Skocz do zawartości

E46 320i 2.2L 170 Dyferencjał, przeniesie drgań luzów. FILM


radmak

Rekomendowane odpowiedzi

Na panewce :duh: no prośba.

 

Znalazłem coś takiego:

viewtopic.php?f=69&t=156196

 

U mnie występuje to samo, tylko mniej chroboli.

 

Chłopie, dlatego piszę wyraźnie w języku ojczystym, że słyszałem, ale nie mam pojęcia czy to w ogóle możliwe. Wały korbowe niby lecą w tych autach od czasu do czasu ale czy może stukać na panewce?

 

Anyways, od początku mówię twardo, że dwumas. Jak było sprzęgło regenerowane 10tys temu, to już jest wskazówka. Podałem nawet linka do speców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprawdopodobniej jest uszkodzona koło zamachowe dwumasowe...

W październiku podejmę próbę jego wymiany i miejmy nadzieję, że to pomoże bo autkiem fajnie się jeździ :)

 

Jeśli miałeś skrzynię wyjętą mechanik powinien to sprawdzić tym bardziej że nie wymieniałeś skrzyni bo Ci się jej kolor nie podobał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprawdopodobniej jest uszkodzona koło zamachowe dwumasowe...

W październiku podejmę próbę jego wymiany i miejmy nadzieję, że to pomoże bo autkiem fajnie się jeździ :)

 

Jeśli miałeś skrzynię wyjętą mechanik powinien to sprawdzić tym bardziej że nie wymieniałeś skrzyni bo Ci się jej kolor nie podobał.

 

Mój już były mechanik, bez zdjęcia docisku, tarczy sprzęgła łożyska i samego koła dwumasowego, stwierdził że jest dobre :P

Ale chyba widać na filmie w jakim stanie jest ...

Muszę jakoś przełknąć perspektywę wydania ok 2tys na tą naprawę ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Wróciłem właśnie z wizyty u P. Adama z Raszyna.

Wg. niego sprzęgło i koło dwumasowe nie wykazują oznak zużycia i to nie przez te podzespoły wydobywa się stukot u mnie.

Po podniesieniu auta P. Adam stwierdził luz na półosiach, a dokładniej na ich przegubach.

Gdy lekko kręcił półosią koło się nie kręciło, a tak podobno nie powinno być ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to faktycznie półoś to możesz się cieszyć, że przyczyna jest banalna i łatwa do usunięcia. :cool2:

 

Czy ja wiem czy taka łatwa, weź tu znajdź używkę w dobrym stanie ....

Poza tym co mechanik to diagnoza, dziwi mnie tylko, że aż tak by półoś przenosiła luz, że ten byłby słyszalny przy skrzyni ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Możliwe, miałem ciekawy przypadek w escorcie, tłukła się lewa półoś, oczywiście diagnoza, że krzywa..okazało się, że takie drgania powodowało zużyte łożysko w prawym! kole.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem czy taka łatwa, weź tu znajdź używkę w dobrym stanie ....

Poza tym co mechanik to diagnoza, dziwi mnie tylko, że aż tak by półoś przenosiła luz, że ten byłby słyszalny przy skrzyni ???

 

Kupić nowy przegub?

A dźwięk może się nieść po napędzie do przodu.

Pozdrawiam

Alek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten dźwięk wydobywa się tylko i wyłącznie gdy silnik na małe obroty i jest obciążony tzn. jazda na sprzęgle, podjazd pod górkę, przy ruszaniu jak prawie dechnie, lub też czasem jak stoi na wolnych obrotach?

Sprawdzałeś poduszki pod silnikiem - nie jestem pewien na 100% ale to są olejowe poduszki może to one tak się zachowują. Lub też coś stuka ci w wydechu np. przy kolektorze wydechowym dzwoni ci jakaś blaszka, bądź też nie masz takiego elementu:

http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=EV51&mospid=47644&btnr=18_0442&hg=18&fg=10 cześć nr 09.

i rurki się spotykają przy dużych drganiach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten dźwięk wydobywa się tylko i wyłącznie gdy silnik na małe obroty i jest obciążony tzn. jazda na sprzęgle, podjazd pod górkę, przy ruszaniu jak prawie dechnie, lub też czasem jak stoi na wolnych obrotach?

Sprawdzałeś poduszki pod silnikiem - nie jestem pewien na 100% ale to są olejowe poduszki może to one tak się zachowują. Lub też coś stuka ci w wydechu np. przy kolektorze wydechowym dzwoni ci jakaś blaszka, bądź też nie masz takiego elementu:

http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=EV51&mospid=47644&btnr=18_0442&hg=18&fg=10 cześć nr 09.

i rurki się spotykają przy dużych drganiach.

 

wszystkie elementy zawieszenia i poduszki są bez skazy...

Element numer 9 posiadam bo widziałem na własne oczy.

Dźwięk wyczuwalny jest przy zmianach biegów i z kabiny słychać go z tyłu nadwozia, zaś na zewnątrz z okolic skrzyni...

Trzeba czekać aż się rozwali do końca...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dobra półosie kupione, a w zasadzie jedna, gdyż p. Adam z Raszyna powiedział "żeby było zajebiście i porządnie" to prawa półoś , którą kupiłem należy wymienić gdyż ma lekki luz.

Wymieniam jutro na drugą i być może P. Adam jutro zajmie się też moim autkiem od razu.

Mam nadzieję, że koniec moich problemów z stukaniem jest już bliski :D:D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Półosie, które kupiłem oczywiście okazały się być nie do tego modelu samochodu. Tu winę ponosi sprzedawca, a dokładniej JACARS z Pruszkowa, który pomimo podania wszystkich danych auta, a nawet byłem tym autem sprzedał mi półosie nie te co trzeba. Gdy chciałem wymienić na te właściwe, to oferowane przez nich części były w gorszym stanie niż moje obecne w aucie. Na szczęście oddał kasę i to jedyny plus. Straciłem tylko wachę i czas na dojazdy i osobiście nie polecam sprzedawcy ....

 

Wracając do tematu, po półosie pojechałem do Otwocka i kupiłem. Mają bardzo lekki luz ale i tak są duuuuużo lepsze od moich "grzechotek" .

Pracownik P. Adama z Raszyna zajął się wymianą i .........

Wg mnie ale to może mam tylko takie wrażenie/złudzenie auto płynniej jeździ nie szarpie.

Ewidentnie moje półosie, były nie źle rozgruchotane więc wymiana w sumie nie na marne...

Jednak ten stukot co sprawa się tyczy do końca nie ustał.

P. Adam po weryfikacji stwierdził, że odpowiedni za ten stan rzeczy jest docisk, który nigdy nie był wymieniany jedynie splanowany.

Koło dwumasowe nie jest uszkodzone.

Jak wciśniemy pedał sprzęgła i za chwilkę nie od razu zmienimy bieg to nie ma problemu. Gdy raptownie/szybko słychać uderzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.