Skocz do zawartości

Chcę kupić. E46 porady,opinie pytania


barti801

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze
Ja rozumiem. Tylko chodzi o to czy 11 lub12 letnie auto będzie mi służyło bezproblemowo przez np. Następne 7lat. Bo chciałbym wpakować w niego np. Gaz, nowe ładne felgi, wymieniać wszystko z najwyższej półki, i zastanawiam się czy to autko odwdzięczy mi się niezawodnością i dobije do np.400TYS. Bo jak bym kupował to nawet liczę się z 250tys.przebiegiem. Chodzi również o to czy rdza.mi go nie zezre po 3,4,5,6,7 zimach?

Liczysz się z 250 tysi?

Moja ostatni wypust ma już 240 a służy głównie na zakupy weekendowe i do jazdy wokół trzepaka.

Poza tym takim kaszalotem nie pojedziesz za bardzo a i z wyprzedzeniem klopot.

Więc nie ma się co napalać.

1.VIII.1944 - 3.X.1944 Pamiętamy 63 Dni Chwały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,6 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

chodzi o to czy 11 lub12 letnie auto będzie mi służyło bezproblemowo przez np. Następne 7lat.....Chodzi również o to czy rdza.mi go nie zezre po 3,4,5,6,7 zimach?

 

Woow :shock: zejdźmy na ziemię :roll: Poczytaj sobie jakie drogie problemy ludzie mają z nowymi samochodami, a Ty chciałbyś kupić kilkunastoletni za kilkanaście procent ceny wyjściowej i jeszcze oczekujesz bezproblemowej eksploatacji przez kilka lat :mrgreen:

 

Teraz się zastanawiam czy również nie padłem ofiarą trola :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej wszystkim. Dłuuugo wahałam się czy zakładać tutaj konto, bo jak czytam niektóre odpowiedzi - słów brak. Będąc właścicielką Audi, Peugeota czy Suzuki - na ich forach nie było tyle jadu....Pomyślałam, zaryzykuje, zapytam:

 

Szukam E46 z gazem do 10.000. Osobę chętną pomóc proszę o info na PW. TAK, liczę, że ta osoba wstępnie podeśle mi 2-3 linki do ofert, którymi powinnam się zainteresować i potem we własnym zakresie działać. Tutaj proszę bez udzielania się nabijaczom postów, którzy nie chcą pomóc ale smalić swoje "mądrości" to pierwsi :) Bardzo przepraszam za mój post ANTY ale czytałam tutaj grzeczne prośby o pomoc i odpowiedzi w stylu "nie licz na gotowe linki, jedź, sprawdź sobie" itp.

 

Dziękuję, pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej blisko Lubuskiego ;) Ale oczywiście po coś ciekawego w tej cenie mogę i na 2 koniec PL jechać. Interesuje mnie ten konkretny model, miło jak OC i przegląd będą ważne, LPG, cena do 10k, jaka wersja silnikowa, najmniej awaryjna itp - liczę na Waszą pomoc, mnie bez różnicy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to forum jest olbrzymia skarbnica wiedzy tylko trzeba poswiecic troche czasu na przeczytanie choc czesci interesujacych postow a zapewniam ze w 99% przypadkow znajdziecie odpowiedz...

ale najlatwiej jest wejsc na pierwszy lepszy najbardziej aktywny temat i z jednym postem z rejestracja z czerwca 2015 zarzadac linkow do aut :)

SPECIAL REMAPPING SERVICE - SOFTWARE ENGINEERING - IDA PRO


Chiptuning Łódź


ŁÓDŹ BYDGOSZCZ BIRMINGHAM LONDON


https://www.tc-performance.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba masz rację. Nie ma co się napalac na takie auto :( dozbieram na e91

 

A ja mam zdanie odmienne od wiekszosci tu zarejestrowanych. 5 lat jezdzilem e46 , i cos niecos o tych autach wiem. W chwili sprzedazy (rok temu) auto miało oyginalny przebieg 201 tys km (1999 rok). Moim zdaniem, jesli nastepni użytkownicy będą dbali tak jak ja, lub tylko troszke gorzej, auto spokojnie dojezdzi do 400 tys km.

 

Jesli kupisz zadbaną sztukę z sensownym przebiegiem, pojezdzisz kilka lat bez duzych problemów. Ja ze swoim e46 przez 5 lat problemów wiekszych nie miałem. Tylko raz auto odmówiło mi posluszenstwa (pekniety zbiorniczek wyrównawczy plynu). A tak, czy -25 stopni (auto pod chmurka) czy upal, czy stalo tydzien na mrozie czy dluzej odpalało od strzała i jezdzilo bezproblemowo od punktu A do punktu B. Szybko i wygodnie, i bezpiecznie. Czego chciec wiecej od auta za takie pieniadze?

Koszty eksploatacji? Wg mnie były niskie, a patrzac na markę, wiek i osiagi auta - na prawde niskie. Przez 5 lat najwieksza inwestycja jaka mialem to kupno 4 nowych opon letnich (1200zł), ale przeciez to trzeba zmieniac w kazdym aucie.

 

Z typowych awarii to wspomniany zbiorniczek, chlodnica (300zl), sonda lambda (250zl) i guma dolotu. Wg mnie nie wiele jak na 5 lat jazdy i wiek auta (14 lat w chwili sprzedazy).

Nieraz serio załuję ze sprzedałem swoje e46, bo to super autko i przydałby mi sie taki smigacz na miasto.

spieszmy się kochac e36, tak szybko odchodzą...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rozumiem. Tylko chodzi o to czy 11 lub12 letnie auto będzie mi służyło bezproblemowo przez np. Następne 7lat. Bo chciałbym wpakować w niego np. Gaz, nowe ładne felgi, wymieniać wszystko z najwyższej półki, i zastanawiam się czy to autko odwdzięczy mi się niezawodnością i dobije do np.400TYS. Bo jak bym kupował to nawet liczę się z 250tys.przebiegiem. Chodzi również o to czy rdza.mi go nie zezre po 3,4,5,6,7 zimach?

 

jesli kupisz auto z realnym przebiegiem 200 max 250 tys km to spokojnie dojezdzisz do 400 tys km. jesli bedziesz dbal o chłodzenie i olej. Co do rdzy, to czasem atakuje delikatnie w e46, ale nie mocniej niz w innych równoletnich autach.

 

Wg mnie warto kupic takie auto i doinwestowac.

 

ja kupilem bardzo mocno doinwestowane e39 i jestem zadowolony, i z mojego e46 tez bylem bardzo zadowolony

spieszmy się kochac e36, tak szybko odchodzą...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, przymierzam się do kupna nowego samochodu, moją uwagę przyciągnęło to bmw:

 

http://allegro.pl/bmw-325-e46-coupe-2001r-lpg-i5475316621.html

 

Co o nim sądzicie?

Jak ten silnik ma się na tle innych podobnych? (2.3, 2.5 170km, 2.8 )

Jest to automat - jak z jego awaryjnością? szybkością zmiany biegów(nie spodziewam się demona prędkości aka dwusprzęgłowe)?

Co sądzicie o tym konretnym modelu?? Czy jest warty uwagi?

Na co zwrócić uwagę przy oględzinach??

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Odpowiem pytaniami na pytania..czym się kierowałeś podając tego linka? Wyglądem? Zdjęciami? Poziomem zadbania? Ceną?

Ogólnie jest odpowiedni dział do oceny, proponuję najpierw przejrzeć kilka galerii użytkowników e46, żeby zobaczyć zadbane auto:

viewforum.php?f=159

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kierowałem się zdjęciami i ceną, oferta wydaje się być atrakcyjna, szkoda, że to bmw jest oddalone ode mnie o ponad 600 km...

Napisałem do gościa email (W którym zapytałem o wyposażenie, co jest do zrobienia w nabliższym czasie i o cene) - oto co dostałem w odpowiedzi:

 

"Witam, co to jest ESP? Podgrzewane fotele(skory), automatyczne fotele, klimatyzacja nabita, nawigacja, kierownica multifunkcyjna. Posiadam auto okolo 8 miesiecy. Koncze semestr na studiach za 5 dni nastepnie wyjezdzam do ojca na stale. Do zrobienia jest: opony do wymiany, elektryka( kontrolki - poduszki, kontrola trakcji, -40 stopni, czasami swieci ikonka z olejem na zolto ale gasnie.) i trzeba wyszpachlowac przedni lewy zderzak, bo dostawczak walnal mi w auto zaparkowane pod sklepem i pozostawil wgniecenie na 8-9cm ( wyglada jak uderzenie siekiera) wklad ogolnie wyceniam na okolo 1500-2000 zl, dlatego auto jest oczywiscie do negocjacji. "

 

Kusi mnie, żeby się tam wybrać przez weekend, no ale jak się okaże, że bubel to ~1300 km i pewnie cały dzień na straty :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

W BMW układ stabilizujący tor jazdy nazywa się DSC dlatego może pyta "co to ESP?" Ciekawe, że jak kiedyś dzwoniłem do sklepu czy mają płyn hamulcowy dla układów DSC to dostałem pytanie "a co to jest DSC?" :)

Koła to tu chyba 17' jak nie 18' - komplet opon używanych 1000zł.

Kontrolka poduszki - MOŻE to tylko mata i wystarczy kupić emulator za 30zł albo wyłączyć w NCS.

Kontrola trakcji - może tylko jeden czujnik ABS 100zł/szt

-40 stopni - może czujnik temperatury zewnętrznej, nie wiem czy używki za 20zł będą działać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tatarovsky jak ma tyle usterek i mu nie przeszkadzały podczas jazdy to znaczy że nie bardzo dbał o auto... Do tego ogarniecie tego co piszesz wg sztuki to minimum z 2500 zł... Ja bym odpuścił. Jak na wszystkim oszczędzał to pewnie instalacja gazowa w stanie opłakanym jak nie silnik do remontu...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.