Skocz do zawartości

320 d sterownik świec


tulipan1310

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,dwa miesiace temu wymieniłem 4 swiece na nowe,dzisiaj pojechalem na kompa i wykazało mi że trzy swiece sa spalone.Mi sie wydaje że jest to nie możliwe żeby padly nowe swiece,ja osobiście obstawiam na padniety sterownik świec żarowych.Czy ktos powie mi czy mam racje ? i jeszcze jedno gdzie szukac tego sterownika świec moj motor to 320 D M47D 150km 2004r.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki błąd może wskazywać na sterownik świec.U mnie pokazywało 4 spalone w były wstawione kilka tygodni wcześniej.Mozesz oddac do regeneracji .Kolega naprawia tutaj:

 

memberlist.php?mode=viewprofile&u=36648

 

Padniętych swiec też nie można wykluczyć .Trzeba sprawdzić :D

W razie pomocy pisać na PW,bo nie śledzę wszystkiego na bieżąco
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
planuje kupic nowy i zamontowac go samemu

 

 

Tylko nie zdziw się jak z czasem i nowy Ci padnie ponieważ są wadliwe fabrycznie, a po naprawie u kolegi masz taniej i nie powinien się już zepsuć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie, mozesz tez zdjac kolektor dolotowy i tez sie jakos mozna dostac, ale ja rowniez dzis zakladalem sterownik z dolu z kanalu.

Zregenerowalem swoj u kolegi ktorego polecono Ci wyzej, daje dozywotnia gwarancje i jest za 30% ceny nowego. U mnie bledy swiec pojawialy se roznie - jednego razu 3, innego 2 sztuki... nigdy nie pojawily sie wszystkie 4, jednak zregenerowalem sterownik, zeby miec pewnosc ze to nie on. Jutro sprawdze czy wywalilo bledy swiec.

No wlasnie, przy okazji pytanie - zalozmy ze wywali mi znow bledy np. 2 swiec. Mam wymienic te dwie czy od razu komplet??? No i jak sa liczone te bledy? bede mial spalone np. na 3 i 4 cylindrze to znaczy ze to sa swiece przy scianie grodziowej czy te blizej wentylatora chlodnicy???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
1 jest najbliżej wentylatora. Ja bym wymienił wszystkie.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rowniez polecam Rogera - bezproblemowo pomogl mi zregenerowac sterownik. regeneracja usuwa rowniez fabrczny blad, ktory powoduje uwalanie sie swiec, wiec chcocby z tego powodu warto to zrobic.

do demontarzu nie potrzebujesz kanalu - podnosnik i jazda. dla wprawnych rak to jakies pol godziny roboty lacznie z odkreceniem i dokreceniem oslon. poki temp dodatnia to mozesz jezdzic bez sterwonika czekajac na regeneracje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
dodam jeszcze korzystając z obserwacji Rogera że jak czujnik temp. (który dokładnie nie pamiętam - autor sobie poszuka referatu o tym) przekłamuje to świece grzeją się dużo dłużej niż powinny i to jest efekt ich szybkiego padania.
szukam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.