Skocz do zawartości

[e39] E39 na urlop?


peyter

Rekomendowane odpowiedzi

ktoregos razu podczas pobytu w niemczech widzialem do sprzedania e39 z przebiegiem na liczniku 000301-tak wskazywal licznik- zapytalem kolesia o co kaman bo cos nie halo auto ponad 10 lat ma, a on na to- przebieg to 2 000 301km :shock: mozecie wierzyc lub nie ale po wnetrzu dalbym temu autu max 300tys km. Kosztowało grosze, jaki silnik mialo nie pamietam. Pewnie teraz jezdzi nim nasz rodak ciesząc się ładnym bmw z małym przebiegiem standardowym 220tys km :D

 

A wracajac do tematu- 7 lat temu kupiłem swoje e39 wyłącznie do celów rekreacyjnych- jezdziła dwa razy w roku- zimą w góry i latem na wakacje- resztę czasu praktycznie stała w garażu, no kilkadziesiąt razy jezdziła do niemiec- przejechałem w ten sposób ponad 100tys km-

żadnych niespodzianek w trasie, zawsze odpala, zawsze dojezdza do celu. Kupiłem auto, miało luz na przekładni- delikatne stukanie- po dziś dzień nic się nie pogorszyło.

Jedyne co mnie zastanawia to co z tą przekładnią się stało że ma luz- wada fabryczna? tak samo ze skrzynią( szarpanie przy wrzucaniu na D lub R) auto kupiłem w szwajcarii, przebieg 118tys(prawdziwy, sprawdzony w szwajcarii) a te dwie rzeczy, które teoretycznie przy takim przebiegu nie powinny mieć miejsca, cały czas mnie prześladują

 

Jeśli jezdzisz jakiś czas swoim autem, to jesteś swiadomy jego stanu- osobiscie nigdy bym nie pojechał autem świeżo kupionym w polsce w jakąkolwiek trase. Mam po prostu uraz do polskich handlarzy, za dużo rzeczy widziałem zeby w pl kupić samochód.

BMW E9 2800CS 1970. Coming Soon :p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to e39 bedzie w Cro :). Zmieniłem hamulce, płyn , w dodatkowo wymieniłem płyn wspomagania. Więc auto gotowe do drogi. (w piątek jadę). Wykupie sobie jakiś assistance na ten okres i tyle. W sumie we wrześniu stuknie rok i przejechane 30 000 km na razie bez problemu, więc mysle ze bedzie ok.

 

 

Dzięki

---------------------------------------------------------------------------------

e39.jpg

---------------------------------------------------------------------------------

http://forum-lines.ru/rez/ab194510.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przebieg to 2 000 301km :shock: mozecie wierzyc lub nie ale po wnetrzu dalbym temu autu max 300tys km.

 

Ja wierze bo jak szukałem dla siebie to nie raz widziałem jeszcze nieprzekręcone, jeszcze stojące na autolawiecie e39 z przebiegiem przekraczający 1mln km. Już nie raz wspominałem Było ich klika sztuk. Nie kupiłem bo dla mnie jednak ten przebieg jest za duży. Za wiele rzeczy może się posypać.

Ale 2 mln to sądzę, że silnik przeszedł kpl remont przynajmniej głowicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o mysle ze nawet po 1 milionie to silnik do kapitalki idzie, tiry przelatuja max 1,2mln, a sa znacznie bardziej wytrzymale od osobowek.

 

Fakt jednak niepodwarzalny jest taki ze diesla nikt nie kupuje na przejazdzki niedzielne, 90% aut w Polsce ma cofniety licznik prawdopodobnie o polowe albo i lepiej.

Ale cóz, tak sobie sami robimy- nawet jak Ty mówisz- nie kupie z takim przebiegiem, bo duzo moze sie popsuc( no faktycznie przy milionie km racja) ale jak przysłowiowy kowalski idzie do komisu to tez nie kupi passata z przebiegiem 400tys km- który takie auto osiąga po ok 5-6 latach- a kupi 10 letniego 1.9tdi na stanie 184tys km i nie pomysli nawet ze te auto taki przebieg trzeci raz juz widzi...

 

Anegdota- znajomy kupił jakiś samochód, nie pamietam jaki, nie ważne. Zepsuło się podswietlenie zegarów, pojechał do elektryka, ten wyciąga zegary, a tam karteczka przyklejona, a na niej widnieje napis- " Ja cofnąłem o 150tys, a Ty?? " :P

BMW E9 2800CS 1970. Coming Soon :p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o mysle ze nawet po 1 milionie to silnik do kapitalki idzie, tiry przelatuja max 1,2mln, a sa znacznie bardziej wytrzymale od osobowek.

 

Fakt jednak niepodwarzalny jest taki ze diesla nikt nie kupuje na przejazdzki niedzielne, 90% aut w Polsce ma cofniety licznik prawdopodobnie o polowe albo i lepiej.

Ale cóz, tak sobie sami robimy- nawet jak Ty mówisz- nie kupie z takim przebiegiem, bo duzo moze sie popsuc( no faktycznie przy milionie km racja) ale jak przysłowiowy kowalski idzie do komisu to tez nie kupi passata z przebiegiem 400tys km- który takie auto osiąga po ok 5-6 latach- a kupi 10 letniego 1.9tdi na stanie 184tys km i nie pomysli nawet ze te auto taki przebieg trzeci raz juz widzi...

 

Anegdota- znajomy kupił jakiś samochód, nie pamietam jaki, nie ważne. Zepsuło się podswietlenie zegarów, pojechał do elektryka, ten wyciąga zegary, a tam karteczka przyklejona, a na niej widnieje napis- " Ja cofnąłem o 150tys, a Ty?? " :P

 

To pewnie miał wesołą minę jak zobaczył tą kartkę :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i dojechała bez problemu, jazdą tą furą po chorwackich autostradach to pure pleasure :D. Nawet była grzeczna bo spaliła 8,7 litra:)

 

Pozdawiam

---------------------------------------------------------------------------------

e39.jpg

---------------------------------------------------------------------------------

http://forum-lines.ru/rez/ab194510.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.