Skocz do zawartości

E61 530d dogrzewanie silnika


music-man

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze
Niestety dekodery dostępne w internecie nie podają pełnego wyposażenia więc chyba będę musiał udać się do serwisu.

 

Tu wszystko sam rozkodujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O kurcze rewelacyjna opcja!

Nawet nie wiedziałem, że tak można.

Dziękuję bardzo:)

Tylko czy w takiej liście jest zapisane dogrzewanie silnika, które nie jest jako takim webastem?

U mnie na liście nie ma wyszczególnionego webasto ale może też dlatego, że nie jest to dodatkowa opcja tylko standard w dieslach.

Muszę jeszcze dobrze dopytać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
W E60/61 w standardzie nie montowali piecyka do dogrzewania silnika, tylko w E46 i E39 i to nie we wszystkich rocznikach tak że jeśli nie masz po rozkodowaniu vin tzn. że go nie posiadasz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pełne webasto, w opisie standheizung. Czy to webasto robi tez za dogrzewanie silnika czy tylko jako postojowe do kabiny gdy sobie sam włączę pilotem lub przez timer? W starym 320d widziałem takie co się włączało zawsze po włączeniu silnika (gdy temp niska) i powodowało szybkie rozgrzanie silnika...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ja mam pełne webasto, w opisie standheizung. Czy to webasto robi tez za dogrzewanie silnika czy tylko jako postojowe do kabiny gdy sobie sam włączę pilotem lub przez timer? W starym 320d widziałem takie co się włączało zawsze po włączeniu silnika (gdy temp niska) i powodowało szybkie rozgrzanie silnika...

 

Kiedy włączam pilotem lub ustawiam poprzez I-drive webasto to ogrzewa tylko wnętrze ale część płynu chłodzącego nagrzewa się tak że kiedy uruchomisz silnik to otwiera się obieg i ciepły płyn miesza się z resztą i można odczuć że silnik ma lżej przy porannym rozruchu, natomiast webasto zaczyna dogrzewać silnik kiedy go uruchomimy i temperatura na zewnątrz spadnie poniżej +5 stoponi to wtedy włącza się automatycznie co słychać i widać spaliny wydobywające się z tej małej rurki wydechowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ciekawe dowiedziałem się od speca w sprawie Webasto klimy itp. , że bmw montowało też takie elektryczne grzałki nie Webasto lecz własnej konstrukcji i one dogrzewały właśnie tylko płyn chłodzący.

Podobno na allegro można znaleźć takie dodatkowe podgrzewacze które bardzo prosto montuje się w przewodzie płynu chłodzącego ale nie mogę znaleźć nigdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Co ciekawe dowiedziałem się od speca w sprawie Webasto klimy itp. , że bmw montowało też takie elektryczne grzałki nie Webasto lecz własnej konstrukcji i one dogrzewały właśnie tylko płyn chłodzący.

Podobno na allegro można znaleźć takie dodatkowe podgrzewacze które bardzo prosto montuje się w przewodzie płynu chłodzącego ale nie mogę znaleźć nigdzie.

 

Zgadza się, w E46 najpierw montowali webasto jako dogrzewacz silnika a potem zaczęli wkładać elektryczne podgrzewacze płynu chłodzącego. http://allegro.pl/bmw-e46-podgrzewacz-przeplywowy-elektryczny-i2676723562.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...

Witam.

Bardzo proszę o pomoc!! Podłączyłem e61 2004r. 3.0d pod kompa bo przestała działać z pilota Webasto. Po podłączeniu wyszły takie kody, proszę o pomoc od czego zacząć jakie to mniej więcej koszty i w ogóle z czym to się je :)

E71D

9C54

9C78

3F57

43F1

4BF3

4232

4252

4262

4B10

Sygnał z pilota Webasto jest bo kiedy chce uruchomić je to zapalają się światła wewnętrzne ale nie uruchamia się Webasto ani z pilota ani z poziomu idrive. Auto łapie normalnie temperaturę bo sprawdzałem w ukrytym menu. Jak jest zimy nie ma mocy jakby nie palił na wszystkie gary, po zatrzymaniu wyłączeniu i włączeniu auta wszystko jest ok, czyli moc i przyspieszenie działa jak powinno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.