Skocz do zawartości

Telepawka przednich kół e38 3.0D 99r


tomcio37

Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowiczów. Było wiele tematów dotyczących tego zjawiska ale mój chyba jest bardziej nietypowy : pojawia sie telepanie kierownicy w przedziale prędkości 80-90 km/h i co jest najbardziej denerwujące raz to jest a raz nie ma tych objawów . Potrafię przejechać 1000km jednego dnia i nic!!! a jadąc do pracy następnego dnia chce mi kierownice wyrwać z rąk!!! Sprawdzałem wyważenia kół , był wyszarpany na szarpakach i nikt nie potrafi mi powiedzieć co to do jasnej anielki jest!!!

Proszę o pomoc bo juz nie wiem gdzie i czego szukać .

 

Tomasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego walczyłem z tym problemem bardzo bardzo długo i to w mojej e 38 i kolegi tez ,szarpanie kierownica drgania w przedziale 80-90 najbardziej samochod był sprawdzany chyba 6 razy na szarpakach , wywazania koł , zmiany koł na inne , zmiany opon ,sprawdzanie piast , i wkoncu trafiłem na kogos kto rzeczywiscie sie znał na tych autach , po pierwsze sprawdzanie na szarpakach w tych autach nie wiele pokaze bo samochod jest dosyc ciezki stoi na kołach dociazony i nawet jesli w wachaczach jest wybity sworzen lub tuleje to pokazuje wszystko ok , wiec zeby sprawdziuc dobrze zawieszenie samochod musi by w powietrzu najlepiej 2 osoby i sprawdzanie , ja sprawdzałem 6 razy na trzepakach i za kazdym razem mowili ze ok a kierownica waliła jak głupia , a potem na podniesionym aucie w innym zakładzie okazało sie ze 3 wachacze do wymiany i jeden łacznik stabilizatora ,,,, tak ze u Ciebie na 95 procent to winna zawieszenia wachacze maja luz albo na sworzniu lub na tulei najlepiej wymieniac cale
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 99% wahacze tzw bumerangi do wymiany...przechodziłem to samo tzn moje E38...na sprawdzaniu zawieszenia wszystko było lala a po wymontowaniu wahaczy okazało sie,że szrot...kupiłem nowe bumerangi,założylem i jak ręką odjął...Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Ja wymienilem bumerangi-troche sie poprawilo,wymienilem opony na nowe-jeszcze gorzej.Na szarpakach tez byl sprawdzany pare razy i nic,tarcze wygladaly jak nowe.

Przyczyna byly zwichrowane tarcze,a wygladaly jak nowe.Po wymianie na komplet Zimmermann Sport nastala bloga cisza :D

Malo tego wiem co bylo tego przyczyna,zjezdzajac z niemieckich autostrad do Polski natrafilem na burze i ulewny deszcz,tarcze byly rozgrzane po 10godz jazdy w upale i sie poprostu pokrzywily od naglej zmiany temperatury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Koledzy może trzeba zapytać kto nie walczył z tym tematem.

Albo tak jak wyżej to ujęliście bumerangi lub tarcze a jeszcze i inne elementy zawieszenia. Przy tulejach od bumerangów trzeba pamiętać o dobrym montażu by przypadłość się szybko nie powtórzyła.

Z tarcz to tylko Zimmerman daje radę lub ASO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy może trzeba zapytać kto nie walczył z tym tematem.

Albo tak jak wyżej to ujęliście bumerangi lub tarcze a jeszcze i inne elementy zawieszenia. Przy tulejach od bumerangów trzeba pamiętać o dobrym montażu by przypadłość się szybko nie powtórzyła.

Z tarcz to tylko Zimmerman daje radę lub ASO.

 

Co masz na myśli pisząc o dobrym montażu bumerangów/tulei? Jest tam jakiś cmyk?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A widzisz, dzięki za info w życiu bym nie pomyślał :duh: Zapytałem bo wiosną będę musiał coś tam porobić w zawieszeniu bo już delikatnie coś tam wiesz... Czyli tylko przykręcenie tych bumerangów trzeba wykonać na opuszczonym samochodzie, więcej patentów nie ma? :norty:

Jeszcze raz dzięki, cenna rada no bo to cenne części :norty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.