Skocz do zawartości

[E91]Przerysowany przedni zderzak i wycena rzeczoznawcy


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

w ubiegłą sobote zona pojechała na rynek i jakiś koles parkując przerysował lewą stronę zderzaka przedniego. Zgłosiła na policję koleś oświadczenie napisał, że z OC pokryje szkodę. Ubezpieczony jest w PZU - rzeczoznawca dotarł do nas i wycenił szkodę na 424zł zderzak do malowania. Podał nam najblizszy warsztat lakierniczy w Kielcach (jestem z Buska) Serwis od 30lat niby zajmuje sie naprawa blacharki i lakiernictwem prowadza salon Alfy i Fiata ;/ Chciałem sie zapytac Was co o tym sadzicie czy nie lepiej bedzie jechac np. do Krakowa do BMW Misiak. PZU zaczyna juz coś marudzic zebysmy czasami nic wiecej za ich marne 424zł nie naprawiali. :mad2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj kolego, mam ten sam problem. Proponuje Ci oddać na naprawę bezgotówkową w ASO.. W Krakowie pozostaje już tylko M-Cars, gdyż Misiak stracił autoryzacje (podobno, tak mi powiedzieli). Ja zgłosiłem do M-Cars; naprawa potrwa 5 dni, biore samochód zastępczy nie gorszy niż zostawiam do naprawy.. Ciekaw jestem rezultatu; przy odbiorze będę bardzo szczegółowy w detalach, gdyż ciężko jest z Czarną Szafirową Perłą ehh btw. ciesz się, że nie trafiłeś na MTU, albo LINK4 -oni to dopiero marudzą ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ukrywam, że zaskoczyłeś mnie pisząc ze Misiak stracił autoryzacje no ale warto spróbować. Nie zdecyduje się na pewno na jakiś serwis fiat / alfa romeo. Może moje zarysowanie nie jest wielkie nie wymaga wymiany na nowy element ale jednak wole ASO tym bardziej, ze samochód ma wyglądać a nie tylko jeździć wiec chce zrobić to tak jak się należy. A co do auta zastępczego jak to się odbywa, bo mój służy mi do zarobku jako że prowadzę z żona działalność gosp. Możesz mi coś więcej na ten temat napisać? Dzięki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybierając ASO innej marki bardziej niż o efekt po lakierowaniu obawiał bym się jak chłopaki poradzą sobie ze złożeniem wszystkiego z powrotem do kupy.. Wiem, że np M-Cars ma lakiernie w OPLU obok, lecz pracuje tam ekipa z M-Cars specjalnie do BMW.. Nie wiem czy ASO ALFY i FIATA ma specyfikację jak składać BMW i jakie są wymiary szczelin w zderzakach..

 

Co do auta zastępczego polecili mi pewną firmę (pewnie zaprzyjaźnioną) która oferuje auta zastępcze bez limitu kilometrów.

Jest za to odpowiedzialność; gdy spowodujesz szkodę z Twojej winy, płacisz udział własny (do 3000tys).. można się za to dodatkowo ubezpieczyć za 55 zł od ew. szkód i ja chyba tak zrobię; nie pieniądze a różnie bywa a zamierzam przepiłować zastępczaka równo :DD

Umawiasz się z nimi, podstawiają auto na określoną datę i czas z pełnym bakiem paliwa i również z pełnym bakiem masz go zwrócić w całości najlepiej ;) chyba tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Dzieki wielkie. Juz wszystko wiem - kontaktowałem sie z kierownikiem serwisu M-Cars i wszystko mi dokładnie wytłumaczył. U mnie bedzie baaardzo duzo formalności ze względu na to ze auto jest w leasingu i firma to spółka cywilna. No ale może bedzie wszystko ok.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybierając ASO innej marki bardziej niż o efekt po lakierowaniu obawiał bym się jak chłopaki poradzą sobie ze złożeniem wszystkiego z powrotem do kupy.. Wiem, że np M-Cars ma lakiernie w OPLU obok, lecz pracuje tam ekipa z M-Cars specjalnie do BMW.. Nie wiem czy ASO ALFY i FIATA ma specyfikację jak składać BMW i jakie są wymiary szczelin w zderzakach..

 

No nie moge :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Byłeś kolego kiedyś w jakimś aso i widziałes jak wygląda naprawa samochodu? Specyfikacja jak składać samochód :mrgreen: Wymiary szczelin w zderzakach :mrgreen: Nawet jeżeli są jakieś wymogi tego typu to uwarzasz że ktoś je traktuje powarznie i będzie sprawdzał szczeliny :duh: Szybciej spodziewał bym się takiej dokładności w prywatnym warsztacie niż w aso. Przecież tam takie naprawy idą taśmą. Nik nie zwraca uwagi na to czy szczeliny są idealnie równe albo na to że na elemencie jest jaieś wtrącenie, zejdz na ziemie kolego :wink: Gdzieś tam pewnie jest takie Aso ale to 1% w Polsce. Proponuje oddać samochód na naprawe bezgotówkową do dobrego nieautoryzowanego warsztatu. Dostaniesz za darmo samochód zastępczy i będziesz zadowolony z naprawy :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Krakowie pozostaje już tylko M-Cars, gdyż Misiak stracił autoryzacje (podobno, tak mi powiedzieli).

 

Kto tak Ci powiedział, M-Cars? Widziałem prace lakiernicze u Misiaka i robiłem (lakierowałem) maskę i zderzak przedni plus cieniowanie błotników w M-Cars'ie :duh: Nigdy w życiu nie oddam im nic do lakierowania, składania, chyba że grabie :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.