Skocz do zawartości

Chcę kupić. E46 porady,opinie pytania


barti801

Rekomendowane odpowiedzi

Hej.

Powiem Ci tak. BMW było ostatnim autem jakie planowałem kupić. Trafiła się okazją z pewnego źródła więc wziołem ... Zakupiłem e 46 w 2001 roku produkcji z silnikiem 136 KM 2,0 D. Teraz jestem szczęsliwym posiadaczem e 46 2003 r 150 KM równiez deisel i równiez w kombi. I gwarantuje Ci ze dużo rzadziej bedziesz zaglądał do warsztatu. Zdarzyło mi się jezdzic w czasie posiadania 2 Bemki fordem mondeo ( zal ) , VW Bora ( skrzypi skrzeczy plastiki do bani ) audi a 3 136 KM ( całkiem fajnie ale to nie to ) ale to wszystko jest nic... Bo BMW naprawdę daje radość z jazdy... i takie e 46 jak założysz ładną felgę i tak będzie robiło bardzo dobre wrazenie a jest to auto które ma 13 lat ...

Także ja jestem szczesliwym poisiadaczem od 6 lat marki której w zyciu nie brałem pod uwage i ciesze sie ze tak wyszło ze ja mam :) O !

Pozdro :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,6 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam, ile trzeba liczyć pieniędzy za sedana 323 w niezłym stanie? Wiadomo, że nowe auta to to nie są, ale też żeby nie włożyć 5tyś na start. Może dla świeżego kierowcy lepsze 320? Chociaż z tego, co wiem, to pali sporo, a jedzie przeciętnie. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Planuje zakup e46 coupe z silnikiem 2.8 i zastanawiam się nad zakupem jakiegoś egzemplarza za tanie pieniądze ale w bogatej wersji i zdrowa blacha a z racji wydanej mniejszej kwoty zrobić mu remont silnika i mieć tym sposobem pewny mechanicznie samochód a i z blacha wszystko ok . Tylko teraz takie pytanie moje do was ile by mnie taki remont silnika 2.8 generalny wyniósł ?? Jest sens się w takie coś bawić czy szukać "okazji" ??? jak one teraz stoją cenowo załóżmy przedliftowe w kwocie 17-19 tys jest co szukać ??

 

z góry dzięki za info :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzadko kiedy te silniki maja powazna awarie i jeszcze rzadziej sa sprzedawane z uszkodzonym silnikiem, tyxh silnikow jest na tyle duzo i jest to na tyle udana jednostka ze lepiej kupic caly silnik np z anglika niz remontowac

 

Te w drastycznie niskich cenach beda raczej mocno powypadkowe/z duzym przebiegiem albo ogolnie zajechane mechanicznie i nie musi byc to koniecznie silnik a cala reszta samochodu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Planuję zakup e46 w wersji sedan, 330d - z tym, że widzę dużo ofert z automatem (który mi de facto osobiście nie przeszkadza). Problem z automatem jaki wyczytałem to fakt, że w tym silniku się mocno męczy, a jak wiadomo e46 to już nie jest nowy samochód. Czy mogę jakoś ocenić stan/kondycje skrzyni? Uparłem się na ten silnik, wolałbym skrzynię 6 manualną ale ciężko mi coś znaleźć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

up - na bank już były odpowiedzi na podobne pytania;)

Ja usłyszałem odpowiedź jak się dba tak się ma, tzn. wymiana oleju dbanie o skrzynię i wydłuża się jej żywotność.

A jak możesz sprawdzić - po wrzuceniu D i puszczeniu hamulca auto samo musi ruszyć, to samo na R, podczas jazdy musi płynnie bez żadnych szarpnięć zmieniać biegi, również w trybie sport oraz przy ręcznej zmianie biegów, przy dynamicznym przyspieszeniu podobnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, to mój pierwszy post więc nie bijcie, jeżeli w złym temacie. :wink:

 

Powoli będę się rozglądał za samochodem, a że BWM zawsze chciałem mieć (oprócz alfy :D ) to zadam pytanie:

 

Czy w kwocie 12-15 tysięcy plus pakiet startowy jest szansa na znalezienie niebitego touringa z silnikiem M52TUB28 lub nowszym M54b25 lub M54B30?

Zastanawiałem się jeszcze nad N42B20 (143KM) ale opinie ma różne - na pewno gorsze niż 6 cylindrowe.

Jeżdżę mało i głównie trasy więc koszt paliwa mnie nie zabije przy większym silniku.

 

Z góry dzięki za odpowiedzi!

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co myślicie o tym aucie ?

 

http://otomoto.pl/oferta/bmw-seria-3-bmw-e46-coupe-2-0-mozliwa-zamiana-ID6ykJ6n.html

 

Na lewym nadkolu ma sporo rdzy tak mniej więcej liczyłem że na start trzeba w niego 3k wsadzić (malowanie elementów wymiana oleju poprawka rdzy na tylnym nadkolu) co ogólnie myślicie warto ? jeśli nie to w jakiej cenie warto brać to auto. Generalnie opcja jest zamiany na vw polo 1.9 TDI 2003 na tą bmke z dopłatą 5k tylko bardzo scepytycznie jestem nastawony do tej zamiany bo z taką opcją 5k dopłaty to chyba trochę dużo i nie warto... sry że piszę tutaj a zależy mi na czasie (w odpowiednim dziale też napisałem temat ale tutaj więcej wiary zagląda)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w kwocie 12-15 tysięcy plus pakiet startowy jest szansa na znalezienie niebitego touringa z silnikiem M52TUB28 lub nowszym M54b25 lub M54B30?

Piotrek

Nie. Jeżeli chcesz się dowiedzieć więcej prześledź ten wątek.

 

To jeszcze zdefiniuję niebity żeby nie było niedopowiedzeń - nie przeszkadzają mi malowane elementy, nawet kilka. Podstawowy warunek to niestrzelone poduszki.

A wątek śledzę już od dłuższego czasu i naprawdę cena 15 tys. za przedlifta to za mało za egzemplarz niebędący trupem? Oczywiście nie łudzę się, że przebieg będzie poniżej 300 tysięcy :)

P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Przedlift do 15 tysi? Nie wiem, wg mnie ciężko. Mało jest R6 w sprzedaży, jeszcze mnie czegoś wartego uwagi. Rocznik nie ma większego znaczenia jeżeli auto jest ok. Faktem jest, że przedlifty są tańsze ale i zadbanych sztuk zdecydowanie mniej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem zainteresowany tym modelem konkretnie e46 330d. Jednak bardzo mało sztuk tego modelu i pewnie większość nieźle dostała w kość. Moje pytanie jest następujące czy istnieje realna szansa dostać taki model w cenie ok 20 tys? +-3tys. Interesuje mnie jedynie Sedan/Coupe, Kombi odpada. Chciałbym tez by rocznik był 2003+. Ceny wahają się od 17-35 tys.

 

Pewnie większość z was to pasjonaci marki BMW, jednak racjonalnie opłaca się wydawać 20+ tys za 14 letnie auto? Chciałbym w miarę możliwości jeździć bez przygód z większymi naprawami.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku takich marek jak BMW niewiele rzeczy jest racjonalnych :wink: racjonalna to jest Dacia Sandero albo Fiat Tipo nowy, wydawanie takiej kasy na kilkunastoletni samochód dla ludzi racjonalnych racjonalne nie jest, dla pasjonatów czy to marki BMW, czy innej, czy w ogóle motoryzacji, jest jak najbardziej racjonalne :D a jak nie chcesz mieć jak Ty to nazwałeś przygód z większymi naprawami, to nie oszczędzaj przy zakupie i na sprawdzeniu auta przed zakupem, bo po zakupie to się na Ciebie zemści.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chciałbym wykorzystać ostatnie lata młodości i mieć frajde z jazdy a w tym budżecie na innym forum każdy pisał tylko BMW 330d. Ogólnie nie mam przekonania, ponieważ ceny tych modeli wahają się od 4-50 tys (m3). I mówię sobie wydam ciężko odkładane pieniądze, a ktoś mi powie Co? dałeś 20tys kumpel kupił za 10... wiem, że to janusze i dla nich liczy się wygląd a nie co ma w środku czy w wyposażeniu. No ale mojej dziewczyny rodzice kupili sobie e46 w kombi (jako 2gi samochód) za 5 tys. Może i było bite z każdej strony, ale odkąd kupili przez rok nic prócz tankowania nie robili.

 

Ja chciałbym, żeby chociaż miało ten 2003 rok :/. Ok 23 tys bym mógł poświęcić na jakiś dobry model 330d. (nie wiem czy jest szansa dostać w tej cenie?!). Jak Benzyna wolałbym wyrobić się w granicy 18 by założyć LPG lub kupić od razu z LPG wtedy cena taka sama. Wielu spyta ile Km robisz, że chcesz diesela, robię ok 18 tys. Wiem, że wydaje się mało, ale tankuję na firmę. I dla mnie wydawać 500 zł za paliwo, a 1000 gdybym miał pb to różnica. To jest 6 tys w skali roku które wolę włożyć w ew. naprawę.

 

Czemu 330d? Myślę, że 150Km by starczyło mi na miesiąc potem chciałbym czegoś więcej. Kiedy szaleć jak nie teraz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sam zauważyłeś większość 330d jest już albo mocno zużyta, albo bardzo mocno zużyta, więc na Twoim miejscu nie nastawiałbym się na rocznik, tylko kierował się tylko i wyłącznie stanem technicznym. Sam jak szukam aut dla siebie, rocznik jest ostatnią rzeczą na którą zwracam uwagę. Te auta mają już swoje lata i wyłowić na rynku w zalewie szrotów z zachodu zadbany, godny uwagi egzemplarz łatwo nie będzie. Tym bardziej diesla. Chociaż jak u Ciebie wchodzi odliczanie podatku z paliwa, to pewnie do benzyny przekonać się nie dasz :wink:

A ci co dali 10 zamiast 20, niech się jeszcze później przyznają ile w naprawy włożyli po zakupie :norty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Ciekawa wersja, warto rzucić okiem. Silnik dobrze radzi sobie z budą e46. Rzuca się w oczy bałagan w kierunkowskazach, ale to szczegół.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ja chciałbym wykorzystać ostatnie lata młodości i mieć frajde z jazdy (...) Kiedy szaleć jak nie teraz?

Frame ile masz lat?

20 tyś. na 330D to tak na styk. W trakcie poszukiwań zniechęcisz się kilka razy. Na twoim miejscu szukałbym mocnej benzyny -jest ich więcej i mają mniejsze przebiegi i zdecydowanie za Odrą. Miałem diesla robiłem ok. 18 tyś. rocznie i przesiadłem się na benzynę z gazem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chciałbym wykorzystać ostatnie lata młodości i mieć frajde z jazdy (...) Kiedy szaleć jak nie teraz?

Frame ile masz lat?

20 tyś. na 330D to tak na styk. W trakcie poszukiwań zniechęcisz się kilka razy. Na twoim miejscu szukałbym mocnej benzyny -jest ich więcej i mają mniejsze przebiegi i zdecydowanie za Odrą. Miałem diesla robiłem ok. 18 tyś. rocznie i przesiadłem się na benzynę z gazem.

 

 

Mam 23 lata, dla mnie benzyna a diesel to różnica wydatków miesięcznych na paliwo ok 500zł. No chyba, że z instalacją LPG albo kupić taniej i samemu dołożyć. Serce podpowiada BMW rozum Honda Accord VII :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Facet gadasz jak stary dziadek. Masz 23 lata, a ty zastanawiasz się że ociekają ci "ostatnie lata młodości". To co ja mam powiedzieć skoro mam 15 więcej - fotel, kapcie, mech? Przestań marudzić weź się w garść i podejmij męską decyzję. Przed BMW miałem kilka hond i też zastanawiałem się nad accordem - odpadało ze względu na wersję kombi - brzydka jak karawan poza tym silniki: rzyg... nie ma nic godnego uwagi i ten hałas gdy jedzie się szybciej. Szukaj R6 w benzynie i przestań bzdurzyć o mijającej młodości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.