Skocz do zawartości

Chcę kupić. E46 porady,opinie pytania


barti801

Rekomendowane odpowiedzi

Ja Też mam zamiar sprzedać swoją bunie e46 już niebawem bo szukam e60. Moja to oryginalny pełen M - Pakiet. Rok produkcji 2003.07 silnik 2.0 d 150 KM. Bardzo Bogate wyposażenie. Przebieg oryginalny 340 tyś. Wszystko na bieżąco robione. Wtryski po regeneracji, nowe kompletne sprzęgło, nowe tarcze i klocki, nowe łożyska w przednich kołach, nowe amorki z tyłu, dopiero co po wymianie tylnych tulei przedniego wahacza, aku wymieniane 2 lata temu i wiele innych. Po prostu nie lubię jak coś puka czy stuka. Wszystko musi być OK. Samochód po przeglądzie wiosennym u mechanika który zna te auto jak własną kieszeń ;) Cenię 20 000 tyś do negocjacji ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,6 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

No właśnie nic nie dolega.... :D Ale niestety apetyt na moc rośnie w miarę jedzenia-tak mi kiedyś mówili a ja nie wierzyłem...Miałem w planach robić chipa,większe turbo, wtryski od 530,intercooler,wydech :twisted: tak na około 230KM ale zamiast wydawać na to pieniążki może bym dołożył na większe autko z mocą powyżej 200kucy...tylko żeby spalanie było jak w e46 :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Sprzedałam swoją AUDI A3 i mam zamiar przesiąść się na serię 3 BMW E46 myślę o silniku 316i.

Wiem że kupując mam zwrócić uwagę, aby było bez visco, czytałam, ze ten silnik jest najmniej awaryjny, ale nic poza tym nie wiem.

Dużo osób jak i znajomi mechanicy mówią mi że do BMW są drogie części...bardzo drogie i że mój portfel znacznie zbiednieje przy naprawach.

Moje pytanie brzmi czy na pewno jest tak drogo jak mi opowiadają? Biorę pod uwagę to że mogą być droższe niż do audi i wiadomo coś się zepsuje poważniejszego to wiązie się z kosztami, ale to w każdym samochodzie ponosi się koszty.

Jak to jest na prawdę ? Na co zwrócić szczególną uwagę przy kupnie?

Tylko nie zjedzcie mnie na wstępie :)

Z góry dziękuję.

PS: A i jaki byście mi silnik polecili?? Dodam że nogę mam ciężką, ale jeżdżę więcej po mieście więc może coś bardziej ekonomicznego jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Jakbyś się przesiadła z innej marki niż AUDI to pewnie byś poczuła, że w BMW jest 'bardzo' drogo, a tak to nie sądzę. AUDI do tanich marek też nie należy. Ja np. nie zmieniam póki co mojej e46, bo uważam, że jest tanio, a co to znaczy 'tanio' dla Ciebie to nie wiem. 316i podobno nie jedzie... Jaki miałaś silnik w AUDI?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Jaki budżet?

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie tez tak mi się wydaje, tanie to bym mogła mieć to forda lub fiata.... :)

Do audi tez kupowałam części z tak zwanej "wyższej" półki

W audi było 1.6 101KM nie powiem była lekka, szła....ale teraz chcę tez coś nieco szybszego :twisted:

Budżet do max 10-11 000zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
W tym budżecie to tylko przedliftowe 318i 1.9l 118km, jest to najprostszy silnik w e46 i chyba najtańszy w obsłudze (pomijam jego słabszą wersję 316i 105km, bo to będzie wolniejsze od poprzedniego auta).

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Te 2-3k to na pakiet startowy, czyli olej, filtry, coś w zawieszeniu, pewnie w układzie hamulcowym, ewentualnie opony i już 2k może być mało. Spokojnie 318i 118km wystarczy żeby jeździło się przyjemniej niż a3 1.6l.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te 2-3k to na pakiet startowy, czyli olej, filtry, coś w zawieszeniu, pewnie w układzie hamulcowym, ewentualnie opony i już 2k może być mało. Spokojnie 318i 118km wystarczy żeby jeździło się przyjemniej niż a3 1.6l.

 

ach o to chodzi :mad2:

to tak jak przy kupnie każdego nast.samochodu

no ale nie za dużo te 2-3k ??

filtry i oleje to raczej robi się odrazu to OK, ale koszt to chyba nie tyle? (Trochę się przeraziłam....)

nie mówię tu o oponach bo to powoli, do startu zaliczałam również i rozrząd wiadomo.

Nie liczę roboty kogoś bo to sami (filtry,oleje,zawieszenie,drobne naprawy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Rozrząd w większości przypadków jest bezobsługowy, w kwocie 10-11k max ciężko liczyć na igiełkę bez wkładu na start, więc trzeba być na to przygotowanym.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiana marki z Audi na BMW może poprawi CI samopoczucie ale w tym budżecie to rakiety nie znajdziesz a i bez znajomości z dobrym mechanikiem będziesz dobita finansowo.

..........................................................................................

Generalnie to na privy nie prowadzę korespondencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Pisal, że szuka 530i m54 w manualu.

Wracając do następcy a3 1.6 to w budżecie max 10-11k nie ma co szukać zadbanego i bez dużego wkładu r6 (koleżanka jak przeczytała 3k to prawie z krzesła spadła chyba), nawet najsłabszego, dodatkowo łatwiej jest znaleźć niezajechane 318i niż 320i, którymi w większości jeżdżą seby..bez urazy dla Sebastianów :8)

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no jeśli osiągi na obecnym poziomie jej wystarczą to też jestem za tym :D pisała że woli coś szybszego, 318 przedlift nie bedzie szybsze :) jakieś tutaj musi kompromisy ponieść, albo dozbiera, albo kupi mniejszy silnik.

 

Lecz dalej podtrzymuje ze nawet do 318 na start spokojnie 2 trzeba włozyć, jakiś błotnik do pomalowania czy zderzak czy nawet maska pod nerkami, ruda grasuje już. Wymienić hamulce na jednej osi, jakiś sworzeń, kupić opony (zima lub lato), zrobić serwis olejów, klimy, geometrie warto. Jak wyjdzie jakiś amor słaby i podpora wału (normalne rzeczy które się przytrafiają każdemu z nas codziennie) to 2 tys wchodzi miekko w auto.

 

Zależy oczywiście od kupionego sprzętu ale w każdym bedzie to samo do zrobienia, nie ma się co łudzić że nie. Sprzęgła oryginalne też już do zmiany są po 250-300tys przebiegu już bedą na końcu życia swojego. Termostat, chłodnica czesto już puchnie. Ktoś to musi wymienić, jeśli nie zostało zrobione wcześniej to spadnie na nowego właściciela.

szukam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdaje sobie sprawę z kosztów na start w audi też na początku wkładałam i to nie mało chodź była "bez wkładu finansowego" :D

sprzęgło tak wyjeździłam że mechanik się śmiał że nic tam nie było.

 

Z krzesła może nie spadłam, ale wtedy mój próg kupna samochodu obniżył by się do max 8tyś gdzie te 2-3 bym musiała włożyć.

No nic dzięki Wam wszystkim za poradę, będę obserwowała forum, dozbieram i albo zaszaleję i kupię wymarzoną BMW gdzie mój facet się nie zgadza na to ( ale on się nie zna:P ) albo zrobię tak jak mówiłam z audi a3 w trzech drzwiach przesiądę się do audi a3 w pięciu drzwiach :D

Raz jeszcze dzięki chłopaki !Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.