Skocz do zawartości

Jaki olej do mojego BMW - wszystkie modele i silniki


cosmo--pl

Rekomendowane odpowiedzi

Jednorazowo jak chodzi o Archoil 2300 aby wyczyscic silnik w twoim wypadku na 80000 km (2 lata)

 

Aby zachowac czystosc :

- wymieniaj olej co 10000 km

- miedzy kazda wymiana uzywaj plukanki typu Liqui moly engine flush, archoil 2830, xenum flush

- jezeli naprawde chcesz zadbac o czystosc i ochrone silnika, mozesz uzywac produkt typu Archoil 9100 (przy kazdej wymianie) i wtedy nie musisz juz uzywac 2300 co 80000 km.

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik sie rozszczelnia jezeli jakas uszczelka ulegla zniszczeniu albo w sposob normalny albo przez rozne mozliwe awarie (np przegrzanie silnika).

Jezeli uszczelka jest nieszczelna, uszczelnianie jej za pomoca szlamu jest tak samo wiarygodne jak uszczelnianie przebitego kola roweru za pomoca zuzytej gumy do zucia znalezionej na ulicy...

 

Jezeli jest nieszczelnosc, trzeba wymienic uszczelke, wymycie silnika w tym przypadku tylko nareszczie ci pokaze co jest do zrobienia (nie mowie ze jest hein)

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem 320d ed i zastanawiam się nad wymianą oleju. Wg kompa powinienem go wymienić za 26tys km. Początkowo planowałem to zrobić za jakieś 10tys (taki złoty środek, pomiędzy wymiana zaraz po zakupie a tym co pokazuje komp), jednak ostatnio przejrzałem książkę serwisową i coś mi się przestało zgadzać, więc chce to zrobić w najbliższym czasie. Już zrobiłem 2tys km a zrobie jeszcze do wymiany niecały 1tys bo nie chce kombinować przed wyjazdem na wakacje (z moim szczęściem mechanik, albo dotknie nie tam gdzie trzeba, albo czegoś nie dokręci i będą klocki w 300km od domu :cry2: )

 

A więc pytanie czym go zalać, aby było to jakościowo git cenowo nie musi być najtańsze, ale żeby znów to niebyły jakieś kosmiczne ceny.

 

Kolejna sprawa płukanki, wiem, że zalecacie, ale czy aby to jest konieczne jak czytam to niestety ludzie po nich mają rożne przypadłości i ostatecznie kłopoty. Serwis tez je robi?

Dodam tylko, że posiadam w domu trochę sprzetu rolniczego, który serwisuje (serwis bmw przy nich to taniocha), i oni jak przejeżdzają do ciagnika czy kombajnu to nigdy płukanek nie wykonywali, a dopowiem tylko, aby nie było śmiechu, że to też sprzęt z common rail, turbo intercoolerami i innymi pierdołami a pracuję w zupełnie gorszych i mniej czystszych warunkach niż samochód.

 

Więc jak jest z tą płukanką wiem, że dla sinika dobrze ja zrobić, ale czy to konieczne zawsze takie coś robicie?

sprzedam skrzynie biegów na części od mojego n47.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mozesz porownywac trwalosci sprzetu profesjonalnego do pracy do samochodu rekreacyjnego BMW

Olej juz kilka krotnie podawany powyzej.

Wymiana co 10k KM, plukanka oczywiscie i nie sie po nich nie dzieje no chyba ze masz juz martwy silnik.

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem nowy na forum. Zakupiłem samochod BMW E46 z silnikiem 1.9 M43TU z 2000 roku z przebiegiem 180tys. W samochodzie jest olej Castrol Magnatec 5w40 ( wczesniej byl LiquMolly 5w40 ). Po odpaleniu silnika przez jakies 2-3 sekundy tyrkocze cos i przestaje. Nie ma znaczenia czy jest zimny czy cieply. Zauwazylem tylko ze jak byl olej w lepszym stanie to tyrkotanie bylo raz dwa razy na 10 odpaleń a czasami nie tyrkotal w ogole. Teraz jest juz czarny olej nadaje sie do wymiany ma ponad rok. Tak wynika z zawieszki przy silniku i teraz tyrkocze juz caly czas przy odpalaniu. Pytanie i prosba do was drodzy forumowicze jaki olej lac ? Mechanik powiedzial zeby nalac 10w40 i przestanie tyrkotac ze to wina oleju ( sugerowal sie tez przebiegiem ). Jaki olej polecacie ? Mobil1 , Castrol ? Zchodzic na nizszy ? Prosze o pomoc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Witam, jestem nowy na forum. Zakupiłem samochod BMW E46 z silnikiem 1.9 M43TU z 2000 roku z przebiegiem 180tys. W samochodzie jest olej Castrol Magnatec 5w40 ( wczesniej byl LiquMolly 5w40 ). Po odpaleniu silnika przez jakies 2-3 sekundy tyrkocze cos i przestaje. Nie ma znaczenia czy jest zimny czy cieply. Zauwazylem tylko ze jak byl olej w lepszym stanie to tyrkotanie bylo raz dwa razy na 10 odpaleń a czasami nie tyrkotal w ogole. Teraz jest juz czarny olej nadaje sie do wymiany ma ponad rok. Tak wynika z zawieszki przy silniku i teraz tyrkocze juz caly czas przy odpalaniu. Pytanie i prosba do was drodzy forumowicze jaki olej lac ? Mechanik powiedzial zeby nalac 10w40 i przestanie tyrkotac ze to wina oleju ( sugerowal sie tez przebiegiem ). Jaki olej polecacie ? Mobil1 , Castrol ? Zchodzic na nizszy ? Prosze o pomoc.

 

Nie słuchaj mechanika, zalej to co zaleca producent. Polecam zastosować płukankę i zalać coś lepszego niż castrol, np. Valvoline, Amsoil, Liqui Moly, Millers, Motul, lepkość może być 5w40 ze sepcyfikacją BMW LL-01.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam zakupiłem BMW 530da z 2003r , jakim olejem zalać, z tego co wyczytałem ma być syntetyk tylko jaki? Jakie normy ma spełniać? Proszę o podpowiedz bo czytałem pare tematów i sam już nie wiem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Witam zakupiłem BMW 530da z 2003r , jakim olejem zalać, z tego co wyczytałem ma być syntetyk tylko jaki? Jakie normy ma spełniać? Proszę o podpowiedz bo czytałem pare tematów i sam już nie wiem.

 

Możesz zalać olej ze specyfikacją BMW LL-01 np. Mobil1 new life 0w40

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model: E46

Silnik: 320i M54 B22

Przebieg: 188 000 km

Styl jazdy: średni

Użytkowanie: głównie miasto

Zużycie bieżące na l/1000km: ledwo co przytargane z niemiec i po 1500 km które nią zrobiłem ubytku nie zauważyłem

Instalacja LPG: nie

DPF: nie

Dotychczas: Nie mam pojęcia, zajrzę to edytuje post.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Model: E46

Silnik: 320i M54 B22

Przebieg: 188 000 km

Styl jazdy: średni

Użytkowanie: głównie miasto

Zużycie bieżące na l/1000km: ledwo co przytargane z niemiec i po 1500 km które nią zrobiłem ubytku nie zauważyłem

Instalacja LPG: nie

DPF: nie

Dotychczas: Nie mam pojęcia, zajrzę to edytuje post.

 

Możesz zalać coś z specyfikacją LL-01 lub 04, lepkość 5w40 lub 0w40, marki np. Amsoil, Valvoline, Motul, mobil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model: E46

Silnik: 320i M54 B22

Przebieg: 188 000 km

Styl jazdy: średni

Użytkowanie: głównie miasto

Zużycie bieżące na l/1000km: ledwo co przytargane z niemiec i po 1500 km które nią zrobiłem ubytku nie zauważyłem

Instalacja LPG: nie

DPF: nie

Dotychczas: Nie mam pojęcia, zajrzę to edytuje post.

 

Możesz zalać coś z specyfikacją LL-01 lub 04, lepkość 5w40 lub 0w40, marki np. Amsoil, Valvoline, Motul, mobil

 

Zajrzałem pod maske, obecnie mam zalany Motul 8100 X-clean 5w40. Sądzisz że ten który jest będzie w porządku?

Na olejach nie znam się w zasadzie wcale, co ty byś polecił konkretniej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Model: E46

Silnik: 320i M54 B22

Przebieg: 188 000 km

Styl jazdy: średni

Użytkowanie: głównie miasto

Zużycie bieżące na l/1000km: ledwo co przytargane z niemiec i po 1500 km które nią zrobiłem ubytku nie zauważyłem

Instalacja LPG: nie

DPF: nie

Dotychczas: Nie mam pojęcia, zajrzę to edytuje post.

 

Możesz zalać coś z specyfikacją LL-01 lub 04, lepkość 5w40 lub 0w40, marki np. Amsoil, Valvoline, Motul, mobil

 

Zajrzałem pod maske, obecnie mam zalany Motul 8100 X-clean 5w40. Sądzisz że ten który jest będzie w porządku?

Na olejach nie znam się w zasadzie wcale, co ty byś polecił konkretniej?

 

Tak jest ok. ale możesz też kupić motul X-cess który ma spacyfikacje ll-01 przez co posiada więcej dodatków które są mniej przyjazne środowisku ale za to dobrze wpływają na ochronę silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Model: E91

Silnik: 320i N46 2007r. 150KM

Przebieg: 100 000 km

Styl jazdy: średni

Użytkowanie: miasto/trasa 50/50

Zużycie bieżące na l/1000km: ok. 1,8-2l/1000km

Instalacja LPG: nie

DPF: nie

Dotychczas: Castrol 5w30

Zauważyłem, że w mieście pali więcej oleju niż w trasie. Duże zużycie oleju może wskazywać na konieczność wymiany uszczelki pod głowicą, jednakże najpierw chciałbym spróbować zmiany oleju i zobaczyć co się będzie działo.

Jaki olej będzie najlepszy ?

Cena raczej nieważna, liczy się jakość :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Co myslicie o tym filmiku, wszyscy twierdza ze to ten sam olej ale na filmiku widac roznice czy to tylko jakis fake?

 

Wiem ze warunki 400°C nie panuja w silniku ale mimo wszystko ciekawy jestem czy cos w tym jest.

 

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten olej castrol i BMW to nie ten sam olej to tak zwana legenda motoryzacyjna, inny sklad, inne parametry, nie maja ze soba nic wspolnego chemicznie.

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

A ja z przekonaniem ze to ten sam kupywalem ori BMW :duh: cena byla praktycznie ta sama tylko ze w 1L butelkach.

To chyba zaczne zalewac Arala albo Castrola :mrgreen:

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Jeszcze nie wiem ale do wyboru zostalo sie 12kKm wiedz bede miec czas zaglebic sie w materie :D

 

Kurcze, w gazetach motoryzacyjnych tyle testow kazdego duperela a o olejach cisza :/

Studia chemiczne i laboratorium ulatwily by sprawe wyboru :mrgreen:

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno jest przetestowac olej wiem cos o tym...

 

Testu porownwczego na zywo nie da sie zrobic chyba ze testujesz na dwoch nowych jednostkach ktore jezdza jednoczesnie w tych samych warunkach z tym samym obciazeniem..; ok nie da sie. W kazdym innym przypadku test live sa niewiarygodne.

 

Testy chemiczne sa trudno zrozumiale dla przecietnego kowalskiego/hansa/duponta lub innego smitha

 

jedyne co mozesz tak naprawde zrobic to porownac wlsciwosci podawane i przeprowadzic testy zachowania w ekstremalnych warunkach i wybrac olej ktory najbardziej odpowaida twoim warunka eksploatacji... w polsce w zimnym klimacie to Mobil z powodu dwukrotnie lepszego startu na zimno i czasu potrzebnego przez olej do osiagniecia warunkow pracy, reszta czynikow jest albo lepsza albo taka sama jak konkurencja.

Edytowane przez Rivasi

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.