Skocz do zawartości

318d/2002 - moja przygoda z pompa VP44


DavidKrakow

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

dla tych , co nie wiedza , ortografia z Czech , to przepraszam..

 

Niestety spotkala mnie chyba , potwierdzenie bedzie w poniedzialek , przygoda z padniecziem pompy VP44.

 

Pisze ten watek dla wszystkich tych , co moze im sie zdarzyc...

Narazie jestem na poczatku przygody , bo jeszcze mechanik nie potwierdzil...Z mechanikami trudno...jak juz spotkam fajnych , milych , uczciwych - firma Petromech w Krakowie , to sie okaze , ze nie robia BMW . Wczesniej mialem Audi 80 , wspanialy , juz nie mal historiczny samochodzik/1991/ z ktorym radzili sobie dobrze - oj jak tanio bylo :D - ktory ale nie wystarczal juz mi na dlugie podroze - 1000-1500 miesiecznie ,to zostawilem go swagrowi , ktory teraz smieje sie z moich wydatkow :D ..Poprostu siadlem za kierownice beemki i kurde...faajnie , przejechalem pare kilometrow w beemce , sprawdzilem z kolegami z serwisu powyzej i powiedzialem tak....

3 miesiace jezdzilem i rewelacja..Po czytaniu forum tutaj , zmienilem wogule poglad na samochody , z jakiegosz nieznajomego powodu chce sie beemke odrazu dopiescic na max...I to kupowalem hamulce , oleje , filtry , wezyki , poduski , opony,drazki , odmy , tuleje, przepustnice od Trandolfa , i inne male , ale wsumie kosztowne rzeczy ...Mechanicy mowia , masz auto w porzadku i wpychasz pieniadze , tego jeszcze nie widzielismy...no tak te beemka dziala na mnie , przed tem nie wiedzialem co to jest wezyk , co to jest przepustnica , wiedzialem , ze jest auto , kierownica , biegi i trzeba olej zmieniac..nauczylem sie juz tyle tutaj ze szok ...ja humanista.. :D no dosyc tej serdce rwiajacej historii

 

Pewnego rana , po 3 dniach postoju...odpalam...i jakos dluzej rozrusnik kreci.zawsze o tak odpalil....co to jest....cholera..wskoczyl....powoli przyciskam gaz i ...tu nic ..zero reakcji....potem po paru przycisnieciach sprzegla i gazu,paru zgasnieciach i odpalaniach cos tam obroty ida w gore , ale zauwazam , ze ekonomizer tez nic...zapomialem powiedziec , ze jak odpalilem , to klemba siwo-bialego dymu...az sie przestraszylem....smrod jak od diabla....

Ruszam powoli ta bryka :D i ona sobie jeszcze z 500 metrow bardzo luznie reaguje na pedal gazu......w koncu troche zagrzana i jedzie , ..jak by ja cos trzymalo,ale jedzie....za 15 minut jazdy , jak by sie nic ne stalo....ale w glowie ciagle mysli , co sie dzieje , cholera...przyjechalem na miejsce B i od razu do komputera ...haslo siwy dym , brak mocy , zadna reakcja pedalu gazu....no i to chyba ta pompa wspaniala....

 

Wiedzialem , ze to juz grubsza sprawa , i z tym juz nie mozna jechac do moich mechanikow , ktorych juz trudno bylo namowic na wymiane przepustnicy od Trandolfa....To szukam , kto sie zna w Krakowie na tych beemkach....Na forum E46 znajduje kolege x.e.o.n. bardzo chwalony pasionata , co juz widac po jego galerii....Odpisal , ze nie ma sprawy ...naprawimy..sympatyczny gosc i widac , ze lubi to robic...

Jesteszmy umuwieni na poniedzialek....Jak mu dzwonilem , to akurat przyznal , ze zna na pamiec silniki benzynowe , ze diesel nie zabardzo,ale przynajmie diganoze na INPIE / ale jestem juz fachowiec/ zrobi , i chyba da rade , ale odrazu uprzedza , ze jak to nad jego sily , to niestety trzeba u kogo innego....i to sie mi podoba , jak sie czlowiek nie zna , powinien powiedziec.....

No myszle , ze z jego pasja do beemek i checia do pracy jakos damy rade...odrazu powiedzial , ze zna firme krakowska - GLADYSEK - robia podobno na wysokim poziomie regeneracje pomp , turbin itd. to zobaczymy..

 

I tu sie pojawia kolega z forum - losiu600 - ktory w sekcji czesci sprzedaje pompe wtryskiwaczy.moze to troche ryzykowne kupowac pompe w niewiadomo jakim stanie, nawed ze mowi , ze jest ok i nie sprawiala klopotow , ale intuicja mi mowi , ze warto - koszt 500 zlotych...swoja uszkodzona wyszle do Gladyska i bede mial na zapas....

 

Przepraszam , ze was mecze tak dluga przygoda i jeszcze z bledami ortograficznymi , no myszle , ze moze sie komus przydac...

 

Po instalacji nowej pompy mam odrazu zamiar wbudowac wynalazek kolegi yoshimura01 - ze by pompa byla caly czas zalana i nie odpalala na sucho....to minimum co moge zrobic , szkoda , ze wczesniej o tym nie poczytalem...

 

No to tyle na dziszaj i napisze , czy to bylo to i czy sie udalo....mam nadzieje , ze tak

Chetnie poczytam wasze histirie z pompa i jej objawami przed uszkodzeniem....

Milego wieczoru i won od tych komputerow na jakies piwko :D

David

http://daduleztesina.rajce.idnes.cz/BMW_318d_2#DSC_0014.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam...

z pompa wadliwa w kombinacji z niewiedza uzytkownika/mnie/ jest taka naprawa nielatwa... :shock:

W poniedzialek rano ide po tygodniu odpalic auto ciekaw czy wogule uda sie. Auto cudem odpalilo , to maly kamien odpadl , chyba laweta nie bedzie potrzebna...potem klasyczne objawy...dym za autem , jak by smok Wawelski puscil no i gaz nic...pare razy sprzeglo , gaz , meczy sie meczy az mi zal , ale w koncu jedzie....Jade do kolegi z E46 forum do BIBIC / z Krakowa na Kielce/ , kolega sympatyczny , tylko powtarza , ze on zna sie na benzynach i nie na dieslach...Probuje sie podlaczyc INPA , ale ta nie odnajduje wogule mojego samochodu ...przechodzi na DIS i tu juz polaczenie jest...Bledy wedlug niego niewzkazuja zabardzo na pampe...Wszystkie swiece zarowe zle,moze nawed sterownik swiec ,EGR glosi cos nie tak , i cos z doladowaniem...podobno zaduzo...Kolega poleca pojechac do jego znajomego - Robert - firma MECHTRON na ul.Soltysowskiej...moze ktos zna...Przyjezdziamy , podepli pod komp no i jazda....po wytlumaczeniu wszystkich objawow Robert potwierdza , ze to pompa napewno , plus te swiece i pare innych drobiazgow....Mowi ze oni sie zajmuja i potrafia pompy , tylko on sie nie bawi w regeneracje i ze daje pompy do kogos , kto zrobi cala elektronike w tej pompie , ze potem jest jak nowa i ze to 3000 minimalnie....Ojoj...no wierze mu , ale takie pieniadze nie wchadza w gre...Mowie , ze jeszcze dziszaj dostane paczke z pompa uzywana od kolegi tutaj z forum...mowi , ze zrobi....mam przyjechac jutro...

 

I tak sie stalo----Pompa przyszla...pierwszy raz w zyciu widze cos takiego i ...jaka ciezka...upocilem sie jak turbina haha..

Wtorek

Ta sama procedura..wsiadam do samochodu i modle sie zeby odpalanie bylo co najdelikatniejsze ...I tu...niespodzianka :D

Bunia odpala jak by nic , gaz reaguje , ekonomizer reaguje , jedzie sobie jak krolewa na bal , ni sladu po wadliwej pompie..

 

Przyjezdzam do Mechtronu...zostawiam wszystko , pytam jeszcze ile sobie przygotowac....mowi , ze wymiana , ustawienia itd...kolo 450-500 zlotych...no tani nie jest , ale juz wole to miec za soba...Odjezdzam z tego drugiego konca Krakowa , pieszo , tramwajem,pociagiem i po 2 godzinach jestem u siebie..kurcze jaka to wygoda to auto...

Ledwo siadam i szykuje sie cos zjesc, tu telefon dzwoni...mechanik...czyzby juz naprawione.....Dzien dobry,mamy problem,ta pompa nie pasuje.. :duh: :norty: :mad2: Mam silnik M47 , kolega , co wyslal pompe tez...dlaczego akurat taka informacja wystarczyla mi , by pomyslec , ze pompa tez taka sama :cry2: kolega ma 320d 136 hP i ja 318d 116 Hp...pompy sa inne..ojoj

Mowie mechanikowi , co poleca..on na to , ze proponuje jego opcje za 3-4 tysiace , ja mowie ze slub nastepny rok i nie ma pieniazkow :mrgreen: i ze proponuje regeneracje u Gladyska / koszt kolo 850 / on mowi , ze moze nawed tam podwiesc , bo to nie daleko , ale nie da gwaracji na to..Gladysek daje rok gwaracji i to mi wystarcza.. Jeszcze mi powiedzial , ze tylko kazda 3 pompa nadaje sie do regeneracji...i jak Gladysek ztwierdzi , ze sie nie da , to sie nie da...ojoj..

No to czekam...Dziszaj powinni dzwonic od Gladyska co i jak...

 

Zas to moje pisanie zadlugie jest...przepraszam...

 

Jeszcze dodam , ze kolega , co mi sprzedal pompe jest nie samowicie uprzejmy i zgodzil sie na zwrot pompy....dziszaj rano wyslalem jego 136 konna pompe do niego.....Ma cala zdrowa bunie do rozbiorki - zobacz na forum / CZESCI /

 

No i narazie czekam i czekam...

Narazie

David

http://daduleztesina.rajce.idnes.cz/BMW_318d_2#DSC_0014.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwonili z Gladyska...masakra...

 

cos tam przegrzany sterownik i cos jeszcze i calkowita naprawa z nowym sterownikiem 2850 zlotych...

 

regeneracja ze starym sterownikiem....1450 zlotych , ale mozliwe , ze stary nie da rade i potem trzeba albo zrezygnowac - 500 zlotych do zaplaty , albo zrobic naprawe z nowym sterownikiem - full price ..

 

Chyba zastrzele sie..

 

David

http://daduleztesina.rajce.idnes.cz/BMW_318d_2#DSC_0014.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi Yoshimura01,

 

oj jak chetnie znalazlbym,ale trudno jest , i juz teraz musialbym zaplacic te 500 zlotych za testowanie tej mojej uszkodzonej....

Mam nadzieje , ze uda sie zrobic ta tansza regeneracje za 1450...

 

Jak narazie znalazlem cos takiego...tez po regeneracji , ale...2400

http://allegro.pl/pompa-wtryskowa-bmw-318d-e46-0470504025-i2613564319.html

David

http://daduleztesina.rajce.idnes.cz/BMW_318d_2#DSC_0014.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko miej teraz pewnosc, ze kupisz vp44 z malym przebiegiem...Z tego co wiem one maja wytrzymalosc na jakies 180tys.

 

Poszukaj teraz takiej, co ma ponizej tej wartosci...mozesz rownie dobrze dostac taka z przebiegiem 170tys i pojezdzisz 10tys i znow lipa.... :mad2:

 

Ja regenerowalem swoja, bo zawsze wiesz co masz, oczywiscie pod warunkiem, ze robi to zaufany czlowiek.

chiptuning, diagnostyka

506 072 789

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Moby,

myszle ze jest trudno znalesc taka sprawna i z niskim przebiegiem...juz nawed szukam na ebay , no nie ma szalu.....

 

Z reganaracja powinien przyjsc spokoj , ale gosc z Gladyska mowi , ze to taki spokoj-niespokoj-lepiej robic komplet z nowym sterownikiem - to nie wiem czy to jego marketring czy prawda...czlowiek z checia zrobilby komplet , ale gdzie ciagle brac i nie krasc :D

 

Moge zapytac ile dalesz za regeneracje i czy z nowym sterownikiem czy na starym....i napewno gdzies w twoich okolicach...?

David

http://daduleztesina.rajce.idnes.cz/BMW_318d_2#DSC_0014.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem :mrgreen:

Dokladnie to mi chlopcy proponuja - full opcja - 2850 zlotuszek...

Zobaczymy , czekam z nieczerpliwoscia na wyrok :D

 

Jak by ktos chcial dolaczyc z przygodami , problemami , kosztami i ogolnie frajda kolo VP44 z wlasnego doswiadczenia - to zapraszam - nie wiem czy tak wolno watkowac w watku :) ...ale wiem jak ja duzo szukalem i czytalem....

 

David

http://daduleztesina.rajce.idnes.cz/BMW_318d_2#DSC_0014.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DavidKrakow masz turinga 318d z 2002r i on jest na vp44, buda auto to już polift co nie?

Ile miałeś przebiegu?

 

Od kiedy wychodziły 318d na cr??

Witam kolego,

 

dokladnie jak piszesz....touring / 23.07.2002 / 318d na VP44 , buda po lifcie

 

Przebieg - o ile da sie wierzyc , ale nie jestem pewien - 217000 km

 

Na cr nie wiem od kiedy wychodzily , ale gdzies czytalem , ze w polowie roku 2003

P.S Jak chcialem zrobic chipa u TC i Mobiego , to oni stwierdzili , ze uz jest zrobiony....nie wiem , jaki moglo miec wplyw , jezeli by byl chip zle zrobiony

David

http://daduleztesina.rajce.idnes.cz/BMW_318d_2#DSC_0014.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chip nie ma wpływu ... U mnie w podpisie masz numer do Bydgoszczy do Marcina , zadzwoń i zapytaj o regeneracje pompy , napewno dostaniesz dobra cenę a i usługa godna polecenia ... Moja właśnie tam była robiona ....

SPECIAL REMAPPING SERVICE - SOFTWARE ENGINEERING - IDA PRO


Chiptuning Łódź


ŁÓDŹ BYDGOSZCZ BIRMINGHAM LONDON


https://www.tc-performance.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje TC za dorade...

 

myszle , ze juz ciut zapozno , bo Gladysek juz robi ta moja , tylko sie chyba jutro dowiem czy dalo sie ze starym sterownikiem - to znaczy 1450 , albo bedzie trzeba z nowym - 2850

 

Ale napewno ta informacja przyda sie nastepnym uzytkownikom.......

 

No jedynie ,ze zadzwonilbym profilaktycznie do Marcina, jak by Gladysek nie dal rade ze starym sterownikiem , to moze jeszcze oplaciloby sie ...nawed jak musialbym tych 500 za wszystkie badania i testy zaplacic...

 

Dzieki za info

Jutro wyrok :?

David

http://daduleztesina.rajce.idnes.cz/BMW_318d_2#DSC_0014.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ufam ludzia ,

sa to wsumie kosmici zyjacy na Ziemi i dlatego maja ceny kosmiczne :D

 

Jak tak slucham i czytam , to mamy tu epidemie pompowa...grypa to juz nie taka frajda , teraz trzeba antybiotyk na pompe...i potem jakies srodki uspakajace przy placeniu tego leczenia...

 

David

http://daduleztesina.rajce.idnes.cz/BMW_318d_2#DSC_0014.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwonili od Gladyska...

zjadlem diazepan , taki srodek uspokojajacy :D

Stary sterownik dziala...testy ok....juz chcialem skakac , ale.....tu jakis nowy terminus technikus...

Korpus tej pompy / obudowa czy co / tak zatkany , ze nie da sie wyczyscic kanalkow....+950 zlotych

 

Jak narazie koszt naprawy pompy podniosl sie do 2400---jutro albo w poniedzialek powiedza rezultat z nowym korpusem...mam nadzieje , ze to ostateczny werdykt......

na pytanie czy to ostateczny werdykt , czy ten sterownik naprawde bedzie dzialac ,otrzymalem tylko odpowiec - powinien - to nie wiem czy to po polsku tak czy nie .. :D

Chcialoby sie powiedziec k.... jego mac...no ale sa w zyciu gorsze sprawy...trzeba sie poczesiac..

 

David

Edytowane przez DavidKrakow
http://daduleztesina.rajce.idnes.cz/BMW_318d_2#DSC_0014.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwonili od Gladyska...

zjadlem diazepan , taki srodek uspokojajacy :D

Stary sterownik dziala...testy ok....juz chcialem skakac , ale.....tu jakis nowy terminus technikus...

Korpus tej pompy / obudowa czy co / tak zatkany , ze nie da sie wyczyscic kanalkow....+950 zlotych

 

Jak narazie koszt naprawy pompy podniosl sie do 2400---jutro albo w poniedzialek powiedza rezultat z nowym korpusem...mam nadzieje , ze to ostateczny werdykt......

na pytanie czy to ostateczny werdykt , czy ten sterownik naprawde bedzie dzialac ,otrzymalem tylko odpowiec - powinien - to nie wiem czy to po polsku tak czy nie .. :D

Chcialoby sie powiedziec k.... jego mac...no ale sa w zyciu gordze sprawy...trzeba sie poczesiac..

 

David

Przecież Ci napisałem gdzie sie odezwać w sprawie regeneracji ....

SPECIAL REMAPPING SERVICE - SOFTWARE ENGINEERING - IDA PRO


Chiptuning Łódź


ŁÓDŹ BYDGOSZCZ BIRMINGHAM LONDON


https://www.tc-performance.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem chlopcy i dziekuje za polecenie Marcina..

juz z nim nawed rozmawjalem....i moze oplacaloby sie jeszcze zabrac pompe zpowrotem od Gladyska , zaplacic mu 500 i Marcin mowil , ze do 2000 by dal rade , ale to juz mamy razem 2500 + czas + wysylka + auto u mechanika stoji i nie wiem jak dlugo jeszcze bedzie taki tolerantny i czekac i czekac.....to znaczy jak juz bedzie od Gladyska za te 2400 z roczna gwaracja , to juz pol biedy...

 

Nastepnym razem...mam nadzieje , ze nie bedzie nastepnego razu :D - to odrazu zkontaktuje sie z Marcinem..

 

No czlowiek ma przynajmiej doswiadczenie...cos sie dowie i moze podzielic sie z innymi...

 

Nie myszle , ze Gladysek robi zle , sa sympatyczni i maja generalnie dobre opinie, moze troche zadrogo...

David

 

Najwieksze jaja sa , ze mechanik , ktory robi wymiane pompy - firma Mechtron - odrazu proponowal kompletna wymiane i regeneracje za okolo 3000 - i ja mu mowie , ze nie , ze to zadrogo :duh: juz moglo byc gotowe..

David

http://daduleztesina.rajce.idnes.cz/BMW_318d_2#DSC_0014.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ,

i jestem w finale...

Wczoraj odebralem pompe zregenerowana u Gladyska....2400 zlotych / korpus nowy , reszta zregenerowana / jeszcze byly jaja , bo na karcie nie mjalem taki duzy limit , to zaplacilem pol ja i pol kolega , ktory mi kierowce robil :-)

 

Dziszaj wszystko u mechanika jest , czekam nie cierpliwie na telefon , mam nadzieje , ze zadzwoni , ze wszystko ok....

 

Dodatkowo polecili u Gladyska / mechanik potwierdzil / wymiane filtra paliwa , i calkowite wyczyszczenie pompy paliwa / piliny itp./

 

Dodatkowo wymieniono swiece zarowe - NGK - i tu mnie mechanik chyba okradl - bo na czescidobmw.pl sa za 42 zlotych sztuka i on mi mowi cos , ze 60 zlotych sztuka..

 

Dodatkowo wymieniona odma , czyszczenie EGR...i tez paski mi piszcza , to powinni mi dzwonic , ktore wymienic , czy tez rolki i napinac..

 

No calkowicie impreza kolo 3500 tysiaca..

Mam nadzieje , ze przynajmiej do wiosny bedzie spokoj :D

 

No ale jeszcze nie koniec , jeszcze czekam na ten telefon , ze moge zabrac samochod..ojej

 

David

http://daduleztesina.rajce.idnes.cz/BMW_318d_2#DSC_0014.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja juz mam zrobione,

autko ladnie odpala , powymieniane paski , rolki , napionacze , odma, swiece zarowe..filtr paliwa , wyczyszczona pompa paliwa , EGR...

 

Hula , ale tej kasy/2400 pompa + 1400 reszta i robota/....Teraz trzeba zainstalowac urzadzenie Yoshi albo Trandolfa...jeszcze poczekam , jak sie chlopcy dogadaja i co polecaja...zeby pompka wytrzymala jak najdluzej..

 

Wszystkim duzo kilometrow bez wydatkow.. :D

David

http://daduleztesina.rajce.idnes.cz/BMW_318d_2#DSC_0014.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ,

przezylem kulturalny szok pod koniec calej przygody

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=10&t=5735&p=1445553#p1445553

 

Prosze poczytac , bo to inny watek i czy to normalne

 

Dzieki

 

David

http://daduleztesina.rajce.idnes.cz/BMW_318d_2#DSC_0014.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.