Skocz do zawartości

e36 323i sprzegło

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
nadchodzi czas jego wymiany i pytam się was co lepiej wybrać? zestaw sprzęgła LUK czy Sachs?
Opublikowano

Ja niedawno w swojej 320 wymieniłem na Sachsa i na prawde musze polecić ;)

Zrobiłem juz ponad 5kkm, ułozyło się, dotarło i teraz łapie jak powinno, nie szarpie, nie ślizga ;)

I cena dobra :)

Z BMW jest jak z seksem.. Po co latać na ręcznym jak można dać w pi*de ^^

http://images75.fotosik.pl/883/2efac5199f97deb3med.jpg


http://bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=134&t=202893

Moja mała :)

Opublikowano
  • Zasłużeni forumowicze

Luk i Sachs to ta sama jakość. Z tym ze z LUka ostatnio pojawiły się jakieś podróby. Sugeruj się ceną, bo jakościowo nie bedzie różnicy. Patrz na rok dokłądnie po tam jakiaś zmiana po 10.95. A że Sachs jest tańszy od luka wiec bierz Sachsa.

 

PZDR>

Opublikowano

Kolega wyżej ma rację.

Oryginalnie w BMW jest montowany LUK ale nie wiem czy SACHS też sie nie zdarzał. Jakość ta sama a LUK jest droższy.

Na Alledrogo możesz znaleźć i podzwonić czy dokładnie spasuje a jeśli tak to bierz w ciemno bo na pewno będzie dobrze;)

Z BMW jest jak z seksem.. Po co latać na ręcznym jak można dać w pi*de ^^

http://images75.fotosik.pl/883/2efac5199f97deb3med.jpg


http://bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=134&t=202893

Moja mała :)

Opublikowano

dzisiaj wybrałbym LUK'a

wymieniłem 1,5 roku temu komplet sprzęgła na Sachs i mam szarpanie na półsprzęgle. Prawdopodobnie zwichrowana tarcza. Aha nie wiem jak LUK ale Sachs sprzedaje regenerowane komplety jako nowe.

Sprzedam felgi aluminiowe 15"
Opublikowano
  • Autor

kupiłem sachs zobaczymy jak bedzie chodziło.

może ważne jest przykręcenie odpowiednim momentem docisku tak jak to pisze w książce sam naprawiam żeby ładnie chodziło a nie na czuja

Opublikowano
Ja bardziej polecam sachsa, chociaż ostatno nie uznają praktycznie żadnych moich reklamacji.
>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>><<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<
Opublikowano
  • Zasłużeni forumowicze

Ja tam w życiu ani luka, ani sachsa nie reklamowałem jeszcze. Wszystko zalezy kto i jak zamontuje, a o poprawnym zamontowaniue sprzegłą swiadczą małe niuanse, które potem się odbijają na pracy układu.

 

PZDR>

Opublikowano
nie wiem na czym polega problem ale było wymienione wg TIS'a , wycentrowane, a śruby dokrecone odpowiednimi momentami. po prostu miałem chyba pecha i trafiłem jakąś zwichrowana tarczę...
Sprzedam felgi aluminiowe 15"
Opublikowano
  • Autor
założony nowy komplet muszę się trochę przyzwyczaić bo lżej chodzi niż stare
Opublikowano
Koledzy a kiedy mam wymienić dwumas? TO sie wymienia w tedy co sprzęgło czy jak? Na allegro takie zestawy chodzą po 1500zł wraz ze sprzęgłem
Opublikowano
dwumase wymieniasz jesli już czuc duże drgania i szarpania. Również jak konkretnie przypalisz sprzęgło to dwumasa dostaje ostro po tyłku

Z BMW jest jak z seksem.. Po co latać na ręcznym jak można dać w pi*de ^^

http://images75.fotosik.pl/883/2efac5199f97deb3med.jpg


http://bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=134&t=202893

Moja mała :)

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano
  • Autor
już minęło troszkę czasu od wymiany sprzęgła przejechałem około 2000 km bunia była w górach i wszystko spoko ładnie ciągnęła pod górki ale pojawił mi się taki problem około 4 - 5 razy, że postoju na światłach poczułem zapach przypalonego sprzęgła. Z tego co wiem to tarcza się nie układa i od razu powinno być wszystko ok . pod pedałem czuje się wszystko ok. może mechanik dokładnie nie odpowietrzył układu ????
Opublikowano

bardzo możliwe.

Właśnie to jest urok hydraulicznego sprzęgła. Źle odpowietrzone nie będzie pracowało jak należy

Z BMW jest jak z seksem.. Po co latać na ręcznym jak można dać w pi*de ^^

http://images75.fotosik.pl/883/2efac5199f97deb3med.jpg


http://bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=134&t=202893

Moja mała :)

Opublikowano
  • Autor
nie ma to jak kiedyś na linkę wszystko było :)
Opublikowano
panowie nie ma co narzekac wkońcu nasze autka mają juz te swoje naście lat i nadal cieszą oko a w szczególności uszy(R6) niejednego przechodnia :) a tak naprawde nie maja lekkiego zycia :) a do tego jakby sie nic w nich nie psulo to niemielibysmy tego forum :norty:
Opublikowano
  • Autor
panowie robiłem test z krawężnikiem na 2 i 3 biegu delikatnie bardzo powoli puszczałem sprzęgło w obu przypadkach samochód zgasł na 2 wystarczyło mniej popuścić sprzęgła na 3 biegu troszkę więcej. Jadą na 5 biegu wciskam gaz do oporu samochód równo przyspiesza nie ma efektu idących obrotów w górę więc sprzęgło się raczej nie ślizga może ten zapach jest z czegoś innego w firmie jak będę swoim samochodem w jadę sobie na swój u spawany podjazd i obejrzę auto od spodu. Dziwna sprawa raz śmierdzi raz nie

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.