Skocz do zawartości

Chcę kupić. E46 porady,opinie pytania


barti801

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 12,6 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Zasłużeni forumowicze
Trzymam oba kciuki naraz żeby Ci się udało :8)

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i udalo sie :) Autko w idealnym stanie, jedyny blad to z przepływomierza ktory dziala w 100% ale niestety bmw sie nie podoba ze to zamiennik. Autko bezwypadkowe 156 tys przebiegu prawdziwego, full mpakiet 2x harman grzane dupy czarna podsufitka itd. Silnik zero bledow skrzynia automat tak samo po jezdzie tez nic nie pokazalo. Takze trzeba szukac i szukac zeby trafic na perelke. Bo te sztrucle na otomoto po 15 tys wolaja o pomste do nieba. Oczywiscie jest to tez opcja zeby kupic taniej i robic po kolei samemu, ale nie ukrywam ze chcialem miec juz "gotowca". Jak bede mial wiecej czasu zaloze temat wrzuce zdjecia :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze
Na e46forum..i ma się całkiem dobrze z tego co widziałem :lol:

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam.

Spotkał się ktoś kiedyś z ręcznie składanym dachem w E46 Cabrio?

Nad lusterkiem jest rygiel/wajcha odbezpieczająca "zawiasy" dachu, następnie przyciskiem otwiera się tylną pokrywę. Pozostała część składania wykonywana jest manualnie.

Nie mogę zbytnio znaleźć wątku o tego typu dachach w internecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Szukam porady, mianowicie poszukuję auta do kwoty 3500-4000 EUR, w Niemczech. Znalazłem taką propozycję.

 

https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/details.html?id=253092282&adLimitation=ONLY_FSBO_ADS&ambitAddress=41236%2C%20M%C3%B6nchengladbach%2C%20Nordrhein-Westfalen&ambitCountry=DE&damageUnrepaired=NO_DAMAGE_UNREPAIRED&isSearchRequest=true&makeModelVariant1.makeId=3500&maxPrice=4000&minFirstRegistrationDate=2003-01-01&pageNumber=4&scopeId=C&sortOption.sortBy=searchNetGrossPrice&sortOption.sortOrder=DESCENDING&userPosition=51.161649%2C6.4482928&zipcodeRadius=100

 

Co myślicie? Jestem laikiem, będzie to moje pierwsze auto, wcześniej jeździłem BMW ale wiadomo, kiedy się pożycza samochód to sprawa wygląda zupełnie inaczej od posiadania własnego ;) . O co powinienem zapytać sprzedawcę, na co patrzeć przy zakupie tego auta? A może macie podobne propozycje?

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ja mam propozycję: inny silnik :cool2:

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
316i wcale nie oznacza pojemności 1,6 tak samo jak 320i nie musi oznaczać 2litrów... itp. itd. Przewiń sobie przynajmniej kilkanaście stron tego tematu i czytaj, żeby zdobyć chociaż podstawową wiedzę na temat 3er.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczynasz od telefonu

1 prosisz o właściciela pojazdu,

2 pytasz jak długo jest właścicielem.

3 co jest pilne do naprawy

4 co nie jest pilne do naprawy

5 czy był regularnie serwisowany ( nie pytać gdzie i kiedy to pozostawić na wizytę)

6 czy samochód miał kolizję

7.czy jest w b.dobrym stanie wizualnym

Pytania i odpowiedzi spisać na kartce co to może posłużyć do negocjacji ceny.

Podczas oględzin dobrze jest wykazać że przez telefon zostało się wprowadzonym w błąd więc często sprzedający ma poczucie winy i jest gotów do opuszczenia z ceny.

To że jest prywatne ogłoszenie to nie znaczy że taki nie może dorywczo dorabiać na małym handlu .Warto sprawdzić przebieg.

Jak w telefonie masz dostęp do internetu to na miejscu możesz sobie za 4,5€ sprawdzić historię serwisową np tu ; http://www.auto-records.com/

Z mechanicznych spraw to tak jak każde inne auto.

Aspekt wizualny

czy na zimnym dobrze odpala

czy na ciepłym dobrze odpala

czy dobrze ciągnie od dołu

czy nie wpada w tryb awaryjny i ponad 3000 obrotów już nie ciągnie

jak jest na rozgrzanym potrzymać na wolnych obrotach 1 minutę i nagle dodać gazu i sprawdzić czy nie zakopci.

czy kierownicy nie ściąga

zawieszenie na nieruwnościach

stuki w przeniesieniu napędu

sprzęgło

hamulce

układ chłodzenia

klima

kontrolka poziomu oleju

I jeszcze wiele innych

..........................................................................................

Generalnie to na privy nie prowadzę korespondencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Dzięki za odpowiedź. :) Co jest tam nie tak?

 

Nie znam się na autach, po serii widać, że to silnik 1.6, a w opisie jest 1.8. :? Szukać 318 czy 320 (podobno najlepsze)?

Jeżeli przerażają się mocniejsze wersje to polecam 323i o, uwaga, pojemności 2.5l :P poczytaj o silnikach n42 to będziesz bardziej świadomy wyboru.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Może za 15k ktoś to kupi, ale i tak wątpię :roll: słaby interes 318i w touringu za taką kasę, nawet jakby to była "igła", ale powodzenia w sprzedaży :8)

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszkam w DE od pewnego czasu i potrzebuję się czymś poruszać :) . Wszystko będzie rejestrowane w Niemczech, dlatego wolałbym i tutaj kupić. Mam znajomego, z którym się ewentualnie przejadę do sprzedawcy, bo on trochę w autach siedzi, ale nie mam zamiaru go spamować linkami co chwila i pytać o opinie. Trochę już poczytałem na tym forum. A co do silnika to wolałbym do 2.0. Być może za rok-dwa wrócę do Polski, a o ile kojarzę to akcyza byłaby już większa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Davede2, zrób sobie listę co chcesz sprawdzić bo przeleci 2 godziny i nie wiele sprawdzicie a czas przeleci o ogólnej dyskusji o zaletach i wadach BMW.

..........................................................................................

Generalnie to na privy nie prowadzę korespondencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info. Co do listy to oczywiście, poszperałem, będę wiedzieć mniej więcej na co patrzeć. Jeszcze zabiorę kolegę na sprawdzenie autka. Tylko zastanawiają mnie te silniki, bo nadal nie dostałem wytłumaczenia. Czyżby 1.6 były jakieś wadliwe/złe? Mój brat poleca mi tylko 2.0, ale ja tu głównie widzę same 1.6 lub 1.8.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.