Skocz do zawartości

olej 2.0d


tomek1907

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze

Zalewaj tylko pełen syntetyk - 5W30/40 :cool2:

Odnośnie przebiegu to zależy gdzie i jak jeździsz. Jak większość po mieście to proponuję 12-15 tyś wg uznania; jak większość na trasie to 18-22, może nawet 25. Mam na myśli oczywiście pełen syntetyk longlife.

Edytowane przez maniek21112

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie powinieneś przejśc na syntetyk jakiś 5w40. Ja też mam pół teraz zalany bo nie wiem co było wcześniej ale poczytałem że śmiało można lać syntetyk i silnikowi tylko sie zrobi dobrze wiec przy nastepnej wymianie wleje syntetyk motula albo liqui moly ewentualnie castrol.

 

Ja mało jeżdze wiec co 10tyś wymieniam czyli co rok :)

 

było o tym dużo więc użyj opcji szukaj.

szukam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem jak już miałeś wlany półsyntetyk 10w40 to nadal zalewaj go. Jeszcze nie spotkałem się żeby wlewać rzadszy olej, ale wszystko od ciebie zależy. Jak Ci oleju nie bierze to możesz spróbować (jak po wymianie zacznie Ci brać to z powrotem zmienisz na 10w40) Castrola 5w30 lub Castrola 5w30 long life w zależności czy pokonujesz długie czy krótkie trasy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

A ja powiem tak, tu nie chodzi o środki płuczące, tylko o lepkość oleju.

Oleje ze specyfikacją LL04 nadają się do silników ciasno pasowanych i to będzie np 5W30, 5W40 albo 0W40. Są to oleje po prostu rzadkie.

 

Bmw zaleca 5W30, Castrol najbardziej OW40 sport - www.castrol.pl -> dolej olej

 

Decyzja należy do Ciebie. Ja jeżdżę na 0W40 ale planuję przesiadkę na 5W30. Olej można zmieniać dowolnie, wszystkie mieszają się ze sobą i mitem jest, że jak auto starsze to wymaga półsyntetyk a nie syntetyk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeżdżę na 0W40 ale planuję przesiadkę na 5W30.

Tak z ciekawości zapytam-czemu chcesz tak zawezic zakres lepkości?

 

Bo taki seryjnie olej BMW w baniaczkach sprzedaje (5W30) i taki zaleca. 0W40 (który poleca z kolei castrol) jest rzadki jak woda i trochę więcej go turbiną ucieka.

 

Nie jeżdżę sportowo, auto nie jest potuningowane na maksa i w naszym klimacie 5W30 jest wystarczające.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.