Skocz do zawartości

Chcę kupić. E46 porady,opinie pytania


barti801

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze
Uda się a pakietem startowym będzie to co wymagało będzie wymiany :wink:

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,6 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Zasłużeni forumowicze
Przecież napisałem wyżej, to co trzeba będzie wymienić zaraz po kupnie a zawsze coś jest, sam porządny serwis olejowy to 500,- nie wliczając odmy. Chyba nie sądzisz, że sprzedający e46 oferują auto bez wkładu na start? Na dodatek większość kupujących szuka egzemplarza za jakieś 80% wartości porządnej sztuki.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz nie ma co wszystkich wrzucać do jednego wora. Ja niedługo sprzedaję swoją e46 i np. mam przy niej wszystko porobione bo nie lubię jeździć autem z jakimiś defektami.... w swojej jedynie co zostało to zmienić dwie opony. Nie wszyscy są tacy że sprzedają auto i ono ma być zaraz do remontu... nie rozumiem takiego podejścia...

 

Wymiana oleju to 250 zł z filtrem. castrol edge 5w30 a nie jakieś 500 zł. W nowszych e46 w odmie przeważnie już są separatory więc odchodzi wymiana filtra. Do tego bez sensu jest wymieniać dobrze pracująca odmę.

 

Co chodzi o zawieszenie to zawsze można je sprawdzić przed zakupem. W razie jakiś defektów cena idzie w dół.

 

Kupując auto to nie oznacza że do ceny musisz doliczać jakieś śmieszne koszty. Samochód kupuje się po to żeby nim jeździć a nie na start wydawać 2 tyś zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbieżność, klima, hamulce na jednej osi i jakiś amor. Już nie ma 3tys lekko.

 

 

Zbieżność 60 zł, klima jak działa to po co w niej szukać usterek?? jak nie działa to nie kupuje auta proste ( jedynie napełnienie i ozonowanie 150 zł ) hamulce jak są nie sprawne to nie kupuje auta a jak tarcze do wymiany to albo gościu obniża cenę zakupu, albo cześć... do tego oryginalne tarcze ate + klocki 600 zł + koszt wymiany, amortyzatory wymienia się parami kolego, ale ja bym nie kupił auta tak rozwalonego że amorki by nie trzymały...

 

ty wyliczyłeś 3 tyś na co??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Żyjesz w mocno różowym świecie chyba..Nie każdy sprzedający opuści cenę jak znajdziesz coś do zrobienia, przykład: auto jest bezwypadkowe z ori przebiegiem wystawione za 20k i do zrobienia tylko tarcze+klocki przód i właściciel nie opuści ani grosza, nie kupisz? Jak robisz serwis olejowy to wymieniasz tylko olej i jego filtr? A powietrza? Kabinowy? Paliwa? Odmę powinno wymienić się co 3 wymianę oleju, ktoś wyczyści ja za darmo? Za głupią wymianę filtra powietrza liczą 30-40,- a gdzie np wymiana filtra paliwa, który jest pod autem? Też za darmo? Nie żartuj. Dwie opony 17/18 cali to 1000,-

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, tak to można szukać w nieskończoność albo jeździć po DE. Ja bez opon włożyłem w dwa miesiące 6k a jeszcze parę rzeczy zostało. Przy kilkunastoletnim samochodzie, a zwłaszcza bmw , trzeba się liczyć z wydatkami. Nie ma zmiłuj. Jeśli poprzedni właściciel za bardzo nie inwestował, to dopiero zaczynają się schody. Hamulce, oleje, filtry, opony, amortyzatory, sprzęgło, zbieżność, geometria, jakiś czujnik, drążki, końcówki, poduszki. Na te rzeczy trzeba być przygotowanym. Normalnie eksploatacyjne wymiany.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy mógłbym Was poprosić o opinie tych bmw https://www.otomoto.pl/oferta/bmw-seria-3-325ci-2-5-192km-xenon-navi-skory-158tys-serwis-aso-bezwypadkowa-ID6yT32F.html#d2b023a1cd albo ten http://allegro.pl/show_item.php?item=6807445891#f190bd0ffc

I jeszcze jedno pytanie czy do tego rocznika 2007r można zainstalować lpg , czy mają już one wtrysk elektryczny co wyklucza montaz lpg

Z góry dziękuje i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do każdego E46 możesz gaz założyć. Każdy silnik ma wtrysk pośredni.

 

Co ty tam o wtrysku elektrycznym piszesz to poczytaj dokładnie bo takiego czegoś nie ma. Masz wtrysk pośredni albo bezpośredni i zawsze przy udziale prądu się to odbywa :P

 

To nie temat do oceny aut tak w ogóle

szukam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Witam

Czy mógłbym Was poprosić o opinie tych bmw http://allegro.pl/show_item.php?item=6807445891#f190bd0ffc

Załatw vin i daj je do działu "co sądzicie.."

Ta w m-pakiecie to angol.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Brak pamięci na obecnym fotelu kierowcy oraz naklejka informacyjna o poduszce powietrznej na lewym słupku B zamiast na prawym.

Nie cytuj jak piszesz pod postem, do którego odnosisz się, bo to niepotrzebnie wydłuża wątek, pisz przez odpowiedz.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, jako nowy użytkownik forum i mam nadzieję posiadacz bmw w niedalekiej przyszłości chciałem się przywitać: )

 

Właśnie odlozylem 15tys i planuje zakup pierwszej bawarki przeczytałem sporo tematów i wybór padł na e46 328i najlepiej z gazem koniecznie w sedanie. Zakup planuje najszybciej lipiec/sierpień zeby odłożyć jeszcze conajmniej 3tys na początkowe usterki ale zaczynam się już rozglądać bo zawsze można poprosić rodziców o lekką zapomoge jeśli trafi się jakaś okazja. I teraz pytanie do was czy za te 15tys + 3tys na start jestem w stanie kupić coś sensownego czy same trupy? http://allegro.pl/bmw-e46-328-full-opcja-bez-nawi-i6816736938.html#thumb/6 coś takiego wpadło mi w oko jak myślicie warto pojechać i obejrzeć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Wg mnie ciekawa oferta, sprawdź przebieg, bo może być większy a tak to dobrze wszystko opisane i wersja bardzo fajna. Na twoim miejscu sprawdziłbym go.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie ideal bo chce czarny lakier i beżowa skórę ale przeczytałem na prawdę sporo tematów przez ostatni miesiąc i średnia cena za 2.8 z takim wyposażeniem według użytkowników to 20tys nie licząc wkładu początkowego więc 14~ podchodzi pod skarbonke. Poczekam aż ktoś jeszcze sie wypowie bo kawał drogi tam mam a pożyczania od rodziców w razie czego też wolałbym uniknąć
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oferta wygląda spoko, ja bym się przejechał zobaczyć. Ciekawe tylko ile z tych koni tam zostało, ale w sumie instalacja gazowa jest sensowna i pewnie była jeszcze strojona. Fajne wyposażenie, auido HK, S226, tempomat. Jeśli wszystko co jest zawarte w tym ogłoszeniu to prawda, to nic tylko obrać :-)
DSC_3573c_mini.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Auto ma trochę mankamentów, które podał sprzedawca, pewnie jeszcze coś się znajdzie, bo auto swoje już przeszło, pewnie u poprzednich właścicieli nie miał tak dobrze i coś jeszcze wyjdzie, więc cena nie jest aż tak atrakcyjna, 20k to musiałby być dopieszczony sedan, wiek już robi swoje to pełnoletnie auto. Jakiś miesiąc temu sprawdzałem 328ci 99r. w też bardzo bogatej opcji, ładnie utrzymane (bez rdzy, ale oczywiście w większości lakierowane, z tym, że porządnie) i poszło za niecałe 18k a wiadomo, że coupe ma inne ceny.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ŁAdna, ale patrząc po fotelu kierowcy to ona ma spokojnie 100KKM więcej niż na liczniku -sprawdź przebieg. Nie spiesz sie, warto szukac bo czasem sie trafią dobre auta. Ja moją 330i 2001r w touringu z gazem sprzedałem za 18400 - stan oceniałem na bdb-, przebieg miałem ori ~315KKM i uwierz mi ze fotel kierowcy wyglądał dużo lepiej - też miałem sporty.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie rację ale jeśli jeden z poprzednich właścicieli nie dbał o wnętrze? Albo był "pokaźnej postury"? U mnie fotel może fatalnie nie wygląda ale do ideału mu brakuje a auto ma przebieg w chwili obecnej 260k (potwierdzałem u Dray'a). Fakt, że przede mną jeździł ktoś cięższy i większy niż ja potwierdziło jeszcze kilka innych faktów:)

Ktoś wie co pisze o swoim aucie, można zadzwonić i rzeczowo porozmawiać o stanie technicznym auta, jechać obejrzeć dokładnie i dopiero zastanawiać się czy brać czy nie. Jeśli nie masz nie wiadomo jak daleko jedź obejrzeć:)

Kiera w sumie też mocno zmęczona...

I przyjrzałbym się temu tematowi: "pierwszy etep rozszczelnienia się zbiorniczka wyrównawczego od chłodnicy (przypadłość tego typu chłodnic)" żeby tam nic poważniejszego się nie kryło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.