Skocz do zawartości

Wałek rozrządu i dźwigienki zaworowe


chorche

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanie od nośnie wałka i dźwigienek. Czy przy wymianie wałka musze również wymienić wszystkie dźwigienki zaworowe ? pytam bo to dosyć kosztowna sprawa (8 sztuk). Jeżeli tak to może ktoś się orientuje w cenach albo ma jakis porządny niedrogi sklep internetowy. dzieki pozdrawiam

 

ps BMW 316i, E-30, M40 rok 88.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Wydaje mi się ze wszystko zależy od stanu dzwigienek.Musisz stwierdzić czy są wytarte.Kolega z forum remontując rozrząd nie wymienił dzwigienek i dalej ma te same objawy co przed naprawą.Jeżeli chodzi o koszt to na allegro widziałem dźwigienki po 52 zł/szt.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy przy wymianie wałka musze również wymienić wszystkie dźwigienki zaworowe ? pytam bo to dosyć kosztowna sprawa (8 sztuk).

 

Przerabiałem temat "góry" M40. Wiem, boli (finansowo) :duh: ale zostawić stare dźwigienki, to tak jak założyć nowe tarcze hamulcowe i stare klocki.

- No, stał tutaj! Był! Patrzył na swoje paznokcie! Rozpłynął się! Nie ma go!

(Bogumił Kobiela we "Wszystko na sprzedaż". Rok później rozbił się na amen swoim białym BMW).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem ze wymiana tylko zuzytych elementow w przypadku M40 daje tylko mierne wyniki (sam to przerabialem). Jezeli kupujesz sam walek i zostawisz uzywane dzwigienki to znisza one w dosc krotkim czasie walek. Powodem jest to ze stare dzwigienki maja wyzlobienia i walek nie bedzie dolegal cala powierzchnia do dzwigienek. Co za tym idzie wytrze sie bardzo szybko i twoje pieniazki pojda na marne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.