Skocz do zawartości

E90 - 320d 163KM na 211KM - czy nie za dużo?


damaslow

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zdecydowałem się na zawirusowanie mojego autka i wyszło całkiem ciekawie: z serii 163KM/348Nm na 211KM/430Nm. Ale ten sukces spać mi teraz nie daje, bo zastanwiam się jak będzie z trwałością skrzyni i silnika.

Czy po takiej modyfikacji nie powinno się jednak przeprowadzić procedury adaptacji skrzyni? Trochę dziwnie się teraz zachowuje, bo najpierw szybko zmienia na wyższe biegi, a później redukuje jak się ciągle przyśpiesza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...hmmm, strasznie "okrągłe" te wykresy jak na BMW...w serii 350Nm to dość sporo, więc wynik końcowy może też lekko zawyżony
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy automatyczna skrzynia nie ma wpływu na te zaokrąglenia, t. zn. wynik pomiaru? Tunning robiłem w Kreatorze, a z tego co czytałem to hamownię mają całkiem przyzwoitą.

 

Jeżeli kwestionujecie wynik pomiaru, to gdzie mógłbym go zweryfikować w rejonie Warszawy, ale niezbyt kosztownie? Albo w kraju, ale to pewnie nie tak od razu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...a [BAD] jaś, nowa hamownia w Kreatorze wygładza i zaokrągla wykresy...beznadzieja, to nawet nie przypomina przebiegu momentu w BMW ...a w automacie właśnie wykresy są bardzo "kanciaste" i płaskie

...Rogalowa to taka sama hamownia, też więcej pokazuje, ale przynajmniej nie wygładza tak mocno kresek :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...a [bAD] jaś, nowa hamownia w Kreatorze wygładza i zaokrągla wykresy...beznadzieja, to nawet nie przypomina przebiegu momentu w BMW ...a w automacie właśnie wykresy są bardzo "kanciaste" i płaskie

...Rogalowa to taka sama hamownia, też więcej pokazuje, ale przynajmniej nie wygładza tak mocno kresek :wink:

 

he, a ile więcej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak obserwując większość wykresów gdzie seryjna BMW np. e90 2.0 163KM mają zazwyczaj ponad 170KM...inne także serie o ok 5% w górę... mogę domniemać że to własnie ok 5% jest...ja tez jak odebrałem nowa hamownię po miesiącu poprosiłem o zmianę kalibracji o -4% ...teraz w większości przypadków auta pokazują serię :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...no wiem :mrgreen:

...problem jest taki...jak Rogal kupił nowe rolki, to zaczął na nich pracowac...jak zrobił juz parędziesiat aut, to juz trochę za późno było aby korygować, bo jak jakieś wcześniej zrobione auto wraca...to niema porównań, ja jednak to zrobiłem, a jak coś wróciło to informowałem że musimy dołożyć wirtualnie 4-5% :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.