Skocz do zawartości

Chcę kupić. E46 porady,opinie pytania


barti801

Rekomendowane odpowiedzi

Tefugioss miałeś coupe czy sedana? Powiem tak ja byłbym wstanie dać zapewne koło 18 tysięcy za sedana, coupe pewnie z 3-4 więcej, z czym jak pamiętam twoje wyposażenie szału nie robiło ale nie było też biedne.

Z czym byłbym klientem rodzaju jest ok to aso i sprawdzamy jest ok to biorę, jak by wyszło cokolwiek od razu bym się zmył i zostawił Cię z rachunkiem na półtorej tysiąca.

 

jafet7 pytanie jak masz strojoną instalację, kolektor demontowany, wtryski pojedynczo (zapewne tak skoro pochowane wszystko).

Mnie gaz kosztował koło 4 tysięcy w 330i w katowiach w firmie polecanej przez lpgforum sileciacars.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,6 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam pragnę czarne BMW E46 Sedan.

 

318i/320i lub 320d.

1.Który silnik w cenie do 10tysięcy?

 

2.Czy możliwe jest kupno dobrego auta do 10tysiecy. Potrzebuje samochodu do rocznych przebiegów maks 10tys.

Edytowane przez Sowa80
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

1. 318i, ewentualnie 320d z przelotem powyżej 500kkm.

2. Tak, patrz pkt. 1.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

scealfada16 to bylo coupe :wink: w aso bylem sprawdzałem wszystko, pisałem również do szkopskiego serwisu gdzie auto bylo serwisowane i wszystko :cool2: .. ogolnie auto bylo sprawdzone cale.. jedynie co mi zostało do zrobienia to hamownia ale nie o tym byla mowa.. bo nie muszę nikomu udowadniać czym jeżdżę.. mialem tylko pytanie dotyczące rynku tych aut.. a tutaj zaraz wszyscy na mnie naskoczyli :duh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli 320i odpada.

 

Za maks 10tyś zostaje mi E46 318i lub 320d z przebiegiem poł miliona.

 

1. Na który się zdecydować. Moje roczne przebiegi to maks 10tyś km.

2. Które wyjdzie tańsze utrzymaniu?

3. Na jakim oleju powinien być silniki 318i i 320d z roczników 98-2001 za którymi się rozglądam?

4. xxx

Edytowane przez Sowa80
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

1. Zdecydowanie 316/318i

2. Patrz pkt. 1.

3. Spełniający LL-01, czyli np. 5W40.

4. Nawet nie komentuję :duh:

a) Tak (i oddają za półdarmo :nienie: ).

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok czyli BMW E46 318i.

1. Na co zwrócić szczególną uwagę przy kupnie? Oprócz spraw oczywistych. Co jest bolączką tych aut i silników?

 

2. Czy w zamian za welurową tapicerkę można wstawić skórzane fotele, jeśli tak jaki to byłby koszt?

Edytowane przez Sowa80
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

scealfada16 nie znam sie az tak na instalacjach, jednak wiem, ze kolektor byl zdejmowany do nawiercania, ustawiane auto bylo w trakcie jazdy i wszystko smiga bardzo dobrze. Powtarzam, ze za taka sama instalacje praktycznie slyszalem przez telefon ceny 4k+. Zakładałem ją świadomie i nie u przypadkowej osoby :nienie: :cool2:

 

Sowa80, najwieksza bolączką tych aut i silników są ich poprzedni właściciele :roll: O ile nie wypowiem się na temat R4 o tyle na pewno trzeba sprawdzic mocowanie tylnego wózka ( czy nie jest wyrwane z podłogi ) wszelkie stuki i puki przy ruszaniu i zmianie biegów ( może być błacha sprawa typu podpora wału, a moze byc niekoncząca się historia ), korozja no to nadkola tył/przód, auto z przebiegiem ponizej 300tys nie powinno nosić większych śladów użytkowania.. nie wchodza w gre wieksze dziury itd, no i standard jak w kazdym innym aucie, ślady spawania pod maską, bagażnik w miejscu koła zapasowego itd. Reszta niech się wypowiedzą mądrzejsi :cool2: a najlepiej jak cos namierzysz wrzucaj tutaj, czasem mozna sporo powiedziec juz po zdjęciach , chocby zgodnosc z Vin'em , ale to nie w tym dziale :)

"Bmw z małym silnikiem jest jak eurofighter bez uzbrojenia" J.C
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak gość był polecany na lpg forum to oki, mi tylko chodziło głownie o metodykę pracy i strojenia ewentualnie jak każdy dobry właściciel 330 o mocy 220 koni pilnowałem aby wszystko było na tip top łącznie z strojenien na afr wiadomo troszkę na bogato w wyższych partiach. Taki ciąg usług kosztował mnie 4 tysiące.

 

Sama cena komponentów jest mała bo i tak się płaci za wiedzę i umiejętności a to jest potrzebne do silników m54 i sterownika ms43.

 

Oczywiście, że dobrzy gaziarze więcej biorą bo dobry gaz to 100 tysięcy eksploatacji bez kłopotów, lub10 tysięcy i po głowicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

 

Szukam dla siebie E46 Compact w benzynie, 316 albo lepiej 316.

Wiem, R6 lepsze ale nie stać mnie na utrzymanie tego jeszcze i nie chcę tak mocnego silnika.

140 KM zdecydowanie mi wystarczy :)

Oglądałem już sporo ulepów i aut do generalnego remontu silnika a opowieści handlarzy to już mi całkowicie ryją głowę.

Każdy sprowadza dla siebie, jeździł tylko do kościoła itp.

Wiem, że te silniki jeżeli biorą olej to naprawy są bardzo kosztowne...

 

Możecie polecić gdzie szukać? Może ktoś z forum na śląsku ma taką zadbaną, nie najtańszą na sprzedaż?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Kłóciłbym się czy eksploatacja N42/N46 będzie tańsza od M54 :roll: ale Twoje pieniądze, może wypowie się forumowicz, który wiele wymienił w N42, wydał sporo kasy a i tak nie był zadowolony i wsadził do auta M54b22.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kłóciłbym się czy eksploatacja N42/N46 będzie tańsza od M54 :roll: ale Twoje pieniądze, może wypowie się forumowicz, który wiele wymienił w N42, wydał sporo kasy a i tak nie był zadowolony i wsadził do auta M54b22.

 

Będzie droższe w spalaniu, ubezpieczeniu i ewentualnej akcyzie.

Nie mówię tu o naprawach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Twoje pieniądze, Twój wybór :cool2:

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje :)

 

Zrozumiałem że nie kupie dobrej E46 w cenie 10tyś.

Gdyby ktoś z uczciwych panów słyszał o E46 wartej uwagi proszę napiszcie do mnie o tym fakcie.

Pozdrawiam serdecznie :)

 

A moim zdaniem spokojnie kupisz za 10 tys zł e46 316/318 z początku produkcji w bdb stanie. Nie ideał, laleczke kolekcjonerska ale zdrowy samochod z potencjałem na lata.

spieszmy się kochac e36, tak szybko odchodzą...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ale on szuka z grzanymi sportami w skórze, bez korbotronika z tyłu, z wielofunkcyjną sportową kierą i najlepiej w m-pakiecie..więc nie ma o czym rozmawiać.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam klubowiczów

Od stycznia zaczynam poszukiwania bmki dla siebie sedan bądź coupe (fajnie by było), silnik jaki sobie wymarzyłem to 2.8 193km ale w grę wchodzi również 2.5 i 3.0L.

Moje pytanie brzmi czy w kwocie do 15tys da radę znaleźć jakiś "niezmęczony" egzemplarz ? Najbardziej zależy mi na dobrym stanie mechanicznym, jakiś mały odprysk czy wgniotka nie będą dla mnie wyznacznikiem. Jeśli tak to gdzie takiego autka najlepiej szukać ? Gdzie wy znaleźliście swoje zabawki na które się zdecydowaliście ? :)

 

Pozdrawiam i dodam że to mój pierwszy post..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jak wyżej, trzeba po prostu dobrze poszukać i na pewno coś znajdziesz, jeśli nie do 10 tyś., to do 12 tyś. na pewno :)

 

Za 13 tys zł sprzedałem swietna sztuke 323i 2 i pol roku temu. Wiec dziś, po takim upływie czasu na pewno za 10-11 cos się znajdzie. Tyle ze trzeba cierpliwie szukac i obejzec w realu co najmniej kilka samochodow.

spieszmy się kochac e36, tak szybko odchodzą...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Witam klubowiczów

Od stycznia zaczynam poszukiwania bmki dla siebie sedan bądź coupe (fajnie by było), silnik jaki sobie wymarzyłem to 2.8 193km ale w grę wchodzi również 2.5 i 3.0L.

Moje pytanie brzmi czy w kwocie do 15tys da radę znaleźć jakiś "niezmęczony" egzemplarz ? Najbardziej zależy mi na dobrym stanie mechanicznym, jakiś mały odprysk czy wgniotka nie będą dla mnie wyznacznikiem. Jeśli tak to gdzie takiego autka najlepiej szukać ?

Najlepiej w baśniach tysiąca i jednej nocy, albo u braci Grimm.

Zresztą do stycznia jeszcze masz dużo czasu poczytać ten wątek.

1.VIII.1944 - 3.X.1944 Pamiętamy 63 Dni Chwały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam klubowiczów

Od stycznia zaczynam poszukiwania bmki dla siebie sedan bądź coupe (fajnie by było), silnik jaki sobie wymarzyłem to 2.8 193km ale w grę wchodzi również 2.5 i 3.0L.

Moje pytanie brzmi czy w kwocie do 15tys da radę znaleźć jakiś "niezmęczony" egzemplarz ? Najbardziej zależy mi na dobrym stanie mechanicznym, jakiś mały odprysk czy wgniotka nie będą dla mnie wyznacznikiem. Jeśli tak to gdzie takiego autka najlepiej szukać ?

Najlepiej w baśniach tysiąca i jednej nocy, albo u braci Grimm.

Zresztą do stycznia jeszcze masz dużo czasu poczytać ten wątek.

 

 

Słuchaj kolego; takie odpowiedzi możesz sobie wsadzić w du.. , jak nie możesz po ludzku odpowiedzieć to wyłącz kompa i idź na spacer albo przejedź się swoim kiczowatym compaktem. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Moje pytanie brzmi czy w kwocie do 15tys da radę znaleźć jakiś "niezmęczony" egzemplarz ?

To ja ci odpowiem bez sarkazmu: nie da rady. Ale taka odpowiedź ci pewnie nie pasuje, więc śpieszę już z wsadzeniem sobie jej w dupe. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Leżę.. :clap:

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.