Skocz do zawartości

Chcę kupić. E46 porady,opinie pytania


barti801

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 12,6 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

nic się nie dzieje. To nie jest ze szkła. Konstruktorzy takie coś przewidzieli. Należy jedynie pamietać że mają po 15-20 lat te skrzynie już, mogą być umęczone przez poprzednich właścicieli.

 

Olej i filtr oleju w skrzyni do wymiany obowiązkowo.

szukam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha z tego co patrzyłem jak na kanał wjechałem to mam zieloną naklejkę z napisem że olej jest nie wymienny gdzieś tam przeglądając forum rzuciło mi się w oczy że się mimo wszystko wymienia ten olej ale czy na pewno tak jest ? (mógł bym prosić o jakiś namiar na odpowiedni temat?)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytasz

jeszcze jedno pytanie bardzo szkodzi jak np zatrzymam się pod domem stoję i z rozpędu zgaszę silnik na D ?

Nic mu nie będzie

Zobacz co piszą w dziale ;Użytkowanie skrzyń automatycznych

https://pl.wikipedia.org/wiki/Automatyczna_skrzynia_bieg%C3%B3w

Od siebie dodam że ;

bardzo nie wskazane jest pozostawienie na D , zaciągając ręczny nie gasząc silnika i wysiadając aby np otworzyć garaż , w niektórych krajach jest to zabronione.

A jak jest w obecnym polskim kodeksie drogowym to nie wiem ale jak zdawałem na prawko w latach 70-tych to nic o tym nie wspominano.

..........................................................................................

Generalnie to na privy nie prowadzę korespondencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Czy da się ocenić po wyglądzie zewnętrznym czy konkretne e46 to:

benzyna R4

benzyna R6

diesel R4

diesel R6

Oczywiście poza oznaczeniem na klapie.

Da się. R6 to przede wszystkim dźwięk i kultura pracy silnika. Diesel od benzyny różni się przednim zderzakiem: wlotami powietrza i tłumikiem. Poza tym diesel R6 jest jeden: 330d

Jeżeli bmw jest w oryginale to R6 ma całe chromowane nerki, a tłumik końcowy z podwójną rurą.

 

No mi na myśl przychodzą felgi jeśli na jakimś E46 masz felgi 16 albo mniej to R4 na pewno R6 nie wejdzie mniej jak 17 z tego co mi się wydaję ale ja nie jestem pewny tego na 100%
Bzdura. Ja mam 325i i w oryginale jest 16". 16" to również minimum przy dieslu od 320d w górę. W standardzie 17" występują w najmocniejszych jednostkach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diesel od benzyny różni się przednim zderzakiem: wlotami powietrza i tłumikiem. Poza tym diesel R6 jest jeden: 330d

Jeżeli bmw jest w oryginale to R6 ma całe chromowane nerki, a tłumik końcowy z podwójną rurą.

Ale te różnice w zderzaku to chyba nie dotyczą wersji z m-pakietem II, bo w jego przypadku jest chyba tylko jeden wzór zderzaka?

Jeśli chodzi o nerki, u mnie są całe czarne (łącznie z ramką). Nie wiem czy ktoś to malował, wymieniał czy takie były od nowości.

A nie jest też tak, że w oryginale diesle mają końcówkę tłumika (lub dwie końcówki w przypadku 330d) skierowaną do dołu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ten dział. Tu zapytaj: viewforum.php?f=44

 

Inny temat. Czy w poliftach zdarzały się 323i i 328i ? I czy wraz z wprowadzeniem M54 w danej wersji nadwozia automatycznie zaprzestano montowania M52, czy przez jakiś czas można było wybrać nowy lub stary silnik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zamierzam kupić bmw e46 320i lub 318i w coupe. Budzet to max 17tys. W sumie odpuscilem sobie polskie ogłoszenia i szukam jedynie w Niemczech. Czy warto w tych pienadzach cos szukac i jaki silnik polecacie. Wspomne tylko ze bedzie to auto ktore zastapi mojego starego opla vectre b 2.0 136km. Ps. Mam 18 lat i prawko od pol roku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16-17 tysięcy zapomnij o CUPE w tej cenie trudno będzie kupić zadbane R4 nawet. Chyba że chcesz totalnego golasa który ma jedynie poduszki powietrzne i centralny zamek.Szukaj sedana z R4 w tym przedziale cenowym znajdziesz w dobrej opcji ... Weź pod uwagę że auto jeszcze trzeba będzie opłacić ubezpieczyć zrobić naprawy kupić opony zimowe,co też ze 2 tysiące minimalnie Cie wyniesie. A jak uprzesz się na Cupe z R6 z niemiec to weź pod uwagę akcyzę która będzie bardzo wysoka w tym przedziale cenowym R4 2.0.

 

R4 2.0 też bardzo fajnie się spisuje i daje dużo radości z jazdy :)

 

 

PS jak masz pół roku prawko to kup sobie jakąś corse albo polo ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O co sądzisz o tym egzemplarzu? Pozatym ze pewnie przebieg skrecony i te zdarte poszycie to chyba całkiem calkiem czy nie?

http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/details.html?id=230638437

 

Corsa i polo to nie dla mnie skoro od kiedy tylko mam prawko mam ta vectre. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto kup za max 15. Do tego przedliftowe 2.0 to r6.

Sedana spokojnie, moze jakiegos 2.5 nawet znajdziesz. Bo obstawiam ze nic slabszego nie chcesz niz miałeś.

 

Zostaw kase na serwis po kupnie. Nic ci to nie da ze kupisz zadbane bo i tak 2 to minimum po kupnie do wyłożenia

szukam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytasz

O co sądzisz o tym egzemplarzu?

Do aut z ogłoszenia jest osobny dział , tylko musisz wpisać nr VIN w nagłówku

viewforum.php?f=44

Dobrze kupić auto to nie takie hop, można porównać do doświadczenia prowadzenia samochodu ; jak prowadziłeś auto przed kursem, po kursie , po roku, po 5 latach itd.

Okazje zawsze się zdarzają ale trzeba to potrafić ocenić i kwestia czasu.

W Niemczech też należy sprawdzać bo są auta przygotowane do sprzedaży na wschód i nie dla Niemca bo by handlarz mógł by być ścigany.

To że w ogłoszeniu pisze że od osoby prywatnej to nic nie znaczy,bo może to być dorywczy handlarz, można zapytać czy niema drugiego bo chcesz dla brata.

..........................................................................................

Generalnie to na privy nie prowadzę korespondencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupując auto ropniaka odrzuciłem ponieważ poruszam się głównie po mieście i oczytałem się że ropniaki są dosyć awaryjne (i tak zależy wszystko od tego w jakiej kondycji jest silnik) i turbiny dwumasy to drogie sprawy :) (wcześniej TDI 1.9 )

 

Odnośnie N42B20 (R4 poliftowe) nie mogę się jeszcze bardzo dużo wypowiedzieć ponieważ mam go od niedawna ale przy zakupie jego dolegliwością była rozszczelniona pompa Vacum i uszczelniacze zaworowe (to 2 to jest bardzo powszechne w tych silnikach) I odnośnie tych usterek spodziewałem się wysokich kosztów a były zadziwiająco niskie :) Sama jazda tym autem jest świetna, świetnie przyśpiesza i na miejskie warunki i raz na jakiś czas trasę 150km auto idealne bardzo komfortowe i dające dużo frajdy z jazdy i puki co niedrogie w porównaniu np do takiego polo 1.9. (a i czasm

 

To tyle jeśli chodzi o silnik z innych usterek miałem odklejoną mate w drzwiach i czujniki parkowania coś świrują i to tyle jak narazię jeśli chodzi o usterki (do tego w kilku miejscach mam rdzę )

 

Niepokojące jest troszkę spalanie 12/100km troszkę wysoko ale raz że auto mam w automacie dwa mam ciężką nogę trzy poruszam się tylko po mieście i to gównie w szczycie gdzie mam kupę świateł.

 

Każdy mi mówił kupuj R6 i w przyszłości być może kupie sobie R6 ale jak na auto do komfortowej dynamicznej jazdy N42B20 jest jak najbardziej wystarczający :)

 

Odnośnie 2.0 R6 nie mam żadnej wiedzy ja auta szukałem od 2002 w górę i się nawet nie interesowałem tym za bardzo.

 

I taka moja refleksja jeśli masz tylko 17 tysięcy na auto daruj sobie zakup R6 bo te auta naprawdę mogą być bardzo drogie w utrzymaniu sam się w pewnym sensie cieszę że R6 nie kupiłem bo mam BMW które jest całkiem żwawe nie jest jak narazię jakieś mega drogie w utrzymaniu i daje mi satysfakcje z jazdy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
O co sądzisz o tym egzemplarzu? Pozatym ze pewnie przebieg skrecony i te zdarte poszycie to chyba całkiem calkiem czy nie?

Skoro nie przeszkadza ci że turek robi ciebie w ch..a to bierz. Jestem pewien, że rozbijesz się na pierwszym lepszym zakręcie. W okolicy gdzie mieszkam kilka tygodni temu był przypadek, takiego samego gów.niarza jak ty - 18 lat. Rano odebrał prawko, a w nocy zabił się na drzewie. Kilku pasażerów, z auta w stanie ciężkim, wylądowało w szpitalu. http://www.wspolczesna.pl/wiadomosci/warmia-i-mazury/a/tragiczny-wypadek-w-grzegrzolkach-18letni-kierowca-bmw-uderzyl-w-drzewo-zdjecia,10426344/

 

Jeżeli chcesz żyć zostań przy corsie lub polo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie odbierałem wczoraj prawa jazdy i nie jezdzilem tylko "L"ką więc nie rozumiem czemu mam kupowac cos w czym sam ledwo soe pomieszcze (192cm wzrostu) :P. Jesli jezdzilbym jak wariat to w sumie nie wazne co kupie przecoez i tak sie rozbije. Ja dobrze wiem ze nie jestem dobrym kierowca jezdzac pol roku samochodem i rozumiem opinie starszych ale ja soe spytalem o bmw a zeszlo na temat jakie auto powinienem kupic.

 

Ps. Tego ogolszenie wstawilem tylko by ktos z was naswietlil mi na co najbardziej zwracać uwagę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie słuchaj nic ze sie rozbijesz. Jak ktoś nie ma oleju w glowiee to i na deskorolce sie zabije.

Nie mialem prawka i jeździłem po publicznych drogach w wieku 16 lat i nikogo nie zabiłem. Majac prawko chwile wsiadałem do aut ponad 400 koni i rowniez zadne drzewo nie ucierpialo. Rozbija sie czlowiek a nie auto o drzewo. W mocniejszym łatwiej po prostu.

szukam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.