Skocz do zawartości

E90 330i VIN: WBAPM110X0E188730


Rekomendowane odpowiedzi

Panowie,

 

Co powiecie na temat takiej E90: http://otomoto.pl/bmw-330-bmw-330i-272km-bogate-wyposaz-C25927870.html

 

Dość niski przebieg jak na 2009 (47k = 15,5k rocznie?)

 

Czy były tego rodzaju kierownice w E90 z 2009 roku?

 

Coś mi nie pasuje z systemem kontroli trakcji DTC - czy rozkodowanie to wykaże, czy też DTC mogło zostać dodane "ekstra" (przez właściciela lub tylko by podbić aukcję)?

 

Pzdr!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na przebieg trzeba uważać choć myślę, że 47tys km jest całkiem prawdopodobne. Samochód jest młody więc myślę, że nie powinno być problemu z ustaleniem przebiegu bo przecież gwarancja w najgorszym wypadku skończyła się rok temu. Z DTC jest wszystko ok, nie wiem czy przypadkiem w E90 DTC nie jest w standardzie bo jeszcze nie widziałem na oczy E90 bez DTC. Kierownica też jest taka jak trzeba. Jak masz oglądać to weź ją na sprawdzenie do ASO, zapłacisz około 600-700zł a będziesz wiedział praktycznie wszystko.

 

Następnym razem sam rozkoduj VIN, instrukcję masz podpiętą.

 

 

Art.

 

Wartość

Numer podwozia WBAPM110X0E188730

Kod typu PM11

Typ 330I OL (EUR)

Typoszereg E E90 (MUE)

Seria 3

Rodzaj konstrukcji LIM

Układ kierowniczy LL

Drzwi 4

Silnik N53

Pojemność skokowa 3.00

Moc 200

Napęd HECK

Skrzynia biegów AUT

Kolor BLACK SAPPHIRE METALLIC (475)

Tapicerka LEDER DAKOTA/SCHWARZ (LCSW)

Data prod. 2009-06-03

 

Składanie Wyposażenie

Kod

 

Nazwa (interfejs)

 

Nazwa (ETK)

S1CAA SELEKTION COP RELEVANTER FAHRZEUGE Selekcja COP ważnych pojazdów

S1CDA BRAKE ENERGY REGENERATION Brake Energy Regeneration

S205A AUTOMATIC GETRIEBE Automatyczna skrzynia biegów

S216A SERVOTRONIC Wspomaganie układu kier. Servotronic

S230A EU SPEZIFISCHE ZUSATZUMFAENGE Zakres dodatkowy, charakteryst. dla UE

S258A BEREIFUNG MIT NOTLAUFEIGENSCHAFTEN Ogumienie zdatne do jazdy po uszkodzeniu

S2PAA RADSCHRAUBENSICHERUNG Zabezpieczenie śrub kół

S2S2A LM RAEDER STERNSPEICHE 287/MB Obr. BMW, st. le. spr. gw. 287

S313A AUSSENSPIEGELPAKET Lusterko zewn. z funkcją składania

S358A KLIMAKOMFORT-FRONTSCHEIBE Szyba frontowa klimatyzacji komfort

S423A FUSSMATTEN IN VELOURS Dywaniki podłogowe Velours

S428A WARNDREIECK Trójkąt ostrzegawczy i apteczka

S431A INNENSPIEGEL,AUTOMATISCH ABBLENDEND Lusterko wewn. ściemniane automatycznie

S441A RAUCHERPAKET Pakiet dla palących

S459A SITZVERSTELLUNG, ELEKTR.MIT MEMORY Elektryczna regulacja foteli z pamięcią

Kod

 

Nazwa (interfejs)

 

Nazwa (ETK)

S464A SKISACK Worek na narty

S465A DURCHLADESYSTEM System załadunku

S488A LORDOSENSTUETZE FAHRER/BEIFAHRER Podparcie lędźwi kierowcy i pasażera

S494A SITZHEIZUNG FUER FAHRER/BEIFAHRER Podgrzwanie fotela kierowcy/pasażera

S4AEA ARMAUFLAGE VORNE VERSCHIEBBAR Podłokietnik przedni, przesuwany

S4B9A INT.LEISTE ALUMINIUM FEINSCHLIFF Listwy wewnętrzne alum. drobno szlif.

S502A SCHEINWERFER-WASCHANLAGE Spryskiwacze reflektorów

S508A PARK DISTANCE CONTROL (PDC) Park Distance Control (PDC)

S521A REGENSENSOR Czujnik deszczu

S522A XENON-LICHT Światło ksenonowe

S534A KLIMAAUTOMATIK Klimatyzacja automatyczna

S544A GESCHWINDIGKEITSREGEL. MIT BREMSF. Regulacja prędkości z funkcją hamowania

S5DCA FONDKOPFSTUETZEN KLAPPBAR Zagłówki w siedzeniu tylnym składane

S663A RADIO BMW PROFESSIONAL Radio BMW Professional

S672A CD WECHSLER 6-FACH Zmieniarka CD na 6 płyt CD

Kod

 

Nazwa (interfejs)

 

Nazwa (ETK)

S698A AREA-CODE 2 Area-Code 2 do DVD

S710A M LEDERLENKRAD M Kierownica skórzana

S760A INDIVIDUAL HOCHGLANZ SHADOW LINE Wysoki połysk Shadow-Line

P7RSA COMFORT PAKET Pakiet Comfort

S853A SPRACHVERSION ENGLISCH Wersja językowa, angielski

S863A SERVICE KONTAKT-FLYER EUROPA Spis dealerów, Europa

S880A ENGLISCH / BORDLITERATUR Literatura pokładowa, angielski

S8SCA LAENDERSPEZ. TELESERVICEFREISCH. Aktywacja syst. telem. char. dla kraju

S8SPA COP STEUERUNG Sterowanie COP

 

Składanie Wyposażenie seryjne

Kod

 

Nazwa (interfejs)

 

Nazwa (ETK)

S1CBA CO2 UMFANG Zakres CO2

S321A EXTERIEURUMFAENGE IN WAGENFARBE Zakr. wyp. zewn. w kolorze pojazdu

S497A MITTELARMLEHNE IM FOND Podłokietnik środkowy na kanapie

S548A KILOMETERTACHO Licznik kilometrów

http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Nie wiem czy zauważyłeś, że nie zaznaczył bezwypadkowy, więc na szkodę parkingową nie licz, tylko na coś konkretnego.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Nie wiem czy zauważyłeś, że nie zaznaczył bezwypadkowy, więc na szkodę parkingową nie licz, tylko na coś konkretnego.

Hehe jakie masz chłopie teorie to się w pale nie mieści ... Ciekaw jestem jak byś Ty sprzedawał i nie był pewien na 100 % że poprzedni właściciel nie wymieniał drzwi lub błotnika i zaznaczasz że jest bezwypadek a ktoś ma możliwość sprawdzenia i po przyjeździe mówi że jesteś oszustem bo piszesz o bezwypadkowości ... Trzeba jechać i oglądać a nie na podstawie zdjęć i opisu ferować takie wyroki. Czasem jak czytam to co ludzie tu wypisują to się jeszcze nie trafił samochód który by był ok.

Krzysztof
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ciekawe kto jak wymienia błotnik później przy sprzedaży uważa to jako wypadek :roll: ale jak twierdzisz, że tu tak było to super..słuszna uwaga: jechać i oglądać, a na koniec zamknąć ten dział..

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Zawsze może się trafić wyjątek, ale...to właśnie będzie wyjątek. Ostatnio wziąłem rzeczoznawcę do sprawdzenia auta i on jednoznacznie stwierdził, żeby nawet nie zwracać uwagi na takie pojazdy, które w ogłoszeniu nie mają zaznaczonej opcji "bezwypadkowy". Bo jak ktoś zaznaczył "bezwypadkowy" to tylko czasami się zdarza, że coś grubszego z autem się działo, ale jeśli nie jest zaznaczone "bezwypadkowy" to jeszcze mu się nie zdarzyło, żeby samochód był OK. No, chyba, że ktoś lubi ulepy spawane z 2-3 samochodów a do tego kilogramy szpachli. Koleś chyba wie co mówi - w końcu codziennie wykonuje po kilka oględzin.

 

Gdybyś Ty sprzedawał samochód, którego byś był pewien to przecież byś nie zapomniał dodać opcji "bezwypadkowy" i nie pominąłbyś wielu opcji wyposażenia, prawda? Więc jeśli samochód nie ma opcji "bezwypadkowy" to nie licz, że on będzie bezwypadkowy. Tak samo jak nie ma zaznaczonych ksenonów to nie licz, że ksenony będą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Zawsze może się trafić wyjątek, ale...to właśnie będzie wyjątek. Ostatnio wziąłem rzeczoznawcę do sprawdzenia auta i on jednoznacznie stwierdził, żeby nawet nie zwracać uwagi na takie pojazdy, które w ogłoszeniu nie mają zaznaczonej opcji "bezwypadkowy". Bo jak ktoś zaznaczył "bezwypadkowy" to tylko czasami się zdarza, że coś grubszego z autem się działo, ale jeśli nie jest zaznaczone "bezwypadkowy" to jeszcze mu się nie zdarzyło, żeby samochód był OK. No, chyba, że ktoś lubi ulepy spawane z 2-3 samochodów a do tego kilogramy szpachli. Koleś chyba wie co mówi - w końcu codziennie wykonuje po kilka oględzin.

 

No właśnie dlatego każdy jest "bezwypadkowy". :duh: Kto normalny wiedząc jakie jest podejście kupujących NIE zaznaczy w takim wypadku "bezwypadkowy". Warto być uczciwym jak rzeczoznawca wychodzi z takiego założenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Zawsze może się trafić wyjątek, ale...to właśnie będzie wyjątek. Ostatnio wziąłem rzeczoznawcę do sprawdzenia auta i on jednoznacznie stwierdził, żeby nawet nie zwracać uwagi na takie pojazdy, które w ogłoszeniu nie mają zaznaczonej opcji "bezwypadkowy". Bo jak ktoś zaznaczył "bezwypadkowy" to tylko czasami się zdarza, że coś grubszego z autem się działo, ale jeśli nie jest zaznaczone "bezwypadkowy" to jeszcze mu się nie zdarzyło, żeby samochód był OK. No, chyba, że ktoś lubi ulepy spawane z 2-3 samochodów a do tego kilogramy szpachli. Koleś chyba wie co mówi - w końcu codziennie wykonuje po kilka oględzin.

 

No właśnie dlatego każdy jest "bezwypadkowy". :duh: Kto normalny wiedząc jakie jest podejście kupujących NIE zaznaczy w takim wypadku "bezwypadkowy". Warto być uczciwym jak rzeczoznawca wychodzi z takiego założenia?

 

Ktoś, komu kupujący oklepie maskę przyjeżdżając oglądać niby bezwypadkowy samochód, który okazuje się, że jest po dużym wypadku, więc oględziny i przyjazd to tylko strata czasu. I nie przesadzaj, że każdy jest oznaczony jako bezwypadkowy, bo tak nie jest. A rzeczoznawca wie co mówi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rozkodowanie

 

Z vin wynika, że auto produkowane na Europę, a papiery w j. angielskim. :duh:

 

Tzn. czy jeśli auto jest produkowane na Europę, to nie powinny być w języku angielskim?

Czyżby to oznaczało, że to jakiś dziwny "ulepek"?

 

Zastanawiam sie, czy w ogóle dzwonić, bo jechać ponad 500 km i trafić na minę, to jakoś mi się nie widzi :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Zawsze może się trafić wyjątek, ale...to właśnie będzie wyjątek. Ostatnio wziąłem rzeczoznawcę do sprawdzenia auta i on jednoznacznie stwierdził, żeby nawet nie zwracać uwagi na takie pojazdy, które w ogłoszeniu nie mają zaznaczonej opcji "bezwypadkowy". Bo jak ktoś zaznaczył "bezwypadkowy" to tylko czasami się zdarza, że coś grubszego z autem się działo, ale jeśli nie jest zaznaczone "bezwypadkowy" to jeszcze mu się nie zdarzyło, żeby samochód był OK. No, chyba, że ktoś lubi ulepy spawane z 2-3 samochodów a do tego kilogramy szpachli. Koleś chyba wie co mówi - w końcu codziennie wykonuje po kilka oględzin.

 

No właśnie dlatego każdy jest "bezwypadkowy". :duh: Kto normalny wiedząc jakie jest podejście kupujących NIE zaznaczy w takim wypadku "bezwypadkowy". Warto być uczciwym jak rzeczoznawca wychodzi z takiego założenia?

 

Ktoś, komu kupujący oklepie maskę przyjeżdżając oglądać niby bezwypadkowy samochód, który okazuje się, że jest po dużym wypadku, więc oględziny i przyjazd to tylko strata czasu. I nie przesadzaj, że każdy jest oznaczony jako bezwypadkowy, bo tak nie jest. A rzeczoznawca wie co mówi.

 

Ale przecież to Twój "rzeczoznawca" powiedział, że mało który opisany jako bezwypadkowy jest faktycznie bezwypadkowy, a "żeby nawet nie zwracać uwagi na takie pojazdy, które w ogłoszeniu nie mają zaznaczonej opcji "bezwypadkowy". :duh:

 

Dlatego u nas prawie każdy jest bezwypadkowy bo inaczej większość ogłoszenie po prostu pomija z automatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rozkodowanie

 

Z vin wynika, że auto produkowane na Europę, a papiery w j. angielskim. :duh:

 

Tzn. czy jeśli auto jest produkowane na Europę, to nie powinny być w języku angielskim?

Czyżby to oznaczało, że to jakiś dziwny "ulepek"?

 

Zastanawiam sie, czy w ogóle dzwonić, bo jechać ponad 500 km i trafić na minę, to jakoś mi się nie widzi :(

Trochę niezręcznie to ująłem z czego najbardziej się ucieszył Steeler. :mrgreen: Ale do rzeczy, o to mi chodziło co napisałeś. Ja się z czymś takim nie spotkałem, ale nie musiałem wszystkiego widzieć :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

 

Ale przecież to Twój "rzeczoznawca" powiedział, że mało który opisany jako bezwypadkowy jest faktycznie bezwypadkowy, a "żeby nawet nie zwracać uwagi na takie pojazdy, które w ogłoszeniu nie mają zaznaczonej opcji "bezwypadkowy". :duh:

 

Kolego - przeczytaj jeszcze raz to co napisałem. Potem jeszcze raz przeczytaj. A jak zrozumiesz co napisałem to możemy wrócić do dyskusji :) Jeśli jednak nie zrozumiesz to napiszę jeszcze raz - rzeczoznawca powiedział, że jak w ogłoszeniu NIE JEST napisane "bezwypadkowy" to praktycznie w 100% jest to padlina po sporym wypadku. Natomiast jeśli w ogłoszeniu JEST napisane "bezwypadkowy" to tylko czasami zdarza się, że będzie to padlina po wypadku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

 

Ale przecież to Twój "rzeczoznawca" powiedział, że mało który opisany jako bezwypadkowy jest faktycznie bezwypadkowy, a "żeby nawet nie zwracać uwagi na takie pojazdy, które w ogłoszeniu nie mają zaznaczonej opcji "bezwypadkowy". :duh:

 

Kolego - przeczytaj jeszcze raz to co napisałem. Potem jeszcze raz przeczytaj. A jak zrozumiesz co napisałem to możemy wrócić do dyskusji :) Jeśli jednak nie zrozumiesz to napiszę jeszcze raz - rzeczoznawca powiedział, że jak w ogłoszeniu NIE JEST napisane "bezwypadkowy" to praktycznie w 100% jest to padlina po sporym wypadku. Natomiast jeśli w ogłoszeniu JEST napisane "bezwypadkowy" to tylko czasami zdarza się, że będzie to padlina po wypadku.

 

Przecież to pogrubione to cytat Twojego posta. I chodzi o to, że ludzie zaznaczają BEZWYPADKOWY /obojętnie jak jest faktycznie/ dlatego, że jak radzi Twój rzeczoznawca ludzie olewają te ogłoszenia które nie mają zaznaczonej opcji bezwypadek. Rozumiesz teraz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Chyba Ty nie rozumiesz jaki był mój przekaz, ale średnio mi się chce to tłumaczyć. Skoro jak słusznie zauważyłeś nawet "bezwypadkowe" bywają jednak wypadkowe po sprawdzeniu to czego się spodziewać po tych, które na dzień dobry nie są oznaczane jako "bezwypadkowe" - takie pojazdy po prostu z miejsca należy skreślić i takie jest moje przesłanie - pojazd z tego wątku nie jest oznaczony jako "bezwypadkowy", więc ja bym sobie go odpuścił bez oglądania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba Ty nie rozumiesz jaki był mój przekaz, ale średnio mi się chce to tłumaczyć. Skoro jak słusznie zauważyłeś nawet "bezwypadkowe" bywają jednak wypadkowe po sprawdzeniu to czego się spodziewać po tych, które na dzień dobry nie są oznaczane jako "bezwypadkowe" - takie pojazdy po prostu z miejsca należy skreślić i takie jest moje przesłanie - pojazd z tego wątku nie jest oznaczony jako "bezwypadkowy", więc ja bym sobie go odpuścił bez oglądania.

Sory,ale głupoty wypisujesz.

Uczciwi ludzie mając przetarty błotnik nie zaznaczą opcji bezwypadkowy,

więc nie należy skreślać aut,które nie mają oznaczonej tej magicznej nazwy.

Kupując w de dużo razy się spotkałem,że było brak opisu bezwypadkowy,a w opisie było uszkodzony,a dokładnie po przyjeżdzie autko miało lekkie wgniecenie lub porysowanie drzwi po sprawdzeniu całego autka okazywało się,że jest wogóle nietknięte od nowości poza tymi uszkodzeniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Jeśli ja wypisuję głupoty to o Tobie nie da się napisać niczego więcej poza tym, że jesteś naiwny. Najczęściej po solidnych oględzinach "przetarty błotnik" okazuje się szkodą całkowitą oraz wspawaną ćwiartką/połówką innego samochodu. Ale ok, nadal uważaj, że uczciwi ludzie po przecierce parkingowej od razu rezygnują z opcji "bezwypadkowe". Wg mnie uczciwi ludzie mimo wszystko zaznaczą w takim przypadku bezwypadkowe, ale na pytanie czy były jakieś szkody lub czy było coś powtórnie lakierowane odpowiedzą zgodnie z prawdą, że jakiś element był wymieniany/lakierowany. Nie piszemy o DE tylko o PL.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, z całym szacunkiem do Waszej wiedzy - proszę o zrozumienie, mimo, że jestem tu "nowy", to według mnie szeroko pojęta netykieta obejmuje na każdym forum, więc...

 

Według mnie troszkę odskoczyliscie od głównego tematu - może dlatego, że Was ten samochód w ogóle nie interesuje (w przeciwieństwie do mnie i być może innych), ale główne pytanie, które bezpośrednio związane jest z tym pojazdem ginie w natłoku offtopic'owej dyskusji :(

 

Tak więc pozwolę sobie powtórzyć (z nadzieją na uzyskanie właściwych rad/odpowiedzi/etc.):

 

W sumie nie wiem ile osób to przeczyta, ale zapytać zawsze warto...

 

Czy ktoś sie spotkał z czymś takim, tzn. z anglojezyczną dokumentacją dla pojazdu, który był wyprodukowany na Europę?

 

Dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
W sumie nie wiem ile osób to przeczyta, ale zapytać zawsze warto...

 

Czy ktoś sie spotkał z czymś takim, tzn. z anglojezyczną dokumentacją dla pojazdu, który był wyprodukowany na Europę?

 

Ale sugerujesz, że niby co? Masz w VIN, że to pojazd z kierownicą po lewej, licznik w kilometrach więc ani angol ani amerykaniec skąd ma więc pochodzić?

 

A dopowiadając na pytanie, tak ja się spotkałem z takim autem i opisem, samochód był sprowadzony ze Szwajcarii, mam nawet gdzieś zdjęcia jego KS i kielicha z VIN.

 

s0nar: a co znaczy "bezwypadkowy" i co powinien zaznaczyć właściciel pojazdu który kupił samochód w całości i nie potrafi określić jaką miał przeszłość lakierniczo-blacharską?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście zamawiam auta w U.K u autoryzowanego dealera BMW w specyfikacji LHD i jedyna instrukcji jaką możesz dostać to anglojęzyczna... nawet jak wejdziesz na konfigurator www.bmw.co.uk masz fury z kierą po lewej stronie...dużo taniej i z dużo lepszym wyposażeniem w standardzie a jak masz zniżki to w ogóle rewelacja...

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.