Skocz do zawartości

Gluche stukanie z tylu - pomozcie!


ArtmanBrd

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

nie moglem nic znalesc na ten temat wiec zalozylem nowy z takim pytaniem:

 

Od jakis dwoch miesiecy (coraz bardziej) cos strasznie napier*** z tylu! slychac to wydaje mi sie od strony kierowcy - wymienilem juz dwa wachacze - dwa razy bylem na ogledzinach u mechanika i nic. Twierdzi ze wszystko jest ok nie ma zadnych luzow! nie chce wymieniac pol auta aby dojsc do tego co jest wiec pytam czy moze ktos z was mial podobny problem? jest to taki gluchy pojedynczy dzwiek przy wjezdaniu w dziure/jakas nierownosc....

Wydaje mi sie ze dochodzi to z gory a nie z dolu! jest tam moze jakas guma u gory w bagazniku na mocowaniu amortyzatora?

wiem ze cos podobnego jest w e36 - kiedys mialem podobny problem w e36 i pamietam ze wymienialem jakies gumy/podpory amortyzatora u gory w bagazniku!

 

tymbardziej ze dzwiek jest taki gluchy jakby cos obijalo o blache!?

 

moze ktos z Was jest madrzejszy i cos wie na ten temat?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zarejestrowani
U mnie tez kiedys lomotalo ( taki dzwiek jak by amor byl luzny ale ja mam kombi i to inaczej slychac) i okazalo sie ze od wewnatrz na kielichu mi gumka tlumiaca strzelila po wymianie spokoj i cosza

b4c4c1867b858a60.jpg.30a4296d964cadcc5bbee45deeb1292d.jpg

OFICJALNY ZEWNĘTRZNY PARTNER BMW AG

Chiptuning Programowanie Carplay Kodowanie Diagnostyka BMW AOS

Tel. +48-790-465-462

https://www.facebook.com/Codemybimmer

https://www.instagram.com/codemybimmer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obstawiam laczniki stabilizatora, to cholerstwo zazwyczaj puka w taki charakterystyczny sposob do tego potrafi sie strasznie niesc po budzie kiedys mialem wybity lacznik z tylu a slyszalem go ewidetnie z przodu.

 

Najlepiej podjedz na stacje diagnostyzna tam gdzie wykonuja przeglady i popros o badanie stanu zawieszenia auta przez diagnoste koszt max 20zl a bedziesz mial pewnosc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze
Panowie mam podobny problem. U mnie stuka na poprzecznych nierownosciach. Np wjezdzajac na 2 cm kraweznik albo prog zwalniajacy. I przod i tyl :shock: takie uczucie jajkby kolo mialo uskok i luz. Mechanik sprawdzal amory ich mocowanie wachacze i mowi ze wszystko sie dobrze trzyma. Jadac szybko po nierownosciach jest cisza. Mam u siebie sportowe dostosowanie nadwozia S226A cokolwiek to oznacza :-D wkurza mnie to pukanie taki gluchy dzwiek. Dzwiek jest tylko jak kolo wjezdza lub zjezdza z jakiegos rantu. Jadac np po muldach jest zupelna cisza.

🙃🙃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytając Wasze posty przypomniałem sobie jakie ja miałem problemy ze stukaniem w e36!

Na dołkach i nierównościach ciągle słychać było jakieś stuki. Gdzie ja nie byłem... Stacje diagnostyczne, warsztaty... Wszyscy oglądali samochód i nikt nie miał do czego się doczepić... Zawieszenie w porządku, amory... Wszystko super...

I przez przypadek kolega znalazł problem. Miałem wklejana tylną szybę i na dolnej krawędzi klej puścił i ta na nierównościach stukała o blachę :)

Po wklejeniu szyby wszystko ucichło :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 lat później...
W dniu 12.09.2012 o 14:53, feel_x napisał(a):

Panowie mam podobny problem. U mnie stuka na poprzecznych nierownosciach. Np wjezdzajac na 2 cm kraweznik albo prog zwalniajacy. I przod i tyl :shock: takie uczucie jajkby kolo mialo uskok i luz. Mechanik sprawdzal amory ich mocowanie wachacze i mowi ze wszystko sie dobrze trzyma. Jadac szybko po nierownosciach jest cisza. Mam u siebie sportowe dostosowanie nadwozia S226A cokolwiek to oznacza 😄 wkurza mnie to pukanie taki gluchy dzwiek. Dzwiek jest tylko jak kolo wjezdza lub zjezdza z jakiegos rantu. Jadac np po muldach jest zupelna cisza.

Wiem, że minęło 11 lat ale może pamiętasz co było przyczyną? U mnie w E87 mam taki problem w tylnym Zawieszeniu. Wahacze sztywne, sprężyny całe, Amortyzatory nowe. Jutro jeszcze będę sprawdzał górne mocowanie amortyzatora, jeśli będzie całe to poddaje się... Zrobiłem już ok. 5tyś kilometrów i nic się nie zmieniło... 😭

Aktualne Auto:

BMW E87 118d M47TU2D20

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.