Skocz do zawartości

Spalanie F25 28i 2.0 tt


Miki.

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 101
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Zasłużeni forumowicze
To jest takie banalne i zajmuje najwyżej 5 min. po każdym tankowaniu... a pozwala się zorientować w ilości paliwa i innych wydatkach, a co lepsze jest za darmo.

Będziesz Miał Wydatki


http://www.motostat.pl/user_images/40716/icon1.png

BavarianVIN: WODZIKZ68FST

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zrobię kolejny update dla tego motoru i spalania. A więc: trasa Południe Północ, w tym masakra korki na Pd i średnia całkowita z przelotu 14.9Litra.

Kolejna sprawa - przelot odcinka Stryków - Pruszcz Gd średnia 17.9 !!!! Myślałem że się komputer/czujnik/inne ustrojstwo popsuło jak po 330km wyskoczyła rezerwa.

O swoich prędkościach/średniej/obchodzeniem z gazem nie będę pisał - to nie o tym program :oops: ale przelot był gibki :) - nie wszystko było mądre - to chyba tylko w kwestii że więcej spalić się chyba nie da. Średnią już się jednak nie pochwale bo trochę wstyd byłby.

 

Wnioski - lepiej jechać nieco wolniej bo na tankowanie traci się około 10minut a duże różnice spalania przy większych prędkościach na tym się prawie niwelują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
No cóż 17,9 to niemało... nawet jak na Suv-a. Tyle to pali Grand Cherokee z silnikiem HEMI :mrgreen: , ale coś za coś, radość z jazdy musi kosztować...

Będziesz Miał Wydatki


http://www.motostat.pl/user_images/40716/icon1.png

BavarianVIN: WODZIKZ68FST

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak w kwestii b.dużego spalania...

Nigdy wcześniej nie miałem takich wyników - dużo było gaz-hamulec na krajowych + autostrady.

Przejazd maxymalnie nie economy...

 

A jakie mialby spalanie cherokee przy takiej jeździe to sobie nie wyobrażam:) nie był to najmądrzejszy przejazd...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio udalo mi sie X3 zrobic spalanie 20,7l na odcinku kilku kilometrow. :)

 

Ogolnie jak sie idzie ogniem i predkosciami >200km/h to srednia ponad 17l nie jest niczym dziwnym.

Przy takim samym stylu Commander HEMI pali duuuuzo wiecej. Moj rekord to 250km, na baku 80l. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie bez zmian : 13-14 litrów (niezależnie od programu jazdy) :wink: Ciekawe ,że komputer pokazuje mi przejechane 5 mil więcej (nigdy nie zerowany) niż mam przejechane ogólnie:

2989 mil do 2985 pokazywane na całkowitym przebiegu. To dopiero ciekawostka ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio udalo mi sie X3 zrobic spalanie 20,7l na odcinku kilku kilometrow. :)

 

Ogolnie jak sie idzie ogniem i predkosciami >200km/h to srednia ponad 17l nie jest niczym dziwnym.

Przy takim samym stylu Commander HEMI pali duuuuzo wiecej. Moj rekord to 250km, na baku 80l. :)

 

Znajomy testował WV Touareg V10 na autostradzie z Strykowa w kierunku na poznań . Zatankowany pod korek i nie dojechał do Poznania na jednym baku. A bak ma 100 l.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio udalo mi sie X3 zrobic spalanie 20,7l na odcinku kilku kilometrow. :)

 

Ogolnie jak sie idzie ogniem i predkosciami >200km/h to srednia ponad 17l nie jest niczym dziwnym.

Przy takim samym stylu Commander HEMI pali duuuuzo wiecej. Moj rekord to 250km, na baku 80l. :)

 

Znajomy testował WV Touareg V10 na autostradzie z Strykowa w kierunku na poznań . Zatankowany pod korek i nie dojechał do Poznania na jednym baku. A bak ma 100 l.

 

to chyba historia jak z kawału o rybie 1,5m i zapalonej lampie w jeziorze....

ze Strykowa do Poznania jest 203 km czyli spalanie musiałoby wyjść ca. 50l/100km....

to chyba ziłem albo krazem....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wniosek.... ile wleje tyle spali

 

 

Nie wiem czy nie włożę kija w mrowisko tym stwierdzeniem , ale ....

Moje 20i spaliło mi na trasie 350 km 8,3L/100 km Lublin - Warszawa - Lublin, kto zna tą trasę to wie jak można tam jechać. Średnia coś koło 90 km/h

XmaX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest moja intencja przekonywanie kogokolwiek bo rzeczowych dowodów nie mam. Jakkolwiek na pewno nie 50 l/100. Jak się zapaliła rezerwa to zostało jeszcze w baku około 18 litrów więc spalanie z gazem w podłodze na poziomie 38 wydaje się w miarę realne ( swoją droga był taki test w auto świecie F25 28 i tez podawali wyniki spalania z gazem w podłodze jak znajdę w arch to przytoczye )

 

PS apropo zil w wersji wojskowej pali na poligonie 80 - 120 na sto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Update do zużycia przy dłuższych odcinkach na tempomacie

160km/h - 13.5L

180km/h - 16.5L

190km/h - 17.5L

chyba najkorzystniej wygląda przelot 160km/h. Pomiary robiłem trzymając tempomat załączony jadąc po równych odcinkach odległości powyżej 20km...

 

generalnie ostatnia trasa 4500km i średnia 10.3L avg ok 90km/h - autostrady i krajowe poza PL

jadąc do 130km/h jest ekonomicznie i poniżej 10L - uważam że ok :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No fajnie :D chciałbym uzyskiwać takie prędkości... najszybciej jechałem jakieś 140/150 (kosztowało 115 USD) :duh:

Mnie przy 140 pani ze stanowej policj chciala pozbawic przyjemnosci podrozowania z rodzina i chciala mnie odwiezc na komisariat. Udalo mi sie jakos z tej watpliwej przyjemnosci wywinac. Zaproponowala za to spotkanie w sadzie, mam na poczatku lipca. :mad2:

Kiedyś było tak:

[...] wszyscy kupujemy BMW dla radochy z jazdy, nie zawsze kierując się do końca rozumem. [...]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.