowa mi siadla dobrze , nie jest spekana ani nic zaslepki gumowe w srodku tez są. W weekend cos pomysle nad tym bo to ostatnia rzecz , ktora mi zostala bym mogl cieszyc sie jazdą :8)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ja ma tez zalozony filtr Knechta i wszystko cacy,mysle ze twoj problem lezy gdzies indziej,moze zle poskladales wszystko do kupy? Ja dwa razy skladalem bo za 1-szym razem zle mi sie poschodzilo i zaczalem od tej sroby od tylu montaz i git.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.