Skocz do zawartości

kopcenie e46 2.0 pilne


blizerdix

Rekomendowane odpowiedzi

witam mam problem w mojej bmw e46 2.0 diesel dodam odrazu ze w aucie była wgrywana nowa mapa i ona nie ma wpływu na problem więc tak auto kopci na czarno z czarna poswiata brak dymu niebieskiego i białego bmw kopci przy szybszy ruszaniu co mi się udało znałeść to : to ze leje się z turbiny olej i ze w intercoolerze znajduje się więcej oleju dodam ze auto więcej pali i turbina była sprawdzana jakieś 2 miesiące temu i nie było żadnych luzów z auta nie wydobywać się żaden nietypowy dźwiek tym bardziej od turbo ani nie ma żadnego spadku mocy poprostu bardzo mocno kopci na czarno ciężko znaczyć auto z tylu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod inpą możesz sprawdzić jedynie korekcje. Nie zawsze dobre korekcje oznaczają, to że wtryski nie leją.

Nie powinieneś wrzucać programu na samochodzie, który dymi, bo oznacza to jakąś niesprawność być może poważną, która może nawet doprowadzić do usmażenia silnika.

Sprawdź pod inpą czy turbo ładuje ciśnienie zadane, przepływke, etc.

Dodatkowo na próbę zaślep egr'a.

Dymienie to ogólnie za dużo paliwa w stosunku do powietrza i w zasadzie są dwa wyjścia, albo masz za dużo paliwa czyli coś nie tak z wtryskami, albo turbo nie pompuje tyle ile powinno.

Na luzie jak przegazujesz, to też dymi mocno??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na postoju wcale nie kopci dopiero jak depne to od 1400 obrotow na kompie wszystkie ciśnienia wszystko było sprawdzane odpinalem przeplywke to samo agr ciśnienie zatykałem to samo według mojego mechanika to pierwszy katalizator co wy o tym myślicie ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie na pewno nie będzie to przez katalizator. Zresztą jakby był tak masakrycznie zatkany, to turbo nie napompowało by tyle ile powinno.

Sam robiłeś diagnostykę, czy ktoś??

Na odległość nikt ci za bardzo nie wywróży. Jak możesz to nagraj film z INPY podczas przyspieszania na 3 biegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przez moby85 » 24 Paź 2012 08:19

Ja zaczalbym od wtryskow - kopcenie + wieksze spalanie moze sie rownac lejace wtryski.

 

W commonrail "lanie" wtryskiwacza nie oznacza wcale większej dawki paliwa - po to skonstruowano przelewy.

 

przez blizerdix » 23 Paź 2012 23:21

witam mam problem w mojej bmw e46 2.0 diesel dodam odrazu ze w aucie była wgrywana nowa mapa i ona nie ma wpływu na problem więc tak auto kopci na czarno z czarna poswiata brak dymu niebieskiego i białego bmw kopci przy szybszy ruszaniu co mi się udało znałeść to : to ze leje się z turbiny olej i ze w intercoolerze znajduje się więcej oleju dodam ze auto więcej pali i turbina była sprawdzana jakieś 2 miesiące temu i nie było żadnych luzów z auta nie wydobywać się żaden nietypowy dźwiek tym bardziej od turbo ani nie ma żadnego spadku mocy poprostu bardzo mocno kopci na czarno ciężko znaczyć auto z tylu

 

Jeżeli bez problemów odpala na ciepłym, zimnym, a silnik nie "kuleje" winy szukałbym po stronie EGR lub dolotu z turbo włącznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mowa o niesprawnej końcówce, która nie rozpyla poprawnie paliwa tylko "leje strumieniem". Wtedy przy takiej samej ilości paliwa będzie kopcił niemiłosiernie.

Przyczyn w tym przypadku może być dużo, od dziury w dolocie po EGR.

Co do egr'a najlepiej zaślep przewód doprowadzający do niego spaliny (okrągłą blaszką), a nie odpinaj podcisnienia. Jeśli zawór zawiesił się w pozycji niedomkniętej, to odpięcie podciśnienia nic nie zmieni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w bmw wyciolem juz katalizator poprawa jest duza auto juz nie kopci na czarno lecz dymu jest teraz troche mniej ale kolor zamienil sie na szary sprawdzilem tez turbo jest w dobrym stanie cieknie z niego lecz nie od strony dolotu a co do poprzednich pytan to tak pali na zimnym cieplym wszystko jest ok poprostu kopci pisze bo moze ten kolor dymu zmieni sytulacje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.