Skocz do zawartości

[e90] 320d - Pytanie na temat opon


virek_kk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Kupiłem sobie właśnie felgi AEZ SYDNEY w fajnej cenie, rozmiar 8x18cali, i zastanawia mnie jaki rozmiar opon sobie kupić bo chce mieszane. Rozmawiałem z konsultantem ze znanej polskiej strony WWW zajmującej się sprzedażą ogumienia i powiedział mi ze na przód 225x40 a na tył 245x40, bo niby 255x35 nie wejdzie na 8x18 bo jest za wąska. Czy to prawda bo jednak mnie bardziej interesuje 255x35

http://www.elpokupka.ru/images/AEZ/AEZ_Sydney_2.jpg

 

[EDIT]

Dodam ze et felgi wynosi 30,

 

 

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko tych felg nie ma w większym rozmiarze, a te felgi akurat bardzo mi się podobają. Akurat tu gdzie aktualnie mieszkam nie ma kolein i dziur wiec o pływanie się nie martwie, a moc jest jaka jest mi taka wystarczy :mad2: , będę chciał większych emocji to sobie motor kupie a tam emocje są dużo większe niż w aucie. Wracając do pytania, czy naprawdę 255x35 nie wejdzie na felgę 8 ??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli wsadzisz 255/35 to i tak opona nie będzie dobrze ułożona na feldze 8cali, będzie nieco wyższa. Felgi fajne, ale myślę, że lepiej pozostać przy 225/40 na obu osiach, zwłaszcza biorąc pod uwagę moc samochodu + możliwość rotacji kół (chyba, że chcesz być wolniejszy :cry: )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze kolega clip ma racje. A co do pytania, to konkretnej odpowiedzi nie mam, ale moge ci powiedziec ze mam 255/30 R19 na tyle na feldze 9,5 i jest kot, wiec wydaje mi sie ze 255 na 8 to naprade moze byc niemozliwe, a napewno nie dobrze wygladajace i zle wplywajace na zachowanie auta na zakretach...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to chyba jednak zainwestuje w oponki 225x40, a szkoda bo chciałem mieszane i żeby tył fajnie szeroki był :(

 

225 to tez nie malo, zobaczysz. Dystanse na tyl i bedzie kozak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

da radę to wsadzić, ale opona będzie wylana poza rant felgi.

sam miałem 265 na 8.5cala, poza słabym wyglądem minusów nie zauważyłem.

 

jezeli koniecznie chcesz szersze tyły to możesz 235/40 ewentualnie - powyżej będzie zbyt duża różnica obwodu toczenia kół i może ci wariować DSC/ABS.

 

225 mało! tyłek e90 zaczyna dobrze wyglądać od 255+ :D

 

pozdro

http://img38.imageshack.us/img38/8832/hu9c.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to chyba jednak zainwestuje w oponki 225x40, a szkoda bo chciałem mieszane i żeby tył fajnie szeroki był :(

 

Jeśli chciałeś taką konfigurację, to niestety trzeba było na tylną oś nie kupować felg o szerokości 8". Zakładaj śmiało 225/40 R18 - zaleta jest taka, że po sezonie możesz zamienić je osiami :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.