Skocz do zawartości

Jaki olej do mojego BMW - wszystkie modele i silniki


cosmo--pl

Rekomendowane odpowiedzi

Chyba nie załapałem sarkazmu ;)

 

nie bylo sarkazmu :)

Doradzam na wycieki naprawe silnika bo sama wyiana oleju nie pomoze a jezeli juz wymieniac aby zakonczyc wycieki to 5W40 ale to sie nie uda :)

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie - zamówiłem Valvoline SynPower MST C3 5W-30 LL-04.

Przysłali właśnie taki, ale SynPower Xtreme MST C3 5W-30 LL-04.

Czy to jakaś różnica jest między tymi dwoma olejami, czy to po prostu "nowe szaty", bo produkcja bardzo świeża, 05.2014.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Partnerzy klubu
Mam pytanie - zamówiłem Valvoline SynPower MST C3 5W-30 LL-04.

Przysłali właśnie taki, ale SynPower Xtreme MST C3 5W-30 LL-04.

Czy to jakaś różnica jest między tymi dwoma olejami, czy to po prostu "nowe szaty", bo produkcja bardzo świeża, 05.2014.

 

To te same oleje, tzn. SynPower Xtreme MST C3 5W-30 LL-04 zastąpił SynPower MST C3 5W-30 LL-04.

 

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Partnerzy klubu
Dzięki za odpowiedź! Już jestem spokojniejszy :wink:

 

Nie ma sprawy. Wszystkie Mid i Low SAPS-y z gamy Valvoline otrzymały dopisek Xtreme, a pozostałe syntetyki to 'zwykłe' SynPower-y bez dopisku Xtreme. Tak to obecnie wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model: E46

Silnik: 320Ci M54b22

Przebieg: 170tyś

Styl jazdy: mieszany raczej spokojny a czasami nawet żółwi (mega obniżone auto) ale jeśli trafi się odcinek ładnej drogi obrotomierz widzi górny zakres obrotów

Użytkowanie: głównie miasto

Zużycie bieżące na l/1000km: -

Instalacja LPG: nie

DPF: nie

Dotychczas: Castrol Magnatec pod spodem dopisek DIESEL 5W40C3 FULLY SYNTHETIC

 

cena nie gra roli, przebieg auta to rzekomo 170tyś nie wiem jak na cabrio całkiem możliwe, silnik seria jak fabryka wypuściła .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Model: E46

Silnik: 320Ci M54b22

Przebieg: 170tyś

Styl jazdy: mieszany raczej spokojny a czasami nawet żółwi (mega obniżone auto) ale jeśli trafi się odcinek ładnej drogi obrotomierz widzi górny zakres obrotów

Użytkowanie: głównie miasto

Zużycie bieżące na l/1000km: -

Instalacja LPG: nie

DPF: nie

Dotychczas: Castrol Magnatec pod spodem dopisek DIESEL 5W40C3 FULLY SYNTHETIC

 

cena nie gra roli, przebieg auta to rzekomo 170tyś nie wiem jak na cabrio całkiem możliwe, silnik seria jak fabryka wypuściła .

 

Możesz zalać Mobil1 new life 0w40 lub Amsoil european car 5w40, zrezygnuj z Castrola bo pozostawia szlam w silniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model: E46 320d Touring

Silnik: 320d M47N 1995 cm3 2004r

Przebieg: ok. 217 000 km [między wymianami dolewam ok. 0,7 litra]

Styl jazdy: raczej szybki

Użytkowanie: ok. 100 km dziennie [70% trasa]

DPF: NIE

Dotychczas: Shell Helix Diesel Ultra 5w-40

 

Myślicie, że jest sens zmieniać obecną markę na np VALVOLINE SynPower Xtreme MST C3 5W30?

- Czy ten Valvo będzie odpowiedni do silnika M47N?

- Nie jest to za wysoka pólka? [do tego silnika wystarczy norma LL-01]

- W moim przypadku lepiej 5W-30 czy 5W-40?

- Czy zmieniając na ten olej jest szansa, że przestanie mi go ubywać między wymianami?

 

podsumowując ten Valvo dobry wybór czy polecacie coś innego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BMW 320i 2007r. N46

Byłem dzisiaj wymienić olej.

Teraz zalany Motul x-clean 5w40 (wcześniej płukanka liqui molly), ale nie o to chodzi.

Chodzi o to, że zalano mi 4,3l nowego oleju do silnika (tak jak znalazłem w necie).

Jak wyjechałem z warsztatu to na komputerze pokazywało jedną kreskę powyżej poziomu min. Możliwe ?

Dolałem resztę, czyli 0,7l i jest kreskę przed poziomem max.

Ile wreszcie wchodzi oleju do tego silnika ? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

http://i1033.photobucket.com/albums/a419/speed1211/TISOlejE91320i_zps40ad603a.jpg

 

Ps. 0,7L to spora rozbieznosc, Moze ktorys sobie dolal do wlasnego baniaka ;)

a tak na powaznie to moze jest to min. napelnienie ale to by w sumie nie bylo logiczne :roll: . Jak mozna zrobic silnik bez bagneta :duh:

 

PPs. Jak pojechalem kiedys do ATU z vectra b tez zaplacilem za wymiane oleju, juz nie pamietam ile litrow ale w kazdym badz razie do pelna a nawet sobie 0,5L wiecej policzyli a jak wyjechalem z warsztatu mialem ponizej min.

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://i1033.photobucket.com/albums/a419/speed1211/TISOlejE91320i_zps40ad603a.jpg

 

Ps. 0,7L to spora rozbieznosc, Moze ktorys sobie dolal do wlasnego baniaka ;)

a tak na powaznie to moze jest to min. napelnienie ale to by w sumie nie bylo logiczne :roll: . Jak mozna zrobic silnik bez bagneta :duh:

 

PPs. Jak pojechalem kiedys do ATU z vectra b tez zaplacilem za wymiane oleju, juz nie pamietam ile litrow ale w kazdym badz razie do pelna a nawet sobie 0,5L wiecej policzyli a jak wyjechalem z warsztatu mialem ponizej min.

 

Wszystko spoko, ale przyjechałem z własnym olejem 5l i w sumie widziałem jak wlewał i sprawdzał ile zostało w baniaku.

Olej spływał przez dość krótki czas, więc jak już coś to w silniku powinno trochę zostać. Teoretycznie rzecz biorąc powinno być więcej oleju w silniku niż mniej... :roll:

Na podłodze w garażu też nic nie ma, więc albo magicznie olej sam wyparowuje do powietrza albo nie wiem ocb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli wlales dokladna ilosc a po 30/40 minutach jazdy czujnik nie pokazjuje ci popziomu max tylko min albo przyblizony to masz padniety czujnik, problem bardzo powszechny w dzisiejszych BMW :

 

http://atlanticmotorcar.com/bmw-oil-level-sensor-false-readings-malfunction-2/

 

czujnik do wymiany.

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model: E61 520d Touring 2007 r

Silnik: 520d M47N2

Przebieg: ok. 220 000 km

Styl jazdy: spokojny 70% miasto, 30% trasa (a tu lubię sobie polecieć troszeczkę :8) )

Użytkowanie: głównie miasto

DPF: usunięty

Dotychczas: Castrol EDGE Sport 0W40 wymiana co 10 tysięcy, bez dolewek między wymianami.

 

Mam zamiar zmienić na 8100 X-clean 5W40 Motul, co sądzicie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz zmienić to zrobisz dobry uczynek dla swojego autka :)

 

Wypada mi właśnie w tym tygodniu serwis olejowy + wszystkie filtry i tak patrząc po oleju Motula, którego zalewam do motocykla, a Castrola w aucie to chyba czas na zmiany :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Model: E61 520d Touring 2007 r

Silnik: 520d M47N2

Przebieg: ok. 220 000 km

Styl jazdy: spokojny 70% miasto, 30% trasa (a tu lubię sobie polecieć troszeczkę :8) )

Użytkowanie: głównie miasto

DPF: usunięty

Dotychczas: Castrol EDGE Sport 0W40 wymiana co 10 tysięcy, bez dolewek między wymianami.

 

Mam zamiar zmienić na 8100 X-clean 5W40 Motul, co sądzicie ?

 

Zmiana marki oleju to dobre posunięcie ale na 5w40 to bym nie przechodził, lepiej zostań przy 0w40 lub zalej 0w30 ewentualnie 5w30.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli wlales dokladna ilosc a po 30/40 minutach jazdy czujnik nie pokazjuje ci popziomu max tylko min albo przyblizony to masz padniety czujnik, problem bardzo powszechny w dzisiejszych BMW :

 

http://atlanticmotorcar.com/bmw-oil-level-sensor-false-readings-malfunction-2/

 

czujnik do wymiany.

 

Problem w tym, że to nie ja wlewałem i nie wiem czy mu się gdzieś tam nie rozlało po drodze (osobie która wymieniała olej) czy coś.

Kurde, to jak teoretycznie po zlaniu 4,3l było --min--|---------max--, a po dolaniu reszty z baniaka (0,7l) --min----------|--max-- to teraz jeszcze mi silnik rozwali jak za dużo oleju będzie miał :/

Da się jakoś zdiagnozować czy czujnik poziomu oleju jest niesprawny ? Oczywiście nie zlewając z powrotem oleju...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.