Skocz do zawartości

wspomaganie na mrozie


daniel

Rekomendowane odpowiedzi

witam,zauwazylem ostatnio ze przy duzym mrozie rano po odpaleniu kierownica kreci sie z lekkim oporem ,tak jakby wspomaganie nie dzialalo na 100%,czy moze to byc sygnal do wymiany plynu albo co gorsze pompy wspomagania,pozdr.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie płyn tylko olej przekładniowy. Z regóły ma kolor czerwony i stosuje się go również w skrzyniach automatycznych.

Natomiast jeśli opory przy kręceniu kierownicą na mrozie są wyraźnie większe niz normalnie to proponuje Ci wymianę tego oleju.

Mało kto go wymienia a on również starzeje sie jak olej silnikowy (może troche wolniej). Proponuje Ci np. MOBIL ATF 220 Premium.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko usunąć cały olej z układu.

Ja w e32 730 - 3,0 i 6 cyl. w rzędzie robiłem to tak:

1. Kupiłem w aptece strzykawke 100ml i załozyłem na koniec kawałek gumowego węża

2. Wyciągnołem całą zawartość ze zbiorniczka wyrównawszego

3. Póżniej zapaliłem motor i kumpel obrócił kierownice w jedna stronę (troche oleju cofneło się do zbiorniczka)- ja go strzykawką wyssałem, potem w drugąstrone kierownicą i znowu wyssanie, i tak kilka razy.

4 Nalanie nowego oleju do zbiorniczka do osiagnięcia stanu.

 

Najszybszy sposób bez rozbierania niczego. Może nienajlepszy bo zawsze w układzie zostanie troche starego ale ok. 70-80 % wyciągniesz.

Mi wystarczyło 0,8- 0,9 L oleju

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie płyn tylko olej przekładniowy
O dżizys... płynem też się go nazywa, tekst z valvoline.pl

"W lutym 2004 roku Valvoline Polska wprowadziła na rynek nowy produkt - MaxLife ATF - półsyntetyczny płyn do przekładni automatycznych oparty na zaawansowanej technologii chemicznej, przeznaczony do samochodów z większym przebiegiem."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.