Skocz do zawartości

Jaki olej do mojego BMW - wszystkie modele i silniki


cosmo--pl

Rekomendowane odpowiedzi

Miasto to największa katorga dla oleju dlatego proponuje wybrać taki który jest głównie na bazie syntetycznej ponieważ wytrzyma dłużej niż oleje HC i zapewni odpowiednią ochronę silnikowi dlatego polecam Ravenol USVO VMP 5w30 lub Amsoil 5W30 European Car Formula.

Dzięki zamówiłem Ravenol :)

 

Miasto to największa katorga dla oleju dlatego proponuje wybrać taki który jest głównie na bazie syntetycznej ponieważ wytrzyma dłużej niż oleje HC i zapewni odpowiednią ochronę silnikowi dlatego polecam Ravenol USVO VMP 5w30 lub Amsoil 5W30 European Car Formula.

Ja też polecam ravenol.

Do M47N2 lałem VST 5w40 a teraz w B47 przyszła kolej na VMP 5w30.

Dzięki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Najlepiej taki jaki leje producent skrzyni czyli ZF, tu masz cały komplet: https://allegro.pl/oferta/olej-skrzyni-miska-zf-6hp26-bmw-e60-e65-e70-f01-8147939853
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
A co powiecie o oryginalnym oleju BMW TwinPower Turbo 5W30 Longlife-04 ? Czy będzie on lepszy niz valvo , Motul itp do m57n2 ?

Będzie ale częściej poleca się tutaj np. Ravenol zamiast OEM.

spacer.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Parametry i właściwości ma o wiele lepsze niż Ravenol , chyba zdecyduje się na OEM


Dla mnie to mało wiarygodny test.

Już lepiej poszukać na jakimś rosyjskim forum testów labo zużytego oleju.

Nie zmienia to faktu, że oryginalny olej BMW jest dobry :)

spacer.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Parametry i właściwości ma o wiele lepsze niż Ravenol , chyba zdecyduje się na OEM


 

Kiedyś zrobili podobny test z mydłem w płynie i wypadł bardzo dobrze :lol:

W silniku panują zupełnie inne warunki i olej krąży pod ciśnieniem dlatego nie można czegoś takiego brać na poważenie.

A co do oleju OEM to są dobre, robione na bazie GTL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć chłopaki,

Piszę do Was z poradą o oliwę:


Model: E91 325D

Silnik: M57 245KM (po chip'ie)

Przebieg: 280kkm (niby)

Styl jazdy: średni, czasem agresywnie

Użytkowanie: 60 miasto 40 trasa

DPF:nie

Dotychczas: chyba po poprzednim właścicielu nieszczęsny Castrol 0w30 lub 5w30

Rocznie około: 10kkm.


Przeglądałem wiele stron z tego forum i nie chcę oleju najwyższej półki z tego względu, że nie znam jeszcze silnika w jakiej jest kondycji. Nie chcę też najgorszego badziewia.

Które mi wpadły w oko to:

1. PMO PROFESSIONAL 5w40 c3

2. Walvoline synpower mst c3 5w40

3. Shell Helix HX8 ECT C3 5w40

4. MOTUL 8100 X-CESS 5W40


A może coś z 5w30 lub 0w?

Nie chcę lać REVENOL'a chociaż na następną wymianę pewnie to zaleję.

Naczytałem się, że przy braku DPF'a lepiej chyba użyć normy LL-01.


Dzięki, pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Wybierz Shell Helix Ultra 5W40, jest zrobiony na bazie gtl i ma dobre parametry w karcie charakterystyki, analiza świeżego oleju w laboratorium również wypadła bardzo dobrze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybierz Shell Helix Ultra 5W40, jest zrobiony na bazie gtl i ma dobre parametry w karcie charakterystyki, analiza świeżego oleju w laboratorium również wypadła bardzo dobrze.

Dzięki kolego, udzieliłeś mi bardzo istotnych informacji. Prawdopodobnie mój wybór padnie właśnie na Shell Helix Ultra 5W40, chyba że jeszcze ktoś ma jakieś inne zdanie? Poczekam do jutra. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja cały czas nie mogę się zadecydować miedzy olejem OEM Twin Power , Valvo Synpower XL-III C3 , Shell Helix Ultra ECT 3C , Shell Helix Ultra Professional AM-L. Jedyny olej jaki używałem z tej trójki to Valvoline synpower miałem go i w e65 M57n2 i w X1 N47 i napewno byłem bardziej zadowolony niż z Motula , którego lałem wcześniej. Ale zawsze pozostaje myśl że może jest cos jeszcze lepszego w podobnych pieniądzach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.