Skocz do zawartości

Montaż CB RADIA


ardin

Rekomendowane odpowiedzi

Ponieważ na 100% większość z Was montowała już u siebie CB :mrgreen: mam pytanie jak w temacie. Gdzie zamontować CB radio żeby było i wygodnie i nie trzaba było niszczyć wnętrza macie jakieś patenty ewentualnie może ktos ma fotke jak zamontował ??

 

ps.mam E90 autoamt o ile ma to jakieś znaczenie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze względu na to , że nie jestem zwolennikiem jakiegoś przywiercania , przykręcania itp. , u mnie cb radio jest przyklejone na taśmę dwustronną do środkowego tunelu z przodu od strony pasażera ( tam gdzie w BMW serii 5 jest siateczkowa kieszonka ) . Myślę , że to rozwiązanie jest najbardziej optymalne , cb radio nie razi w oczy , a pasażerowi w żaden sposób nie przeszkadza . Tak samo kabel od anteny puściłem swobodnie pod siedzeniami , z tyłu pod dywanikiem i wychodzi na dach przez tylną klapę bagażnika ( mam E91 ) .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja kupiłem Lafayette Venus. Cała obsługa i wyswietlaczw gruszce, skrzynka schowana pod fotelem, albo jak woslisz to nawet w bagażniku. Wygodne rozwiązanie.

Prz okazji podepnę się pod temat i zapytam jak wyprowadzaliście kabel antenowy przez klapę w e91, bo mi przy otwieraniu przeciera w prawie każdym miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

starcza spokojnie, a nawet jest zapas, do 7 er pewnie by kabla nawet starczyło

antenkę daje sobie na klapę z bagażnika

radio jest w tym schowku pod wykładzina w bagażniku, jest też od razu podłączone do aku

kabelek jest długi i leci pod tylną kanapą i wychodzi tam taka złączka RJ45

do tego podłączam sobie gruszkę, chowam w podłokietniku

a jak dłuższy czas nie używam to wtedy sobie odłączam ta złączkę i chowam w bagażniku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie mam Harrego II wsadzonego pomiędzy fotel kierowcy a tunel środkowy ( mieści się idealnie ) tak samo mam w e60 , wadą napewno jest to że gorzej słychać bo głośnik przylega fotelowi

Natomiast średnio jestem zadowolony bo szpeci mi środek i również zamówiłem Lafayette Venus

 

Co do Yanosika nie miałem styczności ale bez CB to zaczynam bać się wyjeźdząc do sklepu bo coraz dziwniejsze auta jeźdża z nagrywaniem już nie wspomnę o misiaczkach którzy stoją gdzie popadnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

venus ma jeszcze jedną zaletę. jeden głośnik jest w puszcze, drugi w gruszce i jak chowam cb do podłokietnika to cb nie jest takie meczące. Żeby tak nie słodzić to ma też kilka wad. Trzeba je włączać za każdym razem jak wyłączymy silnik, no i obsługa na początku jest trochę ciężka do ogarnięcia.

Ja też po zebraniu kompletu nie ruszałem się bez cb, ale męczy mnie trochę słuchanie tego sfrustrowanego społeczeństwa przy byle korku i szukam alterantywnych rozwiązań. Yanosik polecam właśnie w mieście, i na głównych trasach, chociaż też jeszcze mi się zdarza podpytać jak dróżka dla pewności. Generalnie czym więcej będzie użytkwników to będzie lepiej, jest duża poprawa w porównaniu do zeszłego roku.

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

olo46 - dlaczego musisz za każdym razem pamiętać o wyłączniu ?

Przecież zestaw podpięty jest pod gniazdo zapalniczki która po wyłączeniu zapłonu nie ma już napięcia , w po włączeniu zapłonu CB się włączy . Chyba że się mylę bo jeszcze nie montowałem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie nie. Chciałem je dać jakiemuś magikowi nawet co to ogarnie. Ja nawet nie wiem jak to Tobie wytłumaczyć:) i nie będę się wypowiadał jak to jest zrobione. Na pewno znajdzie się jakiś forumowicz co to wytłumaczy. Tak czy owak nie włącza się po ponownym włączeniu zapłonu.

To mniej więcej jak z tym wtorkowym meczem.... je... bnął deszcz to je.... bnął nie ma co drążyć tematu:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam unidena U520 wsadzonego pomiędzy tunel a siedzenie pasażera , miesci się idealnie a kabli nie widać :) , wystaje tylko panel sterowania radia . radio od strony tunelu obkleiłem podkładkami filcu (jak od mebli) aby nie rysowało tunelu jak ktoś przesuwa fotel.

http://imageshack.us/a/img255/6673/dscf0642if.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swoje wożę w ten sposób po stronie kierowcy, wetknięte między tunel i siedzenie na wysokości zapięcia pasa bezpieczeństwa. Akurat pasuje ;) - tylko że jeżdżę z CB incydentalnie, raczej nie chciałbym tam mieć tego ustrojstwa cały czas. Generalnie przerzucam się stopniowo na Yanosika.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

własnie ścigam sobie Yanosika ... zobaczymy co to będzie :)

PS: ktoś moze sie wypowiedziec jak duzo danych to pobiera podczas jazdy ?? nie chcialbym zapłacic rachunku wiekszego od potencjalnego mandatu :()

http://www.azeroplus.pl

Jakby Bóg preferował przedni napęd, chodzilibyśmy na rękach...

http://images38.fotosik.pl/1891/729270affbdc14bem.jpg

http://www.motostat.pl/user_images/52708/icon1.png

"Inwestycje WIELKIEGO formatu"


Sprzedam moje E91 320d ... info pod telefonem 662 079 26pięć

http://otomoto.pl/bmw-320-200-zdjec-perelka-C33615250.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Prz okazji podepnę się pod temat i zapytam jak wyprowadzaliście kabel antenowy przez klapę w e91, bo mi przy otwieraniu przeciera w prawie każdym miejscu.

 

Podłączam się do pytania + czy macie pomysł jak puścić kabel do bagażnika przy braku takiego luksusu jakim jest składana tylna kanapa? :oops:

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja postąpiłem troszkę inaczej z montażem i polecam, z racji sportowych foteli radio nie mieści się pomiędzy tunelem środkowym a fotelem pasażera (uważam to za wygodne rozwiązanie, używałem tak w E87 i polecam).

Wymontowałem klapkę zamykającą schowek pod włącznikiem świateł i wsadziłem tam radio Stabo (tylko takie było) które wygląda i ma te same wymiary co Uniden 520XL i President Harry II. Od gniazda gruszki poszedł przedłużacz który został przeciągnięty przez miłego Pana mechanika pod deską i łączy się z gruszką na łączeniu mat podłogowy przy fotelu pasażera, na boku tunelu środkowego. W konsekwencji radio obsługuje się wygodnie lewą ręką, a gruszę rzadziej prawą, i wychodzi ona bezpośrednio z bogu tunelu. Jak dla mnie wygodnie i w miarę nie razi w oczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 rok później...

Odświeże temat. Mia ktoś lub może widział radio CB montowane w miejscu popielniczki przy lewarka zmiany biegów ewentualnie w miejscu schowka na rękawiczki po lewej stronie kierownicy?

Jeszcze jedno pytanie, w e91 jak wystawiacie antenę to nie przecierają się wam uszczelki przy klapie bagażnika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...
Mały odkop, ale przyszlościowo, ja zamontowałem radio pod fotelem kierowcy, w uchwycie od radia wywierciłem dwa otwory, zeby przykręcić uchwyt do fotela od spodu. Przykręciłem na śruby farmery uchwyt, korzystając z dziur, które są w aluminiowej osłonie fotela od spodu, radio nie przeszkadza, jest pod ręką, tylko trzeba przedłużyć kable od wtyczki, żeby starczyło do podłokietnika :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.