Skocz do zawartości

[E46 318i] Czy to DISA ?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Panowie proszę o posłuchanie tego dziwnego rzężenia spod maski mojego BMW. Moje podejrzenia to DISA ale proszę o fachowe potwierdzenie moich obaw.

 

Opublikowano
Prawdopodobnie zawór odmy, jest on własnie tam nad DISA.
Opublikowano
  • Autor
Ale odme wymieniałem 2000 km temu :P i na pewno jest w porządku
Opublikowano
DISA. Mam to samo. Trzy razy wyciągałem i usiłowałem regenerować (usuwać luz na klapce) ale działało kilka dni i było to samo - nic tylko trza nową zakupić a to wiąże się z wizytą w ASO i zostawieniu kupki dolarów :(
Opublikowano
  • Autor
:duh:
Opublikowano
  • Autor
Można to wyciągnąć bez odkręcania dolotu ?
Opublikowano
Filtr kabinowy - wanna (4xtorx) - osłona ABSu i pompy hamulcowej (dwie spinki) - teraz 3 x torx od samej disy i trochę gimnastyki przy wyciąganiu (uwaga na przewód sterujący DISą) i masz JĄ w rękach :)
Opublikowano
  • Autor
Ok wielkie dzięki kolego :)
Opublikowano
  • Autor

Dzisiaj wziąłem się za DISE. Odkręciłem i jest około minimetrowy luz poprzeczny na klapce:

 

 

Ale zastanawia mnie co dokładnie daje taki dziwny dźwięk(

) bo wydaje mi się, że nie sama klapka tylko mechanizm nią sterujący jest porostu zepsuty. Po odłączeniu DISY i włączeniu silnika oczywiście zaczął pracować normalnie bez tego okropnego dźwięku. Jak w środku zbudowany jest ten regulator ?
Opublikowano
Heh to ciekawe. Przyznam że nie odłączałem samego sterowania. W środku jest najzwyklejsza membrana ze sprężyną powrotną oraz zawór sterującym podawaniem podciśnienia na nią. Chyba że membrana przepuszcza i podciśnienie ciągle "nadrabia" i trzepie klapką? Z drugiej strony kiedy zniwelowałem luzy to była cisza na jakiś czas. HGW..
Opublikowano
  • Autor
Wydaje mi się że ten dźwięk wydaje przepuszczająca mębrana, która poprostu nie trzyma podciśnienia.
Opublikowano
Wydaje mi się że ten dźwięk wydaje przepuszczająca mębrana, która poprostu nie trzyma podciśnienia.

Dokładnie tak. Przez nieszczelność przepływa powietrze i gra sobie membrana.

Opublikowano
No trochę zburzę te teorie , wyjąłem dise, zassałem powietrze i membrana trzyma bez problemu.
Opublikowano
No trochę zburzę te teorie , wyjąłem dise, zassałem powietrze i membrana trzyma bez problemu.

Tylko czy aby nie trzeba wiekszego podciśnienia wytworzyć?

Opublikowano
  • Autor
Ale w jaki sposób ją zassałeś ?
Opublikowano
Zdjąłem ten dłuższy wężyk od zbiornika potem to już tylko ssać :) Co do podciśnienia to w sumie nie wiem jakie panuje w kolektorze no i jest jeszcze jedno ale - disa działa powyżej określonych obrotów. Na wolnych zawór nie podaje podciśnienia a wtedy klepie najbardziej co by wskazywało jednak na nieszczęsne luzy na klapce.
Opublikowano

Zawor DISA po przekreceniu stacyjki sie zamyka i nie daje "krotkiego dojscia powietrza"

Po przekroczeniu 3,5tys obr/min zawor sie otwiera i daje "krotkie dojscie powietrza" tzw. mala turbinka

W moim przypadku nie bylo zadnych bledow w kompie.

Na wolnych obrotach CISZA, slychac bylo tylko jak dalem gaz na MAX i przy zejsciu bylo slychac chrobotanie.

Odlaczylem DISE (kostaka) i teraz nic nie slychac.

Aktualnie mam DISE zaslepiona i odlaczona. Minus w tym taki ze pow. 3,5 rpm nie czuc odejscia tylko normalnie sie zbiera (chodzi jak 105KM - 316i, silnik taki sam jak w 318i tylko bez zaworu DISA).

No i wywala blad ze jest brak DISY pow. 3,5 rpm. Jak znajde dobra to oczywiscie zamontuje.

 

DISE sprawdzic da sie bardzo latwo. Odlacz wtyczke od DISY i odpal silnik. Zobaczysz czy tak samo bedzie czy lepiej.

Moim zdaniem nie jest to DISA tylko cos innego. Moze sie myle ale po filmiku tak stwierdzilem.

 

Odlacz wtyczke zasilajaca DISE i zobaczysz jak bedzie.

 

 

Pozdro

Opublikowano
  • Autor
Zawor DISA po przekreceniu stacyjki sie zamyka i nie daje "krotkiego dojscia powietrza"

Po przekroczeniu 3,5tys obr/min zawor sie otwiera i daje "krotkie dojscie powietrza" tzw. mala turbinka

W moim przypadku nie bylo zadnych bledow w kompie.

Na wolnych obrotach CISZA, slychac bylo tylko jak dalem gaz na MAX i przy zejsciu bylo slychac chrobotanie.

Odlaczylem DISE (kostaka) i teraz nic nie slychac.

Aktualnie mam DISE zaslepiona i odlaczona. Minus w tym taki ze pow. 3,5 rpm nie czuc odejscia tylko normalnie sie zbiera (chodzi jak 105KM - 316i, silnik taki sam jak w 318i tylko bez zaworu DISA).

No i wywala blad ze jest brak DISY pow. 3,5 rpm. Jak znajde dobra to oczywiscie zamontuje.

 

DISE sprawdzic da sie bardzo latwo. Odlacz wtyczke od DISY i odpal silnik. Zobaczysz czy tak samo bedzie czy lepiej.

Moim zdaniem nie jest to DISA tylko cos innego. Moze sie myle ale po filmiku tak stwierdzilem.

 

Odlacz wtyczke zasilajaca DISE i zobaczysz jak bedzie.

 

 

Pozdro

 

Pisałem wcześniej, że odłączyłem DISE i silnik przestał wydawać te dziwne dźwięki.

Opublikowano

Czyli szukaj dobrej uzywki lub serwis okolo 600pln.

Mozesz jeszcze na jakis czas zaslepic.

 

Pozdro

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.