Skocz do zawartości

Chcę kupić. E46 porady,opinie pytania


barti801

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 12,6 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

akurat w e46 gniją błotniki w idealnie bezwypadkowych egz więc nie nalezy odrazy skreslac auta z powodu wymiany/malowania blotnika

czasami lepiej kupic z już zrobionym (usuniętą korozją) niz za chwile robić samodzielnie o ile jest dobrze zrobione

 

inna sprawa to jakość malowania, spasowania i późniejszych odcieni tęczy, to zalezy od fachu lakiernika

Lepiej pchać niż ciągnąć... | Bita Malowana Wy-szpachlowana...

http://oi59.tinypic.com/oqvqmr.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aaben - chłopak z aso (na klawiaturze wybierałem numer ASO BMW ;) ) powiedział mi jasno i wyraźnie, że zostało to zrobione w aso, jeszcze zadałem kilka pytań w związku z tym, może w 2004 roku nie mieli juz elementów przedliftowych :D ??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

akurat w e46 gniją błotniki w idealnie bezwypadkowych egz więc nie nalezy odrazy skreslac auta z powodu wymiany/malowania blotnika

czasami lepiej kupic z już zrobionym (usuniętą korozją) niz za chwile robić samodzielnie o ile jest dobrze zrobione

 

inna sprawa to jakość malowania, spasowania i późniejszych odcieni tęczy, to zalezy od fachu lakiernika

 

Nom oglądałem już kilka egzemplarzy z korozją na błotnikach. Sam nie chcę się z tym bawić. Wolę kupić bez korozji ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
aaben - chłopak z aso (na klawiaturze wybierałem numer ASO BMW ;) ) powiedział mi jasno i wyraźnie, że zostało to zrobione w aso, jeszcze zadałem kilka pytań w związku z tym, może w 2004 roku nie mieli juz elementów przedliftowych :D ??
Napaliłeś się jak stary satyr na małolatę. Skoro wiesz lepiej kupuj. Żałujesz kilka złotych na historię auta i próbujesz przekonać nas że względu na brak części, w ASO przerobiono przedlifta na polifta :cool2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aaben - chłopak z aso (na klawiaturze wybierałem numer ASO BMW ;) ) powiedział mi jasno i wyraźnie, że zostało to zrobione w aso, jeszcze zadałem kilka pytań w związku z tym, może w 2004 roku nie mieli juz elementów przedliftowych :D ??
Napaliłeś się jak stary satyr na małolatę. Skoro wiesz lepiej kupuj. Żałujesz kilka złotych na historię auta i próbujesz przekonać nas że względu na brak części, w ASO przerobiono przedlifta na polifta :cool2:

he he nie napaliłem się tylko się zastanawiam, a skoro jest o tym zabiegu informacja w historii wg vinu to chyba nie była robota pana hansa w garażu? Chyba tam takie praktyki nie przechodzą i nie są wpisywane w historię serwisową auta? A może właściciel za dopłatą sobie zażyczył takiej wymiany i to też odnotowano w serwisie w historii auta?

Gdybym był napalony na auto to wtedy zakupiłbym historię auta, ba jak będę chciał kupić to te 130 zł to nie majątek?

Gdybym był napalony/zadecydowany - jak tam uważacie tak nazywajcie to nie zadawałbym tu pytań. Liczyłem na mądre pytania kolegów z większą wiedzą niż ja w tej materii...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Widocznie majątek. Auto jest po dzwonie, a przebieg na pewno nieoryginalny.

Zaraz powiesz że przecież ASO i takie tam bzdety. Poszukaj na forum - zdarzyła się sytuacja że ASO "zalegalizowało" skręcony przebieg. Znam 2 takie sytuacje.

Poza tym zdjęcia podkręcone w PS - duże prawdopodobieństwo że to kupa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawsze jest dobry tekst handlarza serwisowany do końca w aso, a ten koniec był np. w 2013r :P

 

opcje są dwie, mało prawdopodobna czyli był jakiś pasjonat, troche desperat i troche wzrokowiec i przerobił sobie na polifta bez dzwona, można to zrobić, trudne nie jest, maska, błotniki, zderzaki i lampy, halogeny. Ogólnie można jak się chce.

 

Opcja bardzo prawdopodobna, był dzwon, był dostęp po taniości do poliftowego przodu wiec zostało to założone.

 

odpowiedz sobie sam na którego gościa trafiłeś :)

 

a co do aso i legalizacji przebiegu to jest to mega proste :P przykładowo auto w 2013 miało 200tys, w 2015 miało 250tys, przebieg został skrecony w 2015 do 203tys i auto pojechało na wymiane klocków z tyłu do aso. Panowie klocki zmienili, przebieg wklepali w historie auta i masz potem do końca serwis w aso z pieczatkami, nawet przebieg niby potwierdzony i bajeczka że auto stało 2 lata nieużywane, ktoś wyjechał, zachorował etc. O ile kupujący w ogóle zwróci uwage na luke w latach.

 

dokładnie tak samo jak nasze przeglady i spisywanie liczników, robisz 50tys rocznie, skrecasz o 49 i jedziesz na przeglad, wszystko gra, zrobiłeś w rok tysiac km i malina, diagnosta ci to klepie i poszły konie po betonie :)

szukam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podjechac?? trzeba podjechać zeby sobie wybić z głowy :)

 

przedni błotnik podmalowany i tylne też - to nie jest katastrofa.

Jezeli korozja była w dolnych partiach to dlaczego pomalowano bazą całe błotniki a nie profi - wpyłki (troche roboty i $$ ale efekt jest super)

Ja jeszcze nie widziałem przedlifta bez malowanych dołów błotników ale mozna to zrobić dobrze lub słabo

Drugi temat lampy - jak ori były xenony a teraz są inne to po co zostały wymienione - oszczędności przy naprawie, to zadaj sobie pytanie czy chcesz autko na którym oszczedzano?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nie ma co pytać o skrzynię, bo montowane były tylko GM w kopciuchach.

 

Czyli na lepszą skyrznię jest szansa tylko w PB?

 

 

Druga sprawa czy ktoś może podrzucić linka do różnic w budowie silników w autach 323, 325, 328 i 330? Nie chodzi o osiągi i moc tylko o kwestię osprzętu, zmian i rozwiązań technicznych.

Edytowane przez kepa416
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakup X drive sprowadza się do podstawowego pytania czy jest Ci to potrzebne na co dzień. Druga sprawa zawieszenie z przodu jest inne, jest inny napęd dodatkowe elementy eksploatacyjne i trochę masy. W dodatku 4x4 tutaj nie jest 50/50 na sztywno tylko jest rozdzielany i chyba nie stały ale tutaj proszę o potwierdzenie.

 

W e46 jest staly 68/32.

spieszmy się kochac e36, tak szybko odchodzą...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

up - dzięki za podpowiedź :)

udało mi się podpytać w aso o historię, przebieg oryginalny (271tys km), w 2004 walnął w coś przodem, wymieniono w ASO zderzak, błotniki, reflektory i amortyzatory, stąd polift w przedlifcie (produkcja październik 2001) :),

Pazdziernik 2001 to powinien byc fabrycznie juz polift. Szły polifty od wrzesnia przeciez.

spieszmy się kochac e36, tak szybko odchodzą...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

up - czyli to tylko moja fanaberia z tą zamianą :D

czyli aso poza legalizacją trefnego przebiegu jednak nie zrobiło lipy - zmylił mnie ten przejściowy rocznik :) Sorry za zamieszanie

Ale jednak z uwagi na połączenie automatu z tym silnikiem (3.0d) i xdrive odpuszczam definitywnie to auto...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szykuje sie do zmiany auta, planuję więc bez zbędnego pośpiechu sprzedać moją bunię. Wozi mnie od 5 lat i poza jedną awarią pompy wody koło domu :8) jeszcze nigdy mnie nie zawiodła.

W związku z tym mam do Was panowie zapytanie - za ile mam wystawić moje E46 330i touras z LPG?

Wyposażenie jak poniżej:

VIN: WBAAW51050JU02232

 

Type code: AW51

Model: 330I (EUR)

E-F-R series: E46 3

Series: 3

Type: TOUR

Steering: LL

Doors: 5

Engine: M54

Displacement: 3.00

Power: 170 (231 hp)

Drive: HECK

Transmission: MECH

 

Paint code: 354 - TITANSILBER METALLIC

 

Upholstery code: N6SW - STANDARDLEDER/SC

 

Prod.date: 2001-04-25

S210Dynamic stability control III

 

S249 Multifunction f steering wheel

 

S255 Sports leather steering wheel

 

S261 Side airbags for rear passengers

 

S265 Tyre pressure control (TPC)

 

S290 BMW light-alloy wheel star spokes 44

 

S313 Fold-in outside mirror

 

S320 Deleted, model lettering

 

S354 Green windscreen, green shade band

 

S386 Roof railing

 

S403 Glass roof, electrical

 

S411 Window lifts,electric,front/rear

 

S423 Floor mats, velours

 

S428 Warning triangle and first aid kit

 

S439 Interior trim finishers, matt chrome

 

S441 Smoker package

 

S459 El. front seat adjustment w. memory

 

S473 Armrest front

 

S481 Sports seat

 

S488 Lumbar support, driver and passenger

 

S494 Seat heating driver/passenger

 

S502 Headlight cleaning system

 

S520 Fog lights

 

S521 Rain sensor

 

S522 Xenon Light

 

S534 Automatic air conditioning

 

S548 Kilometre speedo

 

S550 On-board computer

 

S609 Navigation system, Professional

 

S672 CD changer for 6 CDs

 

S674 Hi-Fi system Harman Kardon

 

L801 NATIONAL VERSION GERMANY

 

S832 Battery in luggage compartment

 

S851 Language version German

 

S863 Dealer List Europe

 

S879 Operating instructions German

 

S915 Omission of outer-skin preservation

 

Nie wiem czy z tego opisu wynika, ale lusterka są też składane elektrycznie, a ten zestaw HAJ FI ma tez TV :lol: który niestety przestał zbierać (chyba że jakąś bułgarską) po przejściu TV w Polsce na nadajniki cyfrowe. Słyszałem ze ktoś tam zakłada dekodery, ale ja i tak za blisko jeżdze, żeby włączać TV więc temat olałem.

W sumie poza czujnikiem zmierzchu ma moja buńka wszystko w co można ją było tylko wyposażyć.

Przebieg ma potwierdzony - bez żadnych ściem w tym momencie ~316tys KM (kupiłem ją jak miała 270kKM) nie jest najmniej, ale porównując do tej co tu ostatnio była z 2004r z przebiegiem 440KKM to moja jest dopiero dotarta.

Wszystkie usterki staram sie robić na bieżąco,a rok temu robiłem u lakiernika bo już mnie wkurzały: wyprawki na masce , wgniote na tylnym lewym błotniku, oraz wyprawkę na prawym przednim. Jeździ na oleju Total Quartz INEO MC3 5W30 wymieniany co 10kKM. Rok temu byłem w ASO na wymianie serwisowej prawej poduchy.

Stan auta oceniam na 5- no może 4+ bo może a nóż coś sie znajdzie do zrobienia.

Kupiłem ją od innego kolegi z forum, była sprawdzana przez niego w ASO w Poznaniu przed zakupem (mam wydruk). W Polsce jest chyba od 2008roku

Bunia niedługo ma 15 urodziny, wiec nosi znamiona lekkiego zużycia. Patrząc jednak na to co sie dzieje na rynku i jakie sztuki są wystawiane za grosze, sam nie wiem za ile ją wystawić a też za darmo jej nie oddam. Jeżeli jest jakiś inny temat na takie zapytania to proszę admina o przeniesienie.

Poradźcie :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Patrząc jednak na to co sie dzieje na rynku i jakie sztuki są wystawiane za grosze, sam nie wiem za ile ją wystawić a też za darmo jej nie oddam.

Poradźcie :cool2:

Nie wierzę że nie wiesz ile chciałbyś dostać zł za swoje auto. Chyba, że post to autoreklama.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc jednak na to co sie dzieje na rynku i jakie sztuki są wystawiane za grosze, sam nie wiem za ile ją wystawić a też za darmo jej nie oddam.

Poradźcie :cool2:

Nie wierzę że nie wiesz ile chciałbyś dostać zł za swoje auto. Chyba, że post to autoreklama.

Od "chcenia" to wiesz kolego.... No chciałbym dostać z ~21tys, realia rynku jednak są takie ze pewnie bym jej i za 20 nie sprzedał- ... bo taaaaki przebieg.... a cofał nie będę. Na lato planuje zakup E90/1 wiec nie chce tez obecnej sprzedawać 2 lata. No a reklama to swoją drogą :norty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze mozesz spróbowac od 20,500zł. Ogłaszaj sie na forum, a takze ew. inych forach BMW. Tam predzej znajdziesz chetnego na auto zadbane z prawdziwym przebiegiem niz na allegro.

 

A czemu zmiana na e91? I jaki silnik planujesz? Bo ponizej 330i to bedziesz zawiedziony, no moze 325i da rade. No i znalezc dobre benzynowe mocne e91 to jak igla w stogu siana....

spieszmy się kochac e36, tak szybko odchodzą...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wchodziło by w grę też E60 ale będę miał straszną ciasnotę w garażu a z racji tego ze autem średnio jeżdze ponad 3lata to bym sie zamęczył :8)

No ogólnie E91 mi sie podoba i celuje własnie w 330i i wiem ze jest ich mało. A jak sie trafi 325 z dobrym wyposażeniem to też nie pogardzę :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.