Skocz do zawartości

Demontaż panelu oświetlenia w podsufitce


Muszkat

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

Mam taki oto problem, w E92 chce sprawdzić czy mam podłączony mikrofon w panelu oświetlenia w podsufitce.

Czy aby do zdjąć należy najpierw zdjąć podsufitkę czy są na to jakieś inne sposoby? Ewidentnie coś jakaś śrubka trzyma maskownicę panelu z góry. Ma ktoś może jakieś zdjęcia tego panelu? bo nic nie mogę znaleźć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie masz szyberdachu to nie trzeba nic extra demontować - przy panelu masz mleczny plastik na przodzie - możesz go delikatnie i równomiernie podważać aż wyczepi się z zatrzasków.

Następnie od przodu około 2-3 cm od brzegu masz małe wycięcia które naprowadzają Cię na dwa metalowe klipsy - ja wciskałem je do środka dość wąskim śrubokrętem. Jest trochę niewygodnie, przeszkadza lusterko a nawet i przednia szyba - przynajmniej w moim wypadku.

Jeśli masz szyberdach, to trzeba zdjąć uszczelkę i lekko odchylić w dół podsufitkę i z tej pozycji wyczepić panel.

pozdrawiam

http://www.hostpic.org/images/75oie_1992258bREE92Wx_2_.png

Pomogę w mojej okolicy przy diagnozie,kodowaniu itp. Free of charge.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Jeśli nie masz szyberdachu to nie trzeba nic extra demontować - przy panelu masz mleczny plastik na przodzie - możesz go delikatnie i równomiernie podważać aż wyczepi się z zatrzasków.

Następnie od przodu około 2-3 cm od brzegu masz małe wycięcia które naprowadzają Cię na dwa metalowe klipsy - ja wciskałem je do środka dość wąskim śrubokrętem. Jest trochę niewygodnie, przeszkadza lusterko a nawet i przednia szyba - przynajmniej w moim wypadku.

Jeśli masz szyberdach, to trzeba zdjąć uszczelkę i lekko odchylić w dół podsufitkę i z tej pozycji wyczepić panel.

 

Mam dach "panoramę" w E91 i tak się złożyło, ze i ja dziś wyjmowałem panel oświetlenia - bez demontowania czegokolwiek. Od strony lusterka są dwa zaczepy na wysokości lampek "do czytania" - trzeba małym cienkim śrubokrętem wyczepić i po sprawie. Przyznaję, że nie jest łatwo. Poszukaj na allegro taką lampę jaka masz u siebie i na fotce dokładnie obejrzyj jak wyglądają zaczepy - będzie łatwiej je namierzyć. Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super Dzięki wielkie za pomoc bo już sie bałem że podsufitke bede musiał zdejmować. a wiecie może co muszę zrobić żeby doposażyć samochód w tel głośnomowiący? bo jak się okazało mam w bagażniku moduł ze znaczkiem bluetooth'a i w podłokietniku wyjścia USB i AUX czy poza wiązką światłowodową i mikrofonem coś jeszcze będzie potrzebne?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie masz szyberdachu to nie trzeba nic extra demontować - przy panelu masz mleczny plastik na przodzie - możesz go delikatnie i równomiernie podważać aż wyczepi się z zatrzasków.

Następnie od przodu około 2-3 cm od brzegu masz małe wycięcia które naprowadzają Cię na dwa metalowe klipsy - ja wciskałem je do środka dość wąskim śrubokrętem. Jest trochę niewygodnie, przeszkadza lusterko a nawet i przednia szyba - przynajmniej w moim wypadku.

Jeśli masz szyberdach, to trzeba zdjąć uszczelkę i lekko odchylić w dół podsufitkę i z tej pozycji wyczepić panel.

 

U mnie jeden metalowy zatrzask od strony szyby czołowej - lusterka wychodzi bardzo łatwo- natomiast drugi ani drgnie. Mało nie połamałem tej podsufitki i dalej nie mogę wyciągnąć tego plastiku... :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...
Stary temat ale może się komuś przyda, żeby łatwo wyczepić te zatrzaski wystarczy ze spinacza biurowego czy jakiegoś drucika zrobić haczyk zdejmujemy plastik osłonę lampek, plastiki od światełek do czytania, i mamy zatrzaski na wierzchu , haczykiem ciągniemy do siebie blaszkę jedna i druga i mamy panel na wierzchu. Pozdr.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie za dużo kombinowania? Kilka razy demontowałem ten panel i najlepszym sposobem moim zdaniem jest demontaż prawego uchwytu daszka przeciwsłonecznego kierowcy i lewego uchwytu daszka pasażera, odgięcie lekko podsufitki przy lusterku na grubość palca, włożenia palca i zdjęcia dwóch klipsów metalowych, które są na wysokości lampek. Potrzebny śrubokręt krzyżykowy, sprawny palec i jakieś 3 min wolnego czasu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...
Czy jest możliwość skorzystania z zasilania doprowadzonego do oświetlenia do zasilenia kamerki samochodowej? Byłoby zdecydowanie mniej ciągnięcia kabla niż po słupku, tylko pytanie czy prąd jest po stacyjce...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Witam. Podepnę się pod temat. Chcę zmienić lampkę podsufitki tą na środku dachu na lampkę m-pakietową. Pytanie brzmi czy będą działać lampki do czytania , ponieważ w lampce którą mam obecnie nie ma tych lampek do czytania ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.