Skocz do zawartości

330i cabrio 2001, odtwarzacz CD


Adrian A-One

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Niedawno kupiłem wymieniony wyżej samochód...

Nie potrafię poradzić sobie z problemem odtwarzania płyt w oryginalnym radiu.

 

Formatu *.mp3 było do przewidzenia, że nie odtworzy. Ściągnąłem jednak tzw. converter, zamieniający mi *.mp3 na *.wav.

Pliki zapisywałem w formacie audio (program, którego do tego używałem to Nero).

Niestety jakkolwiek bym nie próbował, zawsze ten sam problem : CD ERROR.

 

Jak można zgrać swoje piosenki na płytę w taki sposób, żeby działały w oryginalnym odtwarzaczu w samochodzie?

Ktoś ma na to sposób?

 

Niektóre płyty (oryginalne) działają, jednak lubię robić sobie z nich składanki... i stąd prośba o pomoc.

 

 

EDIT:// właśnie przeczytałem, że nagrywanie w najwolniejszej prędkości może rozwiązać w/w problem. Jestem w trakcie testowania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Nic nie musisz konwertować, w nero masz opcję "nagraj audio cd" wrzucasz pliki mp3, prędkość wiadomo, nie najwyższa i wszystko śmiga :cool2:

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nagrałem w najmniejszej prędkości (wybrałem pliki w formacie *.wav) i działa! :D

 

Przynajmniej tak myślałem, dopóki nie wyjechałem w trasę... po najechaniu na nierówność drogi niestety przyjemność ze słuchania się kończy.

Gdyby przerwało grać na krótką chwilę (niecałą sekundę) i dalej grało (jak to jest w odtwarzaczach, z którymi do tej pory się spotykałem) byłoby ok.

Niestety w tej BMW odtwarzacz jakby "gubił" utwór, szukał jej (nieraz pół minuty) i dopiero dalej gra. W międzyczasie można usłyszeć "chrzęsty" w głośnikach, jak np. przy podłączaniu komputerowych głośników do gniazdka.

 

 

Spróbuję nagrać płytę jeszcze raz (wybiorę pliki *.mp3 tym razem) i zobaczymy co dalej. Jednak już o tym piszę, bo może ktoś miał podobny problem i wie jak temu zaradzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Zmieniłem Windowsa (10), musiałem zmienić nero (2015) i nie mogę nagrać już żadnej płyty :/

Prędkość minimalna x10, oczywiście wybieram opcję audio CD, bez usuwania ciszy (*.cda), pliki w formacie *.mp3

 

Nic tylko ERROR CD i ERROR CD

 

Płyta, którą nagrałem i pochwaliłem się właśnie w tym temacie, działa do dzisiaj.

 

Może to zależeć rzeczywiście od samej płyty CD? Jest oczywiście standardowa CD-R. Nigdy nie słyszałem o wynalazku "Audio CD".

 

Nie mam pojęcia czego to kwestia... boję się, że 8x prędkość powinna być, a nie mam takiej opcji w aktualnej nagrywarce :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwykły Windows Media Player radzi sobie wyśmienicie z nagrywaniem muzyki. Wchodzisz w niego a następnie zakładka "Nagraj" wrzucasz muzykę i nagrywasz. Płytki które używam to zazwyczaj Verbatim CD-R i nigdy nie miałem jakichkolwiek problemów z odtwarzaniem. Bez różnicy czy auto jeździ po dziurach czy prostej drodze. Radio w wersji Business.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie dziwcie sie ze 15-sto letnie radio moze miec problem z odtwarzaniem plyt, sam laser tez jest czescia ktora ulega wyeksploatowaniu, do tego jesgo soczewka czesto jest zabrudzona. warto nagrywac muzyke na dobrych, firmowych plytach jak np verbatim, zdarzalo mi sie ze na jakichs taniochach w ogole odtwarzacz nie czytal plyty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Verbatim są u mnie niedostępne, na płytach Sony jest ten sam problem.

 

Piszę z pytaniem czy uważacie, że zmiana nagrywarki coś da? Jest kupiona najzwyklejsza (zewnętrzna), najtańsza Samsunga, bo nie miała mi służyć do niczego innego jak właśnie najzwyklejsze nagrywanie muzyki na płyty, co robię może 2 razy w roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak wyżej kolega napisał plus to co wspominałem wcześniej. Nagraj zwykłym WMP gdzie on automatycznie konwertuje pliki mp3 do odpowiedniego formatu. Myślę, że w tym może tkwić problem. A płytki Verbatima kupowałem nawet w E.Leclerc więc pewnie w Carrefour i niektórych sklepach typowo komputerowych jak np Media Markt powinny być. A jak nie to można zamówić z allegro. To są jedne z najlepszych od długich lat mi służą i zawsze bez problemów. Nagrywarka raczej nie ma większego znaczenia. Sam nagrywam na nagrywarkach co prawda wewnętrznych w komputerze no ale nie droższych jak 50 zł i daje rade całkowicie z każdym rodzajem płyt. W każdym komputerze, który posiada odtwarzacz płyt powinieneś móc nagrać spokojnie płytkę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do problemów lubię podchodzić LOGICZNIE.

Skoro mam inną nagrywarkę, inny system, inne płyty, inny program do nagrywania i nie działa mi żadna nowo nagrana płyta, a stara, porysowana, siedząca niezmiennie w radiu od 2 lat owszem, znaczy to, że problem nie leży w radiu, a w sposobie nagrywania.

 

Zmieniłem płyty - nic to nie dało (nigdy też nie spotkałem się w życiu z "gorszej jakości płytą CD" - zawsze działały).

Próbowałem Nero, Alkohol, Windows Media Player - nic to nie dało (a tu doszukiwałem się przede wszystkim problemu).

Próbowałem różnych prędkości - nic to nie dało (choć zdawałem sobie sprawę, że im szybciej, tym mniejsze prawdopodobieństwo, że zadziała).

Próbowałem wynalazku "Płyta Audio" - nic to nie dało (zgodnie z oczekiwaniami).

Zmieniłem nawet system - nic to nie dało (choć to był akt desperacji, bo system nie ma nic do tego).

 

Została mi nagrywarka albo laser.

Chciałem zacząć od zmiany nagrywarki, ale uparłem się, że dzisiaj chcę problem rozwiązać, więc poszedłem czyścić laser, pomimo, że - logicznie rzecz biorąc - uważałem to ze bezsens.

 

Działa.

Szukając pozytywnych aspektów: mam teraz chyba z 20 kopii tej samej playlisty. Tak na wszelki wypadek. Wszystkie działają.

 

Dziękuję za podpowiedzi, Panowie ;)

 

 

Napiszę tu coś, czego nie znalazłem nigdzie w internetach polskich i angielskich (sam szukałem) - soczewka lasera jest dostępna po zdjęciu górnej pokrywy w szczelinie przy "okrągłym elemencie" (na którym obraca się płyta). Zdecydowanie lepiej widoczna gdy się tą część delikatnie wciśnie, żeby zrobić większą szczelinę.

Sposób czyszczenia - waciki do uszu + spirytus salicylowy. Na mokro, sucho i jeszcze raz na mokro i sucho.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do problemów lubię podchodzić LOGICZNIE.

 

Zmieniłem płyty - nic to nie dało (nigdy też nie spotkałem się w życiu z "gorszej jakości płytą CD" - zawsze działały).

 

 

Chciałem zacząć od zmiany nagrywarki, ale uparłem się, że dzisiaj chcę problem rozwiązać, więc poszedłem czyścić laser, pomimo, że - logicznie rzecz biorąc - uważałem to ze bezsens.

 

teraz wyciagnij wnioski apropo jakosci plyt cd ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.