Skocz do zawartości

E60 woda pod dywnikiem


FRANZ80

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie

 

Mam problem, pod dywnikiem tylnym po stronie pasażera pojawiło mi się bajorko. Było juz pare tematów na forum o tym ale zero rozwiazan pasujacych do mojego przypadku. Sprawdzilem szyberdach- kanaliki są drożne, sprawdziłem pod dywanikami przednimi - sucho, rozebralem troche tył samochodu - kanapa itd, siedzialem z tylu a żona polewała samochód wodą i nie było nic widac. Zdjąłem również boczek drzwi - ta "gabka" dobrze przyklejona. Jedyne co mnie zastanawia to to że boczek na dole w miejscu gdzie styka sie z drzwiami był bardzo brudny tak jakby kiedys pojawila sie tam woda (nie jestem pewny).

 

Proszę o jakies podpowiedzi, pomysły.

 

Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Miałem identyczną sytuację jak opisujesz. Okazało się że "wężyk" do odprowadzenia wody pod maską był niedrożny. Początek tego wężyka był w czarnej "puszcze" pod maską z prawej strony (strona pasażera) zaraz przy szybie.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki ze tak późno odpisuje ale nie było mnie jakiś czas. Powiem tak. Jak pojawiła się woda pod dywanikiem, zacząłem sprawdzać samemu i niestety nic nie znalazłem co mogło powodować zalanie. A fakt ze po dwóch lub trzech dniach woda zaczęła przedostawać się do przedniej części auta, ze względu na jej nagromadzenie. Z bezsilności oddałem auto do ASO, którzy w końcu znaleźli tą przyczynę i poinformowano mnie że zablokowany był wężyk/odpływ, który ma początek właśnie w tej puszcze.

Napisz czy ciągle masz ten problem, jeśli tak to podskoczę jutro do ASO i spytam czy mają w swoim archiwum jakąś historie tej naprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dywaniki wysuszylem i czekam na deszcz :). Podczas mycia samochodu nic nie przedostaje sie do srodka, przynajmniej tak mi sie wydaje. U mnie pod maska po stronie pasazera przy szybie jest jedynie komputer. Jakbys mogl, przy okazji wizyty w ASO, zapytac co tam dokladnie robili byloby super - WIELKIE DZIEKI. U mojego Taty w E39 po lifcie jest tak samo. Tez nie mozemy dojsc skad ta woda.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Ciekawy jestem czy uporałeś się z przeciekiem. Byłem w ASO, odnaleźli raport z naprawy ale był dosyć niejasny, jednak po konsultacji z mechanikiem, wyszło że tak jak wcześniej pisałem przeciek był z tego odpływu w tej puszcze w okolicach modułu komputera. Ten moduł był zalany (osuszyli go) i tam też jest ten odpływ więc spróbuj sprawdzić jeszcze raz. Wspominali też o osuszaniu tapicerki drzwi. Powiedzieli mi też że w E61 są przecieki z szyberdachu.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Co prawda nie ta klasa ale..........woda ma swoje prawa :D

Kiedyś kolega w swoim aucie miał mokro na tylnej kanapie.Szukało co najmniej kilka osób i nic.Po długim czasie(teściowa jeździła na reklamówce) okazało się że przednia szyba miała niewielką nieszczelność i woda poprzez kanały wentylacyjne(tylko podczas jazdy)docierała aż tam.Ciekawe,prawda?

Mam nadzieję że uda Ci się szybko zlokalizować przeciek.To tak w temacie czekania na deszcz, :)

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam ten sam problem z tylu po stronie pasażera jest ponad 1cm wody ,szukalem tego weżyka przy podszybiu ale nigdzie go nie widze (trzeba zdemontowac puszke komputera??) zdemontowałem filtry i widac że woda kapie na ta puszke jest tam mokro widac na spodzie puszki wode jest też w samym rogu szyby delikatnie odstająca uszczelka ,z prawej strony silnika tez jest mokro ale woda splywa chyba tym otworem pod serwem strona kierowcy jest tam sucho .Drzwi sprawdzalem wygląda ze tam jest ok . Mega promocja basen w e60 gratis:( tylko szkoda ze w zimie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam Panowie!

Napisze co nie co, morze komuś się przyda, miałem wodę pod dywanikiem strona pasażera przód i tył ponad 1cm,i co było powodem po pierwsze woda jak koledzy piszą w obudowie komputera, kompletnie zalana po pól aż po nad wiązkę kabli jak długo jest taki stan a tego nie widać to woda zaczyna poprzez wiązkę ściekać do środka prosto pod nogi pasażera,żeby to odetkać trzeba zdemontować nadkole i dokładnie pod puszkom gdzie komp jest gumka z otworami oni się zapychają i wody po kolano z góry nie ma jak tego zrobić wszystko zabudowano .Numerem 2 jest często tak ze pod głośnikiem subufera jest gumowa uszczelka którą subufer dociska do podłogi taka durna zaślepka pod nią tylko osłonę widać, jak jest złe założona albo się podwinęła ja tak miałem to woda z pod kół poprzez osłonę w jakiś cudowny sposób tam się dostaje i zasuwa szybko do tylu pod nogi . Moja rada jak już dacie rady z wodą to trzeba koniecznie otulinę podłogi wyjąc i dobrze wysuszyć jest tam parę modułów dość ważnych do prawidłowej jazdy ale to już inny temat :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

odswieze temat. U mnie w E60 woda zbiera sie w 3 uszczelkach na drzwiach i na panelach progowych (zewnetrzna strona)

Wody pod dwyanikami nie mam, zbiera sie tylko na progach i po otwarciu drzwi widac wode na progach po czym jak docisne palcami usczelke osadzona na drzwiach od dolu to wycieka z niej sporo wody.

Dodam ze w warsztacie gdzie naprawiany byl samochod po kolizji sciagane byly wszystkie boczki z drzwi. Czy ktos mialby jakis pomysl co moze byc przyczyna?

Z gory dzieki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Odświeżę temat, może komuś będzie to pomocne. U mnie woda zbierała się z przodu i z tyłu po prawej stronie auta.

Przyczyna: zatkany odpływ wody pod puszką komputera znajdującą się pod maską po prawej stronie pod obudową filtra przeciwpyłkowego.

Usunięcie usterki: odetkanie odpływu. Odkręcamy częściowo nadkole prawy przód, jak dobrze pamietam wykręcamy 7 wkrętów/śrub i 3 kołki plastikowe (kołki ściąłem i założyłem nowe). Wykonywałem to bez podnośnika i bez odkręcania koła.

 

http://www.iv.pl/images/17940551876834338132_thumb.jpghttp://www.iv.pl/images/17085032877610405155_thumb.jpg

Namieszałeś w mojej głowie

Jednym gestem, jednym słowem

Nie musisz przynosić mi fiołków i bzów,

Wystarczy mi, ŻE JEŹDZISZ BMW ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Witam po ostatnich opadach zauważyłem wilgotną wykładzinę po stronie kierowcy w okolicach pedału gazu zarówno na podłodze jak i ścianie, wilgoć dochodzi do tej wstawki gumowej w wykładzinę na szerokości do podstopka. Bardzo delikatnie jest też wilgotna wykładzina za kierowca. Nie jeździłem na tyle samochodem by nanieść tej wody na butach, więcej raczej stal. Jak tylko kupiłem były czyszczone odpływy te pod filtrami kabinowymi co są w blotniku. Może znacie przyczynę, albo gdzie jeszcze zajrzeć. Dodam że mam szyberdach, ale na suficie ok.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Najprawdopodobniej masz zatkany odpływ wody pod filtrem przeciwpyłkowym od strony kierowcy (przedmówca pisał o zatkanym odpływie po drugiej stronie).

Musisz go zdemontować i zobaczyć ci się tam dzieje.Choć może być także nieszczelne uszczelnienie między plastikiem podszybia a plastikiem obudowy filtra pyłkowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.