Skocz do zawartości

Chcę kupić. E46 porady,opinie pytania


barti801

Rekomendowane odpowiedzi

S902A General special inspection

S991A Pre-production management

 

Co oznaczają te punkty w VIN'ie? Dokładniejsze sprawdzenie przy produkcji, egzemplarz przedprodukcyjny? Jakie problemy mogą wyniknąć z egzemplarza przedprodukcyjnego? Czy coś takiego powinno w ogóle jeździć i nie ma w tym nic nadzwyczajnego, czy taki egzemplarz powinien być zniszczony?

 

Poza tym chyba pierwszy raz się spotkałem z tym, że ktoś skórzane sportowe fotele z pamięcią(takie są w VIN), wymienił na zwykłe bez elektryki. Gdzie tu sens?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,6 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam, widze ze temat świeży wiec pozwole dolaczyc i podzielić się swoim "doświadczeniem".

Od lipca tego roku jestem SZCZĘŚLIWYM posiadaczem i użytkownikiem 330ci coupe prod. 10/2004 z skrzynia manual 6 bieg. Jest to moje 3cie bmw. Nic się nie psuje. Jezdzi fenomenalnie. Brzmi rewelacyjnie. Kręci się jak oszalały. Zalewam benzynę 98 (polecam). Przyspieszenie na dwójce do pierwszej setki (6.5sec) jest dość mocnym przezyciem i ciężko się powstrzymać ;p Jest to najlepsza konfiguracja e46 z możliwych (oprócz M3). Co do kosztów eksploatacji trzeba liczyc się ze spalaniem na trasie ok 8,5 litra, choć mój osobisty rekord na tempomacie to 7.2 na dystansie 70km ; p natomiast w miescie przy normalniej lezdzie 11,5, a przy ciskaniu 14. Do tego trzeba pamietac o oleju bo każdy ktory zna temat wie ze M54 lubi sobie chlapnąć oleju co jakiś czas. Ja sprawdzam co ok 1000km i dolewam po 250-500ml. To normalne przy agresywnej jeździe, nie ma się czego bac (ten typ tak ma). Ten model jest przeznaczony do czerpania frajdy a nie oszczędzaniu na paliwie :)

330ci 04' m54b30 manual 6-gang shadow-line eibach

http://s2.ifotos.pl/mini/201703091_aswnans.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Cieszymy się Twoim szczęściem :wink: gorzej jak to 0,5l przerodzi się w 1,5l na 1000km, ale oby nie tfu tfu.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

0,5 nie wlewalem.. chodzilo mi ze miedzy 250ml a 300ml tylko tak zaokraglilem bo taka jest miarka na butelce oleju.. ;D czy tylko moja 330tka bierze troche oleju? mysle, ze chyba nie.. :) to sie tyczy wszystkich silnikow 6cylindrow w rzedzie M54. Mi to nie przeszkadza bo nie robie duzych przebiegow

330ci 04' m54b30 manual 6-gang shadow-line eibach

http://s2.ifotos.pl/mini/201703091_aswnans.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
99% M54 bierze olej, mniej lub więcej, Ty na razie zaliczasz się do grupy "mniej", więc to nie problem i oby tak zostało (albo jak najdłużej :) ), jaki masz przebieg? Jak vanosy się mają?

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

251 tys. km, nie wiem jak vanosy bo nie znam oznak zużycia, co się dzieje kiedy należy się tym zająć? jakie objawy :)

aktualnie bmw nic nie dolega, nie ma się czego nawet czepic :8)

330ci 04' m54b30 manual 6-gang shadow-line eibach

http://s2.ifotos.pl/mini/201703091_aswnans.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Na hamowni byłeś? Tego, czyli spadku mocy, chyba zawsze można się przyczepić w m54 a szczególnie m54b30 :wink: nie jestem specjalistą od benzyn, ale można zrobić chyba test w inpie, no i oczywiście słychać je, na wykresie z hamowni też powinny być widoczne ich niedomagania.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha dzięki za informacje :) nie bralem się za hamownie bo nie widze zadnych powodów, utraty mocy czy czegos takiego, nawet wprost przeciwnie jest jej odczuwalnie więcej na PB 98 ;p nie chce tez szukac na sile dziury w całym i wyrzucać pieniądze w błoto. W okresie gdy szukałem dla siebie tego modelu jezdzilem kilkoma przedliftami to znacząco odstawaly osiągami i kulturą pracy, były jakies takie przymulone i wolne :) Jeżeli cos się kiedyś zadzieje z mocą to będę się sugerowal tymi wskazówkami ;) porównywałem przyspieszenia z youtubem ( wiem ze to nie jest do końca adekwatne ale nie mam drugiej 330tki ;P) i wypada bardzo "optymistycznie" wręcz ponad oczekiwania wiec puki co nic nie ruszam.

 

Btw, jeżeli już mowa o hamowni to podobno jest możliwość "podkręcenia" z 231 na 240km. Wydaje mi się ze to tak mala róznica ze szkoda grzebać ale może się myle.. :?:

330ci 04' m54b30 manual 6-gang shadow-line eibach

http://s2.ifotos.pl/mini/201703091_aswnans.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to szczęścia życzę. Oby to był jeden z tych niezajeżdżonych egzemplarzy :cool2:

Oleju jak widzę, a raczej czytam mało bierze (ale pochwalę się, że moja jeszcze mniej, choć fakt faktem, że ja nie cisnę, a jak trochę przycisnąłem, to trochę wzięła :D Generalnie przez 4tyś km wlałem 0,5L więc spoko). Skoro piszesz, że moc jest, oleju za dużo nie bierze, to na hamowni też mógłbyś się mile "rozczarować", bo może się okazać, że niewiele albo i nic nie uciekło. Ja ze swoją 192KM pojechałem i wypluło 193,6KM :shock: Ok, może mały błąd hamowni, ale widać, że trzyma serię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Mocy nigdy nie za wiele :8) podobno dobre programy robi Bagor, chodzi o benzyny, bo kopciucha to prawie każdy ogarnia. Nie jestem bardzo w temacie, ale chyba montują kolektor wydechowy od m52 i jest poprawa, jak coś namieszałem to niech mnie ktoś naprostuje :roll: możesz zamontować "krótszy" dyfer i będzie spora różnica na plus, poszukaj na pewno znajdziesz.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to bardzo mila niespodzianka dostać wykres z mocą ponad serie :) to znak ze ktoś wcześniej dobrze dbał o silnik i tak trzymac :cool2:

 

mocy nigdy za mało... trochę się nie zgodze ponieważ mój dobry kolega uzytkuje e90 335i z czipem na ok. 350km (wersja usa) w dzisiejszej rozmowie telefonicznej powiedział ze nie da rady jechać i jest to tak niebezpieczne ze az męczące (spadl pierwszy "śnieżek") no ale to inny temat ;P

 

co to zmiany dyfra to przyznam ze nie slyszalem o takim zabiegu ale raczej omijam ingerencje w mechanikę i zmiany czegos co fabryka dala, myslalem tylko o zmianie programu ale raczej sobie daruje :)

330ci 04' m54b30 manual 6-gang shadow-line eibach

http://s2.ifotos.pl/mini/201703091_aswnans.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Bez przesady, porządne i świeże opony zimowe, włączone dsc i spokojnie można okiełznać nawet 350km w tylnym napędzie. Wiadomo jak jest szklanka to muskanie gazu.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nawet myślałem o wymianie dyfra + zmianie skrzyni na "szóstkę", żebym nie musiał w trasie żyłować silnika na piątym biegu, coby setkę przekroczyć :mrgreen: (żart) ale sam nie wiem, bo:

 

- sam tego nie zrobię. Nie znam się. Moja wiedza kończy się na wyliczeniu przełożenia na stronach internetowych :oops:

- nie znam żadnego speca, który by był oblatany w tym temacie (jak ktoś zna w okolicy Wa-wy to chętnie poznam)

- nie wiem na co bym trafił przy wyborze używanego dyfra i skrzyni - nie chciałbym się wpakować na minę i kupić czegoś co jest szmelcem. Wiadomo na allegro wszystkie części po (co najwyżej) 50 tysiącach przebiegu :cry2: a w realu już nie tak różowo. Z kolei na nowe mnie nie stać.

Edytowane przez artur03061982
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz racje, to jego pierwszy samochod z taka moca wiec się przestraszyl ale wszystko jest kwestia przyzwyczajenia i praktyki :8) w moim przypadku problem jest mniejszy i niech tak zostanie ;p

330ci 04' m54b30 manual 6-gang shadow-line eibach

http://s2.ifotos.pl/mini/201703091_aswnans.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Do czasu, szybko przyzwyczaisz się do mocy, ale dobrze, że idzie zima to będziesz stopniowo wykorzystywał moc :cool2:

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety ale kupowanie używanych silników, skrzyn biegow czy dyferencjałów wiaze się z OGROMNYM ryzykiem czego sam doswiadczylem przy mojej pierwszej 330d 2000r. jak to maja w zwyczaju przy 300tys przebiegu przedliftowe dyferki lubią wyć. Kupilem DWA używane dyfry i każdy wył w podobnym stopniu. Pytalem w serwisie żeby kupic nowy bo to wycie momentami było nieznośne. A wiec nowy kosztowal 5000 wiec odpuscilem i tak jedzilem :) potem sprzedałem. dzięki bogu tutaj tego nie ma :dance:

330ci 04' m54b30 manual 6-gang shadow-line eibach

http://s2.ifotos.pl/mini/201703091_aswnans.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Sedana/touringa 316/318i 98-99r. powinieneś znaleźć w dobrym stanie.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tym daj spokoj, totalny trup, chinskie lampy, kierownicy polowy nie ma, stan spartański ;)

celuj w taki stan, silnik mocniejszy i pewniejszy, dobry na lpg, wyposazenie ponad norme, za bardzo przyzwoitą cene :wink:

http://otomoto.pl/oferta/bmw-seria-3-320-150kmfull-opcjaharman-kardonz-niemiec-ID6yFL6D.html

330ci 04' m54b30 manual 6-gang shadow-line eibach

http://s2.ifotos.pl/mini/201703091_aswnans.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oli48 dobrze radzi. ta wystawiona przez niego bez porownania z tamtą za 9400 ze słupca. choc i tak szykuj sie na wydatki typu zawieszenie, hamulce, cos przy silniku, ale za to masz stan i wyposazenie dosc dobre :)

gg 5216510


6981e5d7cb7f0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
z tym daj spokoj, totalny trup, chinskie lampy, kierownicy polowy nie ma, stan spartański ;)

celuj w taki stan, silnik mocniejszy i pewniejszy, dobry na lpg, wyposazenie ponad norme, za bardzo przyzwoitą cene :wink:

http://otomoto.pl/oferta/bmw-seria-3-320-150kmfull-opcjaharman-kardonz-niemiec-ID6yFL6D.html

Jaki piękny przebieg tego 320i..wkleił auto z gazem i zarejestrowane za 9400 a proponujesz mu auto za 10900 bez gazu i do opłat a napisał, że ma na auto 10k :roll: Naprawdę wierzysz w to co handlarz napisał? Przebieg, stan?

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wierze w tylko to co widze a widze tylko zdjecia, wiadomym jest ze przebieg to ruska ruletka i pewnie nie jest prawdziwy ale za takie pieniadze bez rdzy i z ładnie utrzymanym środkiem i wyposazeniem nawet jakby mial 80,100 tys wiecej to nie zrobi roznicy, poza tym wiadomo to nie jest market i 10900 oznacza max 10 jak nie mniej, opłaty + rejestracja z tym silnikiem i przy takiej kwocie to 723zl (czyli mało), oczywiscie ze mozna kupic taniej trupa (http://otomoto.pl/oferta/bmw-seria-3-sprzedam-bmw-e46-ID6yFzh5.html) + (3000 na remont blacharski, zawieszenie, silnik, robocizna) takie są realia, trzymajmy sie granicy zdrowego rozsądku :lol:

btw, napisal ze ma 11tys i ze gaz sam moze zalozyc :)

330ci 04' m54b30 manual 6-gang shadow-line eibach

http://s2.ifotos.pl/mini/201703091_aswnans.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Zakładasz, że jak przejechał "jedyne" 2 mln. km. :shock: to już trup? :8)

Jeśli chodzi o kwotę zakupu to napisał najpierw do 10k i dopiero pisał o założeniu gazu a na koniec napisał 10-11k, więc 11 uznaję za próg bólu, czyli z gazem i po pakiecie startowym :wink:

Swoją drogą ta za 6700 to niezła oferta, drzwi w kolor, na błotnik trochę szpachli, kiera z alledrogo za 100,- i porządne dywaniki z biedry za 40,-, w sumie może 7300 (z wymianą oleju) i z powrotem na alledrogo za 8500, czysty zysk :cool2:

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.