Skocz do zawartości

Jaki olej do mojego BMW - wszystkie modele i silniki


cosmo--pl

Rekomendowane odpowiedzi

jak chcesz tak często zmieniać, to np Motul X-clean 5W30 będzie w zupełności wystarczający. Jak co 20k km, to X-clean+ ;)

 

Dziękuję

 

często nie często, LL zabija łańcuch

 

fajnie że X-clean + znakomicie się nadaje, leje go do swojego 2.0TSI i też jestem zadowolony :)

a wymian co 15tys , to będzie raz w roku dla mojej żonki.

 

a co z płukanką ? też motul ? taki jak np do zwykłego 2.0TDI VAG ( np bkd itd ) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już obojątne, Motyl, Valvoline, Liqui Moly, ogólnie jakąś firmową, to daje pewność jakości.

 

Hmm...95 stron ale nie wpadłem na silnik N53 :norty: Jaki olej do tego ustrojstwa w E60 będzie odpowiedni, teraz mam FUCHS TITAN GT1 PRO C3 5W30 XTL, dwa trzy miesiące i będzie trzeba go zmienić. Coś w specyfikacji 0W40 czy pozostać przy 5W30?

 

Napisz coś więcej kolego na temat tego, jak i gdzie jeździsz, czy masz jakieś zużycie, czego oczekujesz od oleju, to Ci powiem czy bardziej 0W40 czy 5W30

 

 

 

Zakupiłem tego Motula Specific CNG/LPG 5w40 online, nawet w niezłej cenie bo 137,5zł/5l :) Dzisiaj zalany zobaczymy jak się będzie sprawował. Dzięki za pomoc. Pozdrawiam

 

Będziesz zadowolony ;) Bardzo dobry olej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Jaki olej do e46 316i 116 km? obecnie jest 5w30 czy można zmienić na 0w30?

Pozdrawiam

 

Możesz ale kup z specyfikacją BMW LL01 np. Fuchs 0W30 Titan Supersyn Longlife

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model: E60

Silnik: 530i M54

Przebieg: 277 000 km

Styl jazdy: mieszany

Użytkowanie: 70% miasto 30% trasa

Zużycie bieżące na l/1000km ok 300ml

Instalacja LPG; Tak

DPF: nie

Dotychczas: Castrol 5/30

Przebieg rocznie: ok 10-15 tys

 

Na gazie zrobione ok 10 tyś.

Codzienne dojazdy do pracy 5 km. Zauważyłem że olej na miarce i pod korkiem jest jakiś rudy.

Myślałem nad Motulem 8100 X-CESS 5W40 albo SPECIFIC CNG/LPG 5W40 ?

Do tego płukanka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolor jest ok, wyczyść ten korek po prostu, bo nikt tego dawno nie robił i przy krótkich przebiegach to się takie sparwy tam zbierają jak się robi chlodno. Możesz płukać, nie zaszkodzi, ale olej wygląda czysto, więc na pewno był zmieniany. Powodzenia.

 

ps, sprawdź odmę, bo jak ona jest średnio drożna, to też może się taki syf na korku łatwiej zbierać, bo pary oleju się nie separują odpowiednio. Jak tego nie wymieniałeś nigdy, to być może warto. O ile dobrze pamiętam, to ten seprator, który tam jest, kosztuje ze 130 PLN febi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Model: e90

Silnik: N52 330i

Przebieg: 80tys

Styl jazdy: normalny

Użytkowanie: 50/50

Zużycie oleju: jeszcze nie wiem

Instalacja LPG: będzie na dniach

DPF: nie

Auto miało serwis 03.2015 w DE teraz dopiero co sprowadzone więc nie wiem co tam wlane.Rocznie będę robił jakieś 10tys max 15tys. Dzięki za pomoc pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

tydzień temu kupiłem BMW e92 335d. Zawsze po zakupie zmieniam olej, dlatego proszę o poradę:)

 

Model: E92

Silnik: 335D

Przebieg: 137 000 km

Styl jazdy: MIESZANY

Użytkowanie: 70% MIASTO 30% TRASA

Zużycie bieżące na l/1000km: ? Podobno nie bierze.

DPF: TAK

Przebieg rocznie: OK 20 TYS. KM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Witam

 

Model: e90

Silnik: N52 330i

Przebieg: 80tys

Styl jazdy: normalny

Użytkowanie: 50/50

Zużycie oleju: jeszcze nie wiem

Instalacja LPG: będzie na dniach

DPF: nie

Auto miało serwis 03.2015 w DE teraz dopiero co sprowadzone więc nie wiem co tam wlane.Rocznie będę robił jakieś 10tys max 15tys. Dzięki za pomoc pozdrawiam.

 

Możesz zalać 0w40 z specyfikacją ll-01 np. Mobil1 new life, Valvoline synpower lub Motul X-max.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Witam,

 

tydzień temu kupiłem BMW e92 335d. Zawsze po zakupie zmieniam olej, dlatego proszę o poradę:)

 

Model: E92

Silnik: 335D

Przebieg: 137 000 km

Styl jazdy: MIESZANY

Użytkowanie: 70% MIASTO 30% TRASA

Zużycie bieżące na l/1000km: ? Podobno nie bierze.

DPF: TAK

Przebieg rocznie: OK 20 TYS. KM

 

Do twojego silnika musi być specyfikacją BMW LL-04 i polecam np.Valvoline synpower Xtreme MST C3 5w30 który jest low saps i dlatego DPF bedzie miał lżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Model: e90

Silnik: N52 330i

Przebieg: 80tys

Styl jazdy: normalny

Użytkowanie: 50/50

Zużycie oleju: jeszcze nie wiem

Instalacja LPG: będzie na dniach

DPF: nie

Auto miało serwis 03.2015 w DE teraz dopiero co sprowadzone więc nie wiem co tam wlane.Rocznie będę robił jakieś 10tys max 15tys. Dzięki za pomoc pozdrawiam.

 

Motul Specific CNG/LPG 5W40

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze
Witam. Właśnie kupiłem e39 m62b35tu, mianowicie chce zmienić olej w silniku i nie wiem jaki był prędzej.. Zastanawiam się nad 5w40 liqui Molly, jeszcze kwestia płukanki. Proszę o pomoc. Pozdrawiam

 

Możesz zalać LM ale najlepiej pasował by z specyfikacją BMW LL-01, płukanka LM z serii pro-line.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.