Skocz do zawartości

Kłopotliwe nawi Professional w e60 2004r


Pegassus1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Serdecznie.

Mam zagwozdkę w mojej Betuni z nawigacją professional. Otóż czasami podczas jazdy wyłącza się monitor, a wraz z nim audio na jakieś 3-4 sekundy, po czym wszystko "odpala na nowo" i wraca do normy. Wygląda to jak resetowanie PC w domu. Akumulator jest ok, płytka nawi oryginał. Nie zmieniałem nic w ustawieniach np. język. Sprawdzone wszystko na stacji obsługi - zero błędów :shock: . Juz brak mi pomysłów :mad2: . Przy próbie ponownego włączenia nawigacji mam komunikat "Please insert DVD map". Czy ktoś ma pojęcie co jest grane ?? Z góry dzięki za radę :lol: . Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki za zawracanie gitary, ale czyściłem i płytka czyszczącą i płynem do okularów + karta kredytowa owinięta delikatną szmatką. :lol:

Chyba będę musiał udać się gdzieś na zakupy czytnika lub lasera :( , a w moich okolicach to będzie graniczyło raczej z cudem (Kołobrzeg). :mad2:

Pozostaje mi tylko kłopot z wyłączaniem się czasami całego audio wraz z monitorem (????). Moduł CCC jest sprawdzony i sprawny, słyszałem, że bezpiecznik MULF (odłączenie go), załatwia sprawę.

 

Czy ktoś już próbował bo nie chcę wleźć na minę !!! :mrgreen:

 

Dzięki za pomoc koledzy. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Moduł CCC jest sprawdzony i sprawny, słyszałem, że bezpiecznik MULF (odłączenie go), załatwia sprawę.

 

Czy ktoś już próbował bo nie chcę wleźć na minę !!! :mrgreen:

 

Chyba nie masz MULF-a tylko TCU ale mogę się mylić i odłączenie tego modułu pomaga gdy jest on uszkodzony a u Ciebie problem raczej jest gdzies indziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam u siebie to samo :mad2: i napęd dvd czy cd nie ma raczej z tym nic wspólnego bo dzieje się tak nawet jak słucham radia a i parę razy zdarzyło mi się to również zaraz po odpaleniu samochodu czy nawet przekręceniu samego zapłonu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu się zgodzę z kolegą Razerem. To co jest grane ? Soft? Najciekawsze jest to, że każdy elektryk czy elektronik samochodowy twierdzi coś innego..... :!:

 

Co za bałagan :duh: Jak to przeskoczyć? Spróbuje w tygodniu wymienić napęd, a potem zobaczymy....... pozostaje nadzieja :D

 

Dam znać jak i co po wymianie. Podejrzewam również, że soft nie daje rady z płytką nawi na 2012.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój soft daje radę z płytką 2012 ,a mam też 2004 professional. Czasem mi się zdarza ,gdy auto stoi na mocnym słońcu że idrive się wiesza lub mulowato pracuje. Ustępuje to po kilkunastu minutach. Jest wiele problemów z tymi navi i najgorsze jest to że nikt nie wie jak się z nimi uporać.

Używane części do BMW e36 e38 e39 e46 e53 e60 e87 e90 f01 f10 f30

tel .: 731 885 885 Zapraszam :)


http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=39682621

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez płyty z navi tez się restartuje, dodatkowo u mnie jest dość irytujący problem z tym że po zmianie ustawień wracają one do poprzednich wartości po zgaszeniu i ponownym uruchomieniu silnika.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździłem kilka dni bez płyty w napędzie i już była iskierka nadziei.......

Albo sam się oszukuje, albo wydaje mi się, że nie resetuje sie tak często - nie wiem. Pojeżdżę to zobaczę.

 

Byłem na "telefonie" z jednym gościem, który twierdzi, że to wina tylko czytnika i w 9 na 10 przypadków tak się dzieje.

Muszę jutro zasuwać 120 km, żeby się z gościem zobaczyć. Wymiana czytnika z robocizną 3 stówki :(

 

Facet jest na rynku dość długo i daje gwarancję jak co napiszę jak mi poszło. :)

 

Mam nadzieję, że sie uda. :mrgreen:

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to powiem, ze ci sie udalo. Wymiana DVD za 300,- to za darmo. Nawet na aledrogo nie ma takich cen za uzywany czytnik, nie mowiac o wymianie.

A tak na marginesie uszkodzony czytnik moze spowodowac zawieszanie (przerywanie) dzialania CCC, a nie jego resetowanie. Czytalem gdzies w necie, ze byla taka wersja softu, ktora powodowala czeste resetowanie CCC.

W kazdym razie zycze powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Serdecznie.

Mam zagwozdkę w mojej Betuni z nawigacją professional. Otóż czasami podczas jazdy wyłącza się monitor, a wraz z nim audio na jakieś 3-4 sekundy, po czym wszystko "odpala na nowo" i wraca do normy. Wygląda to jak resetowanie PC w domu. Akumulator jest ok, płytka nawi oryginał. Nie zmieniałem nic w ustawieniach np. język. Sprawdzone wszystko na stacji obsługi - zero błędów :shock: . Juz brak mi pomysłów :mad2: . Przy próbie ponownego włączenia nawigacji mam komunikat "Please insert DVD map". Czy ktoś ma pojęcie co jest grane ?? Z góry dzięki za radę :lol: . Pozdrawiam.

 

 

wyjmij plyte nawigacyjne gdyz ona czesto moze powodowac reset nawigacji, jesli nadal problem bedzie sie powtarzal, trzeba podniesc oprogramowanie calego CCC, jakby co zapraszamy

PARTNER BMW AG


POLSKIE MENU BMW NAWIGACJA E60 E61 E70 E71 X5 X6 E90 F01 F07 F10 F25 F30 G01 G05 G11 G20 G30 KONWERSJA USA EUROPA


KODOWANIE, PROGRAMOWANIE, NAPRAWA NAWIGACJI CCC/CIC/NBT, AKTUALIZACJA, CARPLAY


telefon +48 504384405


http://menupolskie.pl/foto/bmw/baner.gif


http://www.menupolskie.pl/polskie-menu/bmw.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam!

Mam pytanie jaka jest w tej chwili najwyzsza dostepna aktualizacja ccc i jak dopasować pozostałe moduły do tej wersji.Chodzi mi konkretnie o winkfp i fleszowanie modułów ccc.Mój ccc był po wgraniu pl i chodziło wszystko ok oczywiscie po za wybieraniem głosowym bo ono przestało działac po tej operacji.wszystko chodziło ok.Oba czytniki czytały MP3 i navi chodzila z najnowszymi mapami.Pewnego dnia wsiadam i wyskakuje bład płyty DVD płyta wczytuje sie ale nie mozna wogóle wpisac adrsu nic nie jest podswietlone do wyboru po mieli troche i wyskakuje błąd DVD czy to może by spowodowane błędem w oprogramowaniu?Wgrałem nowy soft winkfp w comfort mode zaktualizowałem wszystkie 5 modułów ale DVD nadal to samo.Spotkał sie ktoś z takim przypadkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.