Skocz do zawartości

320iA Co potrzeba do zamontowania OBC max? w miejsce zegaka


Zbyszek89

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie pytanie. Przymierzam się do zamontowania komputera pokładowego OBC 18 guzikowego. Ja mam biedną wersje z zegarkiem analogowym. I moje pytanie jest następujące; Co muszę kupić by wszystko działało w 100% na pewno OBC 18 guzikowy manetka gong i na pewno się na tym nie kończy . Nie wiem dokładnie jakie funkcje ma cały komputer bo nie miałem przyjemności jeszcze siedzieć w e36 w pełnej opcji ale chciał bym by u mnie wszystko działało w 100% . z góry dzięki za info

 

schematy również mile widziane :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy bo już masz prawie wszystko teraz jak to podlaczysz to będzie liczył już czyli spalanie na 100km,dystans,średnie spalanie,możesz ustawić limit prędkości i zmierzyć czas podróży itp.

Jednak można dodatkowo założyć jeszcze moduł do tego i będzie Cię informował komputer o przepalonej żarówce czy zbyt niskim poziomie płynu do spryskiwaczy czy też chłodzącego

jest dużo tematów takich jak Twój podepnij tak jak tutaj napewno zadziała z tym że jest to opis bez checka viewtopic.php?f=111&t=182410

Głupcem jest ten kto przecenia sam siebie...

M.]@Ř¥

Moja e36 http://bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=134&t=189558

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak instalacja jest biedna to nic nie podłączysz

Nie zgodzę się z tym też miałem zegarek analogowy a teraz siedzi obc 18-to przyciskowe i myślę nad doposażeniem w moduł check control

Głupcem jest ten kto przecenia sam siebie...

M.]@Ř¥

Moja e36 http://bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=134&t=189558

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też się nie zgodzę z wypowiedzią kolegi że jak biedna instalacja to nic nie podłącze ;) Jak się chce to wszystko da się zrobić i patrząc na schematy to nie jest to takie skomplikowane jak myślałem ;)

A teraz jeszcze pytanie . jak podłącze bez moduły check control to OBC będzie mi liczył spalanie na 100km dystans średnie spalanie itp a jak zamontuje jeszcze check control to będzie mnie informował już o wszystkim o żarówkach ilościach płynów o przeciążeniu auta itp ?? dobrze rozumiem. jak się nie mylę to wie ktoś jakie jeszcze czujniki muszę kupić do tego ;) by było MAX :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy podłączysz bez checka to masz wszystkie funkcje i ukryte testy,nie masz czeka to nie nie poinformuje ćię tylko o awariach takich jak przepalona żarówka czy poziomie niskim płynów.

Bez tego modułu potrzebujesz tylko czujnik temperatury zewnętrznej i będzie działało w linku co ći podałem napisane jest troche o tym także się nie zastanawiał tylko instaluj.

Głupcem jest ten kto przecenia sam siebie...

M.]@Ř¥

Moja e36 http://bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=134&t=189558

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nie każda moja nie miała a posiada max obc.Miałem zwykły zegarek,z którego instalacji podłączeniowej wykorzystałem trzy kable tj.zwyły zegarek posiada kable od:podświetlania podtrzymania czyli stały plus"+"i masę,resztę kabli kiedy podłączamy komputer musimy sami dorobić.

Głupcem jest ten kto przecenia sam siebie...

M.]@Ř¥

Moja e36 http://bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=134&t=189558

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Podepnę się pod temat żeby nie zakładać nowego. Mam komputer 11 przycisków. Mam moduł check, mam gong. Czy wystarczy że kupię kompa 18 przyciskowego i manętkę?

Czy będę musiał jakieś nowe podłączenia robić czy po prostu będzie to plug&play?

 

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vip_22

Twój komputer ma jedną kość.Potrzebna jest druga biała możliwe,że jak poszukasz to znajdziesz ją.Szukaj w okolicy radia lub komputera obc.Jeśli nie znajdziesz można łatwo ją dorobić i przepiąć parę kabli z czarnej do nowej kości oraz pociągnąć parę kabli do licznika

Zbyszek89

Czytaj tutaj www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=111&t=184589

Głupcem jest ten kto przecenia sam siebie...

M.]@Ř¥

Moja e36 http://bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=134&t=189558

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam wszystkich ;) po ciężkich 4 dniach pracy w instalacji w swojej Bawareczce OBC i CCM podłączone ;) dużo zabawy z tym było ale jakoś to wszystko pięknie zmordowałem.

Co do schematu CCM to bardzo dobrze napisany tylko można w nim dodać że połączenia świateł odcinamy od instalacji zasilanie puszczamy przez moduł CCM. A co do podpięcia OBC to można go wzbogacić o alternatywne połączenia ;

 

X1071/5 z X6000/88 Komputer DME (czerwono/fioletowy) lub sprawdź X10182/11 jak nie mamy wtyczki x10182 i nie chce nam się wyciągać kompa DME to łączymy się dodając pin we wtyczce zegarów x16/12 (biało/fioletowy)

 

X1071/7 z X6000/87 Komputer DME (czerwono/żółty) lub sprawdź X10182/9 z tym robimy podobnie x1071/7 z x16/11 (biało/żółty)

 

co do code to znalazłem takie rozwiązanie x1071/1 code z x20/7 (92-93r)(bez ews) x55/7 (94-95r)(ews1) x1659/5 (96-99r) (ews2) (czarno/zielony) ja się połączyłem z x20/7 i po zaprogramowaniu code auto kręci kręci i nie odpala po wpisaniu prawidłowej kombinacji autko za pierwszym razem zaskakuje ;)

 

W połączeniu czarnej wtyczki brakuje 1 pinu x1070/1 z x78/3 (brązowo/szary) to jest czujnik hamulca (trza wymienić na 4 pinowy gdzie 4 to masa)

 

 

X1070/2 z X181 (światło hamowania) (niebiesko/czerwony) łączymy z x1070/2 z x78/2 (niebiesko/czerwony)

 

X1070/8 z 1240.0 starter lub X10182/12 (czarno/zielony) łączymy z x1070/8 z x20/15 (czarno/zielony)

 

to by było na tyle moich zmian ;) wszystko ładnie działa polecam takie rozwiązanie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję udanej operacji.

Jeszcze dodaj co nam dają alternatywne połączenia o których wspominasz.

Głupcem jest ten kto przecenia sam siebie...

M.]@Ř¥

Moja e36 http://bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=134&t=189558

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.